Λεβαδειακός-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός, για την 7η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός για την έβδομη αγωνιστική της Super League.
Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από δύο βαριές ήττες, καθώς δέχθηκε πέντε γκολ από από την Καλλονή στην Μυτιλήνη και άλλα τόσα στο σπίτι του από τον Πανιώνιο.
Ντεμπούτο για τον Γιάννη Μαντζουράκη στον πάγκο της ομάδας του Αγρινίου.
Αντιθέτως, οι γηπεδούχοι έχουν κάνει πολύ καλό ξεκίνημα, καθώς είναι στην έβδομη θέση με εννέα βαθμούς.
Λεβαδειακός (Μάντζιος): Τσιντώντας, Τριποτσέρης, Στάθης, Μιλιάζες, Εντουίν, Ρομέου, Ναβάρο, Φαβάλι, Γιακουμάκης, Μάντζιος, Γιάχιτς.
Στον πάγκο για τους Βοιωτούς κάθονται οι: Βερέμκο, Θέος, Μουλόπουλος, Μίνγκας, Μάρκοβιτς, Μανωλάς, Νικολάου.
Παναιτωλικός (Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Κούσας, Παπάζογλου, Κουτρομάνος, Μάκος, Ντάνι Μπεχαράνο, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνες, Καπέλ, Μαρκόβσκι.
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στεφανάκος, Ουαρντά, Καμαρά, Πάουλο, Ρομέρο, Παπουτσογιαννόπουλος, Μάρτιν.
Διαιτητής: Σπυρίδων Σελιμός, Γεώργιος Σταυρουλάκης, Γεώργιος Λάζαρης 4ος Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας
Έναρξη στο ματς!
3' Δυνατό σουτ, αλλά και άστοχο του Γιάχιτς έξω από την περιοχή, που δοκίμασε λίγο πίσω από το ημικύκλιο μετά την προσπάθεια του Μάντζιου.
4' Κι άλλη τελική από τον Γιάχιτς. Ο έμπειρος μεσοαμυντικός των γηπεδούχων έπιασε την κεφαλιά μετά από σέντρα, είχε καλή θέση, αλλά όχι και καλή ισορροπία και η μπάλα έφυγε αρκετά δίπλα από την αντίπαλη εστία.
Φάουλ σε καλή θέση (από τα δεξιά) για τους γηπεδούχους.
Το εκτέλεσε ο Μιλιάζες, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο τείχος αρχικά και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.
Έχει μπει πολύ πιο καλά ο Λεβαδειακός στην αναμέτρηση.
10' Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου, στημένη μπάλα για τον Λεβαδειακό.
11' Γκολ για τον Παναιτωλικό!
Ο Μαρκόφσκι βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή μετά από ωραία κίνηση και καλή μεταβίβαση από τον Βιγιαφάνες και "εκτέλεσε" τον Τσιντώτα.
Κόντρα στη ροή του ματς το γκολ των φιλοξενούμενων.
Πάντως, φαίνεται ότι ο Μαρκόφσκι ήταν σε θέση off-side, αλλά ο επόπτης δεν έδειξε κάτι.
13' Κίτρινη κάρτα στον Κυριακίδη για διαμαρτυρία.
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό.
Ο Ρουσκουγιέδα βρέθηκε φάτσα με τον Τσιντώτα μετά από μπαλιά του Βιγιαφάνες (και πάλι), αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του γκολκίπερ των γηπεδούχων.
20' Γκολ για τον Παναιτωλικό, 0-2!
Ο Μαρκόφσκι έκανε την προβολή μπροστά από την εστία μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βιγιαφάνες, ενώ η μπάλα άλλαξε λίγο πορεία, καθώς βρήκε στο κεφάλι κάποιου συμπαίκτη του (πιθανόν του Κούσα) και κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα.
26' Σε θέση βολής ο Μάντζιος, τον πρόλαβε ο Παπάζογλου την τελευταία στιγμή.
29' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νικολάου στη θέση του Τριποστέρη.
30' Κίτρινη στον Μαρκόφσκι που δεν άφησε τον Νικολάου να εκτελέσει γρήγορα το φάουλ.
32' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Ρομέου έκανε πολύ καλό σουτ, ο Κυριακίδης αντέδρασε εξαιρετικά και απομάκρυνε τον κίνδυνο.
Γκολ ο Λεβαδειακός, μειώνει σε 2-1 στο 40ο λεπτό!
Ο Ναβάρο ελίχθηκε πολύ ωραία από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα και ο Φαβάλι σούταρε από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο σώμα και στρώθηκε στον Γιακουμάκη που δεν γινόταν να χάσει αυτήν την ευκαιρία, 1-2
43' Κίτρινη στον Φαβάλι για τάκλιν στον Βιγιαφάνες.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
Τέλος στο πρώτο μέρος. Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 1-2
Έναρξη δεύτερου μέρους!
47' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
Το κέρδισε ο Μάντζιος από τον Μπεχαράνο. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων κράτησε για λίγο τον επιθετικό των Βοιωτών, φαίνεται εύκολη η πτώση του έμπειρου επιθετικού.
48' Γκολ ο Μάντζιος, που ευστόχησε στο πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κυριακίδη που έπεσε αριστερά.
59' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό!
Ο Μιλιάζες εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη.
63' Βολέ του Νικολάου, η μπάλα εκτός εστίας.
Σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.
Όλα ξεκίνησαν από το μαρκάρισμα του Μιλιάζες στον Βιγιαφάνες που έφερε κόντρα του Σλοβένου και του Μπεχαράνο.
69' Αποβολή για τον Μπεχαράνο, που αρπάχτηκε με τον Γιάχιτς και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη. Την πρώτη την δέχθηκε στο 47ο λεπτό
69' Κίτρινη σε Μιλιάζες, Γιάχιτς.
70' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μάρκοβιτς αντί του Φαβάλι.
75' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μίνγκας στη θέση του Μιλιάζες.
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα στη θέση του Μαρκόφσκι.
Πιέζει πολύ τον Παναιτωλικό ο Λεβαδειακός στα τελευταία λεπτά.
Πέντε λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+5' Σουτ του Κουτρομάνου από απόσταση η μπάλα εκτός εστίας.
Τέλος στην αναμέτρηση. Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 2-2