Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση Ηρακλής-ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Superleague.

19:36
19:37
Σε διάταξη 3-6-1 ο "Δικέφαλος του Βορρά", τουλάχιστον στα χαρτιά αφού αρχικά είχε εκτιμηθεί πως ο Μακ θα έπαιζε δίπλα στον Μπερμπάτοφ στο κλασικό 3-5-2 του Τούντορ.
19:39
Τερματοφύλακας είναι ο Όλσεν και την τριάδα της άμυνας αποτελούν οι Βίτορ, Κόστα και Τζαβέλλας. Στις πλευρές κινούνται Ροντρίγκες και Λέοβατς, ενώ Τζιόλης και Σάμπο βρίσκονται στον άξονα, έχοντας τους Πέλκα και Μακ να κινούνται πίσω από τον Μπερμπάτοφ.
19:46
Υπενθυμίζεται πως στις εξέδρες θα βρεθούν μόνο φίλοι του Ηρακλή αφού η αστυνομία απαγόρευσε τη μετακίνηση οπαδών του ΠΑΟΚ.
20:04
Ο Ηρακλής ξεκινά με τους Περνίς, Μπουκουβάλα, Σαραμαντά, Στάμου, Μπαρτολίνι, Μακρή, Ιντζόγλου, Κυριακίδη, Βέλλιο, Μπουλούτ, Πασά.
20:06
Αναπληρωματικοί για τον "Γηραιό" είναι οι Χουάντερσον, Ζιαμπάρης, Ρομάνο, Πουρτουλίδης, Περόνε, Λουκίνας και Τσιλιανίδης.
20:15
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Κουκουλάκης.
20:20
Σχεδόν πέντε χρόνια έχουν να παίξουν μεταξύ τους οι δύο ομάδες, για την ακρίβεια 1652 ημέρες.
20:25
Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Ηρακλής υποδέχτηκε τον γνωστό φίλο της ομάδας και τραγουδιστή Πασχάλη Τερζή υπό τους ήχους του "Έχω μια Αγάπη"!
20:27
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το ματς αφού μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:29
Για πρώτη φορά φέτος ο ΠΑΟΚ φορά την τρίτη εμφάνισή, σχεδόν στρατιωτικού τύπου, που είχε προκαλέσει πολλά σχόλια.
20:30
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου του Ηρακλή Θεόδωρου Παπαδόπουλου.
20:31
1' Ξεκινά ο αγώνας, στη σέντρα ο Ηρακλής.
20:36
5' Πρώτη τελική στο ματς με κίνηση του Σάμπο από τα αριστερά και σουτ με το δεξί που θα στείλει την μπάλα ψηλά άουτ.
20:41
Πιο επιθετικός ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά, χωρίς πάντως ο "Γηραιός" να έχει καθαρά παθητικό ρόλο. Προσπαθεί και αυτός να παίξει μπάλα.
20:45
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ!
20:46
Κόρνερ για τον Ηρακλή και μετά την πρώτη κεφαλιά ο Μακρής μένει αφύλαχτος στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ και με με προβολή κάνει το 1-0!
20:48
16' Κίτρινη κάρτα στον Βέλλιο για επικίνδυνο παιχνίδι με θύμα τον Όλσεν.
20:50
20:50
Στη φωτό ο κ. Παπαθανασάκης με τον Πασχάλη Τερζή.
21:00
Οι γηπεδούχοι κλείνουν πολύ καλά τους χώρους και οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν βρίσκουν καθόλου διαδρόμους προκειμένου να δημιουργήσουν κάποια ευκαιρία και να απαντήσουν στο γκολ του Ηρακλή.
21:01
29' Μακρινό σουτ του Ροντρίγκες, πολύ άστοχο.
21:07
35' Ισοφαρίζει με κεφαλιά ο Πέλκας για τον ΠΑΟΚ μετά από εξαιρετική σέντρα του Λέοβατς από τα αριστερά. 1-1 το ματς!
21:11
38' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πρώτα ο Πέλκας από τα 20 μέτρα έπιασε σουτ που απέκρουσε ο Περνίς και στην επαναφορά δοκίμασε και ο Μακ να τον νικήσει, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά έξω.
21:14
43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΛΛΙΟ!
21:15
Λάθος γύρισμα του Σάμπο προς τον Κόστα, ο Βέλλιος μπαίνει σφήνα και κλέβει την μπάλα και πλασάρει υπέροχα τον Όλσεν για να κάνει το 2-1.
21:16
45' Ταχύτατη έξοδος του Περνίς που πέφτει στα πόδια του Ροντρίγκες πριν γίνει αυτός επικίνδυνος.
21:18
45'+1 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
21:20
Σε ένα ματς με λίγες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες έχουν μπει ήδη τρία γκολ! Δίκαια μπροστά με σκορ 2-1 ο Ηρακλής ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες του ΠΑΟΚ. Μόλις τρεις τελικές (οι δύο στην εστία) για τον "Γηραιό"!
21:35
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος.
21:39
48' Πολύ ωραία κομπίνα του Ηρακλή σε κόρνερ με κοντινή πάσα και γύρισμα εκτός περιοχής στον Κυριακίδη που έπιασε εκπληκτικό σουτ κι έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυων.
21:40
49' Απαντά ο ΠΑΟΚ με δυνατό ευθύβολο σουτ του Τζιόλη έξω από την περιοχή που φεύγει λίγο άουτ.
21:41
21:45
55' Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου που κράτησε από τη φανέλα τον Μπερμπάτοφ.
21:51
61' Μακρινό σου του Σαμπο, μπλοκάρει εύκολα ο Περνίς.
21:52
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης αντί του Κόστα, ενώ ο Τζιόλης πλέον παίζει σαν κεντρικός αμυντικός.
21:53
63' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Πορτουλίδης στη θέση του Μπουλούτ που δεν φάνηκε ιδιαίτερα χαρούμενος για την αντικατάστασή του.
21:56
65! ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
21:57
Μετά από σουτ του Αθανασιάδη, η μπάλα κοντράρει και ο Μπερμπάτοφ "μυρίζεται" τη φάση και από κοντά ισοφαρίζει σε 2-2!
22:03
73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε αντί του Πέλκα.
22:06
76' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ.
22:07
77' Καταπληκτική εκτέλεση από τον Τζαβέλλα και 3-2 για τον ΠΑΟΚ!
22:11
80' Πολύ ωραία ενέργεια του Ροντρίγκες, διώχνει σε κόρνερ ο Περνίς.
22:13
82' Διπλή αλλαγή για τον Ηρακλή. Ρομάνο και Περόνε αντί των Σαραμαντά και Ιντζόγλου.
22:14
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Πέρασε εκτός ο Μακ και μπήκε ο Γκολάσα.
22:18
88' Κεφαλιά του Μακρή, η μπάλα ψηλά άουτ.
22:20
90' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ κερδίζει ο Κάτσε που ανατράπηκε από τον Μπαρτολίνι που είδε και κίτρινη κάρτα.
22:21
90' Χαλαρό χτύπημα από τον Μπερμπάτοφ, αποκρούει ο Περνίς!
22:23
Γκολ για τον Ηρακλή, 3-3 με τον Μπαρτολίνι!
22:25
Ύστερα από εκτέλεση φάουλ που έγινε από τα δεξιά, ο Τζαβέλλας πήγε να διώξει και έκανε "τσαφ", η μπάλα έγινε διεκδικήσιμη και ο Μπαρτολίνι (είχε υποπέσει στο πέναλτι νωρίτερα) με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή ισοφάρισε σε 3-3