Πλατανιάς-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε live απ' το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση που ανοίγει το πρόγραμμα της έβδομης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Πανθρακικό
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς που ανοίγει την αυλαία της έβδομης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Πανθρακικό
Οι δύο ομάδες αναζητούν το πρώτο τους τρίποντο στη φετινή σεζόν, αφού παραμένουν κολλημένες στον πάτο της βαθμολογίας με δύο βαθμούς
Πλεονέκτημα... ψυχολογίας έχουν οι Χανιώτες που προέρχονται απ' την ισοπαλία (1-1) με τον Αστέρα στην Τρίπολη, αντίθετα με την ομάδα της Κομοτηνής που δέχτηκε οδυνηρή ήττα (3-1) στην έδρα της απ' τον Λεβαδειακό.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Πλατανιάς: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Μπανανά, Σκαρντοβέλι, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Ράμος, Μιλούνοβιτς, Τσουράκης
Στον πάγκο έμειναν οι: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Γκόμες, Ανγκούλο, Ίτουα, Μουνάφο, Μαχαμάτ
Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μελίσσης, Σέρφα, Χαβίτο, Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Μάρτινς, Χασομέρης, Ποτουρίδης, Φερνάντεθ, Ηλιάδης.
Στον πάγκο οι: Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ντε Σόουζα, Χρήστου, Μεχία, Λαδάκης, Μαρκόπουλος.
Μονόδρομος, λοιπόν, η νίκη για τις δύο ομάδες, τόσο για ψυχολογικούς, όσο και για βαθμολογικούς λόγους.
Ιδανικός καιρός για ποδόσφαιρο επικρατεί στο γήπεδο των Περιβολίων, με αρκετούς Χανιώτες να έχουν σπεύσει στις εξέδρες για το ματς.
Στα ευχάριστα για τον Πανθρακικό, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος υπολογίζει για πρώτη φορά φέτος τον Ίγκορ, ο οποίος έμεινε στον πάγκο, όπως και ο Μεχία, ενώ εκτός αποστολής είναι ο Τζανής, λόγω τραυματισμού.
Ο Γιώργος Παράσχος από τη μεριά του δεν έχει στην διάθεσή του τους τραυματίες Γιακουμάκη, Ντίνα και Τσιμότζι, ενώ για λόγους τακτικής έμειναν εκτός οι Ολιμπά και Πάγκαλος.
Με ένα πανώ που γράφει «Κόκκινη κάρτα στον ρατσισμό», έκαναν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το ματς, στη σέντρα ο Πανθρακικός
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Χρήστος Μήτσιος και βοηθοί του οι Λάζαρος Δημητριάδης και Στέφανος Παρασίου.
3' Γκολ για την Πλατανιά!
Ωραίος συνδυασμός του Γουνδουλάκη με τον Τσουράκη, μετά από λάθη στην άμυνα του Πανθρακικούμ ο τελευταίος με πλασέ μετά από κάθετη πάσα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη.
6' Σέντρα σουτ του Γουνδουλάκη σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων
Πολύ δυνατό ξεκίνημα απ' τον Πλατανιά
12' Σέντρα του Γουνδουλάκη από δεξιά, ο Ρ'αμος προσπάθησε το σουτ υπό την πίεση του Μελίσση όμως κόντραρε και βγήκε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.
15' Γκολ για τον Πλατανιά!
Σέντρα του Γουνδουλάκη (η δεύτερη του ασίστ στο παιχνίδι), ο Μιλούνοβιτς έπιασε το πλασέ στην κίνηση και έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Φοβερό το γκολ του Σέρβου!
19' Κίτρινη κάρτα στον Ντίγκινι.
23' Άστοχο σουτ του Ντίγκινι
28' Σουτ του Τσουράκη, μπλόκαρε ο Σωτηρίου
30' Διπλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Σουτ του Ντιγκινί στο δεξί δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου, ενώ στην επαναφορά με σουτ του ίδιου η μπάλα «έγλειψε» το δοκάρι και βγήκε άουτ.
33' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό για σκληρό μαρκάρισμα
35' Έχει ανέβει στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανθρακικός, που πιέζει περισσότερο μπροστά στην εστία του Σωτηρίου.
38' Ο Ντιγκινί διεκδίκησε την μπάλα με τον Κουλιμπαλί, η μπάλα στην αγκαλιά του Σωτηρίου. Στο έδαφος ο Κουλιμπαλί μετά από χτύπημα στο κεφάλι κατά τη διεκδίκηση.
41' Βαθιά μπαλιά προς τον Ντιγκινί, ο οποίος βρίσκεται σε θέση οφσάιντ.
43' Βιαστικό πλασέ, μετά από βαθιά μπαλιά, ο Χασομέρης, η πάλα ψηλά άουτ
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο
Ο Πλατανιάς προηγείται 2-0 του Πανθρακικού στα Περιβόλια
46' Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ηλιάδη ο Μεχία.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
47' Σέντρα του Χαβίτο στο ύψος του πέναλτι, μπλόκαρε ο Σωτηρίου
48' Κάθετη για τον Ράμος, μπλόκαρε ο Σωτηρίου, όμως ο επιθετικός του Πλατανιά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ
50' Σουτ του Χαβίτο λίγο μέσα στην περιοχή, πέρασε πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρίου
Δυνατά έχει μπει ο Πανθρακικός στο δεύτερο ημίχρονο
55' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλούνοβιτς περνάει άουτ
58' Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ατομική ενέργεια του Μιλούνοβιτς μπροστά στην εστία του Αθανασιάδη, μπλοκάρει ο Μελίσσης
58' Κίτρινη κάρτα στον Γκνιάτιτς
60' Γκολ για τον Πλατανιά! (3-0)
Το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σημείωσε ο Λούκα Μιλούνοβιτς, με ασίστ (και πάλι) του Γουνδουλάκη. Μπαλιά του Γουνδουλάκη από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, ο Μιλούνοβιτς απέφυγε τον Μπαϊκαρά και «κάρφωσε» με το δεξί στην απέναντι γωνία.
61' Σουτ του Ράμος έδιωξε σε κόρνερ ο Αθανασιάδης
62' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Εκτός ο Ροτζέριο, που χτύπησε, μέσα ο Λαδάκης.
66' Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Χαβίτο, ο Ίγκορ.
67' Ο Γουνδουλάκης είδε τον Αθανασιάδη εκτός εστίας, δοκίμασε το σουτ, όμως πέρασε μακριά απ' τα δοκάρια
73' πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Γκνιάτιτς, ο Μουνάφο
73' Κεφαλιά του Μπανανά μετά από εκτέλεση κόρνερ, έδιωξε ξανά σε κόρνερ ο Αθανασιάδης
75' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Φεύγει ο σκόρερ του πρώτου τέρματος, Τσουράκης και μπαίνει ο Ζιλβάν Τόρες
82' τελευταία αλλαγή και για τον Πλατανιά. Στη θέση του Κουλιμπαλί, ο Αποστολόπουλος.
86' Δυνατό σουτ του Σίλβα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα άουτ
88' Γκολ για τον Πλατανιά!
Το γκολ που έψαξε σε αρκετές ευκαιρίες πέτυχε ο Ράμος. Ο Αθανασιάδης απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Μιλούνοβιτς και ο Ράμος από κοντά πλάσαρε εύστοχα για το εντυπωσιακό 4-0 του Πλατανιά.
Τέλος στο ματς! Εντυπωσιακός ο Πλατανιάς πανηγύρισε την πρώτη του νίκη με 4-0 επί του Πανθρακικού.
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό απόγευμα!