ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2-2

Παρακολουθήστε live απ' το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της έκτης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ηρακλή.

18:09
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα για την 6η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ηρακλή.
18:11
Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης – Στρούνα, Μιχαήλ, Μπέριος, Ναδάλες – Τσάβες, Κοζορώνης, Τσουκαλάς, Ακόστα - Ίλιτς, Μανιάς. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Περιστερίδης, Γιάκος, Λίλα, Σαπαλίδης, Σκόνδρας, Καρανίκας, Φερφελής
18:13
Η αρχική ενδεκάδα του Ηρακλή: Περνίς – Μπουκουβάλας, Στάμου, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς – Μακρής, Λάζαρ - Κυριακίδης, Τσιλιανίδης, Πασάς - Βέλλιος. Στον πάγκο για τον «Γηραιό»: Χουάντερσον, Λουκίνας, Χαντί, Σοάρες, Ζαμπάζης, Ιντζόγλου, Πορτουλίδης
18:16
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αναστάσιος Παπαπέτρου και βοηθοί του οι Δημητριάδης, Γεωργιάδης και 4ος ο Ηλίας Σπάθας.
18:17
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από μία «βαριά» ήττα μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον Ολυμπιακό με 5-1 ενώ ο Ηρακλής αναδείχθηκε ισόπαλος μέσα στο «Καυτανζόγλειο» με 1-1 κόντρα στην Ξάνθη.
18:17
1' Έναρξη αγώνα
18:24
6' Ρεσιτάλ λαθών στα πρώτα λεπτά και από τις δύο ομάδες. Χωρίς ρυθμό το ματς.
18:29
12' Σουτ του Μανιά έξω από την περιοχή, το οποίο όμως είναι πολύ αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Περνίς.
18:38
19' Πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Τσάβες έκανε την κάθετη στον Μανιά μέσα στην περιοχή του Ηρακλή, ο φορ του ΠΑΣ έχασε αρχικά το κοντρόλ, αλλά γύρισε την μπάλα στον Ακόστα, ωστόσο η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ.
18:40
22' Αρχίζει να ανεβάζει ρυθμούς ο ΠΑΣ! Ο Τσάβες έπιασε το ξαφνικό σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα πέρασε άουτ, λίγα εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Περνίς.
18:43
25' Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες ο ΠΑΣ με τον Τσάβες να είναι ο πρωταγωνιστής. Νέο σουτ από τα δεξιά και αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει και πάλι άουτ.
18:49
32' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ίλιτς!
18:51
Ο Βελλίδης έκανε το βολέ, ο Μανιάς πήρε την κεφαλιά και ο Ίλιτς που κινήθηκε στην «καρδιά» της άμυνας των φιλοξενούμενων, με μονοκόμματο σουτ άνοιξε το σκορ.
18:52
35' Γκολ ο Ηρακλής με τον Βέλλιο!
18:54
Ο Τσιλιανίδης κινήθηκε από τη δεξιά πλευρά και μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, γύρισε την μπάλα και στην πορεία της μπήκε ο Βέλλιος που με άψογο πλασέ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.
19:00
42' Μετά την ισοφάριση του Ηρακλή, ο ρυθμός έχει πέσει και πάλι.
19:04
Λήξη α' μέρους. ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 1-1
19:20
46' Έναρξη β' ημιχρόνου.
19:30
55' Χωρίς ρυθμό έχει ξεκινήσει το β' ημίχρονο του ματς, με τον Ηρακλή να διατηρεί την κατοχή, αλλά να μην μπορεί να απειλήσει επί της ουσίας.
19:35
59' Δοκάρι για τον Ηρακλή! Ο Πασάς έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα βρήκε στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Βελλίδη.
19:37
61' Κίτρινη κάρτα στον Στάμου για τράβηγμα της φανέλας του Τσάβες.
19:38
62' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη!
19:39
Ο Κοζορώνης ανέλαβε την εκτέλεση από πολύ μακρινή απόσταση, η μπάλα πήγε στην πλευρά που κάλυπτε ο Περνίς που φέρει ευθύνη για το γκολ.
19:43
65' Απίθανο γκολ από τον Κυριακίδη και ο Ηρακλής ισοφαρίζει σε 2-2! Ο μέσος του Ηρακλή με «ξερό» σουτ από τα 30 μέτρα, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Βελλίδη που δεν είχε περιθώριο να αντιδράσει!
19:44
66' Εκτός ο Ακόστα, μέσα ο Λίλα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
19:44
68' Νέο φάουλ του Κοζορώνη από το ίδιο σημείο που σκόραρε και ο Περνίς αυτή τη φορά είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει.
19:46
69' Ο Χαντί παίρνει τη θέση του Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.
19:48
73' Κίτρινη κάρτα για τον Κοζορώνη
19:49
73' Στη θέση του Βέλλιου ο Λουκίνας
19:55
80' Στη θέση του Στρούνα, μπαίνει ο Καρανίκας
19:59
84' Στη θέση του Μανιά μπαίνει ο Φερφελής. Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπουκουβάλας.
20:02
86' Στη θέση του Λάζαρ ο Ιντζόγλου.
20:06
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
20:09
Λήξη της αναμέτρησης. ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2-2. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.