Καλλονή-Βέροια 0-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Βέροια, για την 6η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Βέροια, για την έκτη αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εμφατική νίκη (5-1) επί του Παναιτωλικού και οι φιλοξενούμενοι από την ήττα με 2-1 από την ΑΕΚ.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Καλλονή (Θεοδωρίδης) Χογκ, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Ούκα, Κρολ, Καλτσάς, Κεϊτά, Σαμπά, Τσαμπούρης, Γεωργίου, Μανούσος
Στον πάγκο των νησιωτών βρίσκονται οι: Μπαργκάν, Μπουρούς, Δάφκος, Γιούκαρης, Ραφαήλ, Κλαντρούμπσκι, Γιορέντε, Σπυρόπουλος
Βέροια (Γεωργιάδης): Λόπεθ, Νάστος, Μαραγκός, Πουγγουράς, Γιαννούλης, Βεργώνης, Σιόντης, Νέτο, Μαζέβσκι, Aμπντούν, Ναζλίδης,
Στον πάγκο της ομάδας της Ημαθίας βρίσκονται οι Εντζενγκουέλε, Γεωργιάδης, Καικούτ, Καντιμοίρης, Ρότζερς, Μερεμπασβίλι, Όστοϊτς
Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης, Δήμος Αναστόπουλος, Βασίλειος Καραβασίλης 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης
Ο Γιώργος Γεωργιάδης δεν έχει στη διάθεση του τους μονίμως απόντες Γιουσούφ και Ιμπραχίμ.
Κι ο Θαλής Θεοδωρίδης τους Μάρκοβιτς, Βαλιό και Ελλακόπουλο.
Έναρξη στο ματς!
Ευκαιρία στα δεκατρία δευτερόλεπτα για την Καλλονή!
Ο Μανούσος δέχθηκε την πάσα και ενώ ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά ολοκλήρωσε κάπως άτσαλα την φάση και η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.
Το ξεκίνημα ήταν δυνατό από πλευράς Καλλονής, αλλά από εκεί και πέρα δεν έχει γίνει κάποια ευκαιρία από τις δύο ομάδες.
12' Κίτρινη στον Καλτσά.
13' Σουτ του Ναζλίδη από μακρινή απόσταση, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Χογκ χωρίς να τον ανησυχήσει ιδιαίτερα.
20' Κεφαλιά του Ούκα, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
32' Σουτ μετά από αρκετή ώρα, το έκανε ο Αμπντούν από μακρινή απόσταση και η μπάλα κατέληξε άουτ.
33' Καλή στιγμή για την Καλλονή, ο Γεωργίου βρέθηκε απέναντι από την αντίπαλη εστία, αλλά ο Λόπεθ βγήκε κι απομάκρυνε.
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Βέροια.
Το εκτέλεσε ο Νέτο, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
Έχει παλμό στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι, κάτι που δεν συνέβαινε στο πρώτο μισάωρο.
40' Κίτρινη στον Μαραγκό
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
45+ 1' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Νάστος έπιασε την κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Αμπντούν από δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χογκ.
Ημίχρονο στην Μυτιλήνη. Καλλονή-Βέροια 0-0
46' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Κλαντούρμπσκι στη θέση του Σαμπά.
Έναρξη δεύτερου μέρους!
53' Ο Ουκά νίκησε την αντίπαλη άμυνα μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα έφυγε πολύ πάνω από την εστία του Λόπεθ.
57' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μερεμπασβίλι στη θέση του Νέτο.
60' Δυνατό σουτ του Μαγέφσκι από μακρινή απόσταση, η μπάλα εκτός εστίας.
61' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαργκάν αντί του Γεωργίου.
61' Φάουλ του Τσαμπούρη, μπλόκαρε ο Λόπεθ.
63' Ο Ναζλίδης και ο Μερεμπασβίλι βγήκαν φάτσα με τον Χογκ, ο Γεωργιανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο επόπτης έδειξε οφσάιντ (σωστά) τον πρώτο ο οποίος κινήθηκε προς τη μπάλα.
66' Η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Λόπεθ ύστερα από κεφαλιά του Μανούσου, αλλά δεν υπάρχει φάση για τους γηπεδούχους, καθώς ο επόπτης είχε σηκώσει (ορθώς) τη σημαία του.
69' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καϊκούτ στη θέση του Ναζλίδη.
71' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Καλλονής και αρκετοί παίκτες έπεσαν κάτω μετά από μονομαχίες, o Μαγέφσκι έκανε σουτ από απόσταση και η μπάλα έφυγε εκτός.
72' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Τσαμούρη, ο Γιορέντε
73' Κίτρινη στον Ουκά
Φάουλ σε καλή θέση για τη Βέροια.
74' Το εκτέλεσε φαλτσαριστά ο Αμπντούν, η μπάλα εκτός εστίας.
76' Μεγάλη στιγμή για την Καλλονή. Σουτ του Γιορέντε για την Καλλονή νέσα από την περιοχή, η μπάλα εκτός.
81' Κεφαλιά του Αναστασιάδη μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Λόπεθ.
85' Αλλαγή για τη Βέροια. O Κόλα στη θέση του Σιόντη.
85' Σουτ από τον Μερεμπασβίλι στη κίνηση, εκτός εστίας η μπάλα.
85' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Ωραία ενέργεια του Καλτσά, που γύρισε και έκανε το σουτ, αλλά ο Καντιμοίρης έκανε πολύ καλή επέμβαση.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Πέναλτι για τη Βέροια! Ο Μερεμπασβίλι στο έδαφος (έπεσε εύκολα) μετά από μαρκάρισμα και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.
Γκολ για τη Βέροια, 1-0 την Καλλονή στις καθυστερήσεις! Ο Αμπντούν εκτέλεσε το πέναλτι.
Τέλος στο ματς. Καλλονή-Βέροια 0-1!