ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2-2

Παρακολουθήστε live απ' το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της έκτης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ηρακλή.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα για την 6η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Ηρακλή.
Η αρχική ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης – Στρούνα, Μιχαήλ, Μπέριος, Ναδάλες – Τσάβες, Κοζορώνης, Τσουκαλάς, Ακόστα - Ίλιτς, Μανιάς. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Περιστερίδης, Γιάκος, Λίλα, Σαπαλίδης, Σκόνδρας, Καρανίκας, Φερφελής
Η αρχική ενδεκάδα του Ηρακλή: Περνίς – Μπουκουβάλας, Στάμου, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς – Μακρής, Λάζαρ - Κυριακίδης, Τσιλιανίδης, Πασάς - Βέλλιος. Στον πάγκο για τον «Γηραιό»: Χουάντερσον, Λουκίνας, Χαντί, Σοάρες, Ζαμπάζης, Ιντζόγλου, Πορτουλίδης
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αναστάσιος Παπαπέτρου και βοηθοί του οι Δημητριάδης, Γεωργιάδης και 4ος ο Ηλίας Σπάθας.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από μία «βαριά» ήττα μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον Ολυμπιακό με 5-1 ενώ ο Ηρακλής αναδείχθηκε ισόπαλος μέσα στο «Καυτανζόγλειο» με 1-1 κόντρα στην Ξάνθη.
1' Έναρξη αγώνα
6' Ρεσιτάλ λαθών στα πρώτα λεπτά και από τις δύο ομάδες. Χωρίς ρυθμό το ματς.
12' Σουτ του Μανιά έξω από την περιοχή, το οποίο όμως είναι πολύ αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Περνίς.
19' Πρώτη ευκαιρία στο ματς. Ο Τσάβες έκανε την κάθετη στον Μανιά μέσα στην περιοχή του Ηρακλή, ο φορ του ΠΑΣ έχασε αρχικά το κοντρόλ, αλλά γύρισε την μπάλα στον Ακόστα, ωστόσο η κεφαλιά του τελευταίου πέρασε άουτ.
22' Αρχίζει να ανεβάζει ρυθμούς ο ΠΑΣ! Ο Τσάβες έπιασε το ξαφνικό σουτ έξω από την περιοχή και η μπάλα πέρασε άουτ, λίγα εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Περνίς.
25' Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες ο ΠΑΣ με τον Τσάβες να είναι ο πρωταγωνιστής. Νέο σουτ από τα δεξιά και αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει και πάλι άουτ.
32' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ίλιτς!
Ο Βελλίδης έκανε το βολέ, ο Μανιάς πήρε την κεφαλιά και ο Ίλιτς που κινήθηκε στην «καρδιά» της άμυνας των φιλοξενούμενων, με μονοκόμματο σουτ άνοιξε το σκορ.
35' Γκολ ο Ηρακλής με τον Βέλλιο!
Ο Τσιλιανίδης κινήθηκε από τη δεξιά πλευρά και μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ, γύρισε την μπάλα και στην πορεία της μπήκε ο Βέλλιος που με άψογο πλασέ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.
42' Μετά την ισοφάριση του Ηρακλή, ο ρυθμός έχει πέσει και πάλι.
Λήξη α' μέρους. ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 1-1
46' Έναρξη β' ημιχρόνου.
55' Χωρίς ρυθμό έχει ξεκινήσει το β' ημίχρονο του ματς, με τον Ηρακλή να διατηρεί την κατοχή, αλλά να μην μπορεί να απειλήσει επί της ουσίας.
59' Δοκάρι για τον Ηρακλή! Ο Πασάς έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα βρήκε στη ρίζα του δεξιού δοκαριού της εστίας του Βελλίδη.
61' Κίτρινη κάρτα στον Στάμου για τράβηγμα της φανέλας του Τσάβες.
62' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη!
Ο Κοζορώνης ανέλαβε την εκτέλεση από πολύ μακρινή απόσταση, η μπάλα πήγε στην πλευρά που κάλυπτε ο Περνίς που φέρει ευθύνη για το γκολ.
65' Απίθανο γκολ από τον Κυριακίδη και ο Ηρακλής ισοφαρίζει σε 2-2! Ο μέσος του Ηρακλή με «ξερό» σουτ από τα 30 μέτρα, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Βελλίδη που δεν είχε περιθώριο να αντιδράσει!
66' Εκτός ο Ακόστα, μέσα ο Λίλα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
68' Νέο φάουλ του Κοζορώνη από το ίδιο σημείο που σκόραρε και ο Περνίς αυτή τη φορά είναι σε ετοιμότητα και αποκρούει.
69' Ο Χαντί παίρνει τη θέση του Τσιλιανίδη για τον Ηρακλή.
73' Κίτρινη κάρτα για τον Κοζορώνη
73' Στη θέση του Βέλλιου ο Λουκίνας
80' Στη θέση του Στρούνα, μπαίνει ο Καρανίκας
84' Στη θέση του Μανιά μπαίνει ο Φερφελής. Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπουκουβάλας.
86' Στη θέση του Λάζαρ ο Ιντζόγλου.
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων
Λήξη της αναμέτρησης. ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής 2-2. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.