Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Βέροια, για την 6η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

18:03
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Βέροια, για την έκτη αγωνιστική της Super League.
18:06
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εμφατική νίκη (5-1) επί του Παναιτωλικού και οι φιλοξενούμενοι από την ήττα με 2-1 από την ΑΕΚ.
18:07
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:08
Καλλονή (Θεοδωρίδης) Χογκ, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Ούκα, Κρολ, Καλτσάς, Κεϊτά, Σαμπά, Τσαμπούρης, Γεωργίου, Μανούσος
18:09
Στον πάγκο των νησιωτών βρίσκονται οι: Μπαργκάν, Μπουρούς, Δάφκος, Γιούκαρης, Ραφαήλ, Κλαντρούμπσκι, Γιορέντε, Σπυρόπουλος
18:10
Βέροια (Γεωργιάδης): Λόπεθ, Νάστος, Μαραγκός, Πουγγουράς, Γιαννούλης, Βεργώνης, Σιόντης, Νέτο, Μαζέβσκι, Aμπντούν, Ναζλίδης,
18:11
Στον πάγκο της ομάδας της Ημαθίας βρίσκονται οι Εντζενγκουέλε, Γεωργιάδης, Καικούτ, Καντιμοίρης, Ρότζερς, Μερεμπασβίλι, Όστοϊτς
18:12
Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης, Δήμος Αναστόπουλος, Βασίλειος Καραβασίλης 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης
18:15
Ο Γιώργος Γεωργιάδης δεν έχει στη διάθεση του τους μονίμως απόντες Γιουσούφ και Ιμπραχίμ.
18:15
Κι ο Θαλής Θεοδωρίδης τους Μάρκοβιτς, Βαλιό και Ελλακόπουλο.
18:17
Έναρξη στο ματς!
18:18
Ευκαιρία στα δεκατρία δευτερόλεπτα για την Καλλονή!
18:19
Ο Μανούσος δέχθηκε την πάσα και ενώ ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά ολοκλήρωσε κάπως άτσαλα την φάση και η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.
18:29
Το ξεκίνημα ήταν δυνατό από πλευράς Καλλονής, αλλά από εκεί και πέρα δεν έχει γίνει κάποια ευκαιρία από τις δύο ομάδες.
18:29
12' Κίτρινη στον Καλτσά.
18:31
13' Σουτ του Ναζλίδη από μακρινή απόσταση, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Χογκ χωρίς να τον ανησυχήσει ιδιαίτερα.
18:37
20' Κεφαλιά του Ούκα, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
18:51
32' Σουτ μετά από αρκετή ώρα, το έκανε ο Αμπντούν από μακρινή απόσταση και η μπάλα κατέληξε άουτ.
18:52
33' Καλή στιγμή για την Καλλονή, ο Γεωργίου βρέθηκε απέναντι από την αντίπαλη εστία, αλλά ο Λόπεθ βγήκε κι απομάκρυνε.
18:53
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Βέροια.
18:53
Το εκτέλεσε ο Νέτο, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
18:57
Έχει παλμό στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι, κάτι που δεν συνέβαινε στο πρώτο μισάωρο.
19:03
40' Κίτρινη στον Μαραγκό
19:03
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
19:05
45+ 1' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Νάστος έπιασε την κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αμπντούν από δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χογκ.
19:06
Ημίχρονο στην Μυτιλήνη. Καλλονή-Βέροια 0-0
19:19
46' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Κλαντούρμπσκι στη θέση του Σαμπά.
19:20
Έναρξη δεύτερου μέρους!
19:28
53' Ο Ουκά νίκησε την αντίπαλη άμυνα μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα έφυγε πολύ πάνω από την εστία του Λόπεθ.
19:31
57' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μερεμπασβίλι στη θέση του Νέτο.
19:34
60' Δυνατό σουτ του Μαγέφσκι από μακρινή απόσταση, η μπάλα εκτός εστίας.
19:35
61' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαργκάν αντί του Γεωργίου.
19:40
61' Φάουλ του Τσαμπούρη, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
19:41
63' Ο Ναζλίδης και ο Μερεμπασβίλι βγήκαν φάτσα με τον Χογκ, ο Γεωργιανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο επόπτης έδειξε οφσάιντ (σωστά) τον πρώτο ο οποίος κινήθηκε προς τη μπάλα.
19:42
66' Η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Λόπεθ ύστερα από κεφαλιά του Μανούσου, αλλά δεν υπάρχει φάση για τους γηπεδούχους, καθώς ο επόπτης είχε σηκώσει (ορθώς) τη σημαία του.
19:43
69' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καϊκούτ στη θέση του Ναζλίδη.
19:48
71' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Καλλονής και αρκετοί παίκτες έπεσαν κάτω μετά από μονομαχίες, o Μαγέφσκι έκανε σουτ από απόσταση και η μπάλα έφυγε εκτός.
19:48
72' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Τσαμούρη, ο Γιορέντε
19:48
73' Κίτρινη στον Ουκά
19:48
Φάουλ σε καλή θέση για τη Βέροια.
19:49
74' Το εκτέλεσε φαλτσαριστά ο Αμπντούν, η μπάλα εκτός εστίας.
19:51
76' Μεγάλη στιγμή για την Καλλονή. Σουτ του Γιορέντε για την Καλλονή νέσα από την περιοχή, η μπάλα εκτός.
19:56
81' Κεφαλιά του Αναστασιάδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Λόπεθ.
20:00
85' Αλλαγή για τη Βέροια. O Κόλα στη θέση του Σιόντη.
20:01
85' Σουτ από τον Μερεμπασβίλι στη κίνηση, εκτός εστίας η μπάλα.
20:02
85' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Ωραία ενέργεια του Καλτσά, που γύρισε και έκανε το σουτ, αλλά ο Καντιμοίρης έκανε πολύ καλή επέμβαση.
20:05
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:07
Πέναλτι για τη Βέροια! Ο Μερεμπασβίλι στο έδαφος (έπεσε εύκολα) μετά από μαρκάρισμα και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
20:09
Γκολ για τη Βέροια, 1-0 την Καλλονή στις καθυστερήσεις! Ο Αμπντούν εκτέλεσε το πέναλτι.