Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Ολυμπιακός 0-1

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Ντιναμό στο Ζάγκρεμπ από το sport-fm.gr. Μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.
Έχει γίνει γνωστή η 11άδα του Ολυμπιακού. Χωρίς κάποια έκπληξη αυτή. Ας δούμε τις επιλογές του Μάρκο Σίλβα.
Έτσι την έκανε γνωστή η ΠΑΕ μέσω των προφίλ της στα social media.
Κάτω απ' την εστία θα βρίσκεται ο Ρομπέρτο, δεξί μπακ ο Ομάρ, αριστερό ο Μαζουακού και δίδυμο στο κέντρο της άμυνας οι Μποτία-Σιόβας.
Στον άξονα θα παίξουν οι Κασάμι και Μιλιβόγεβιτς, με τον δεύτερο να επανεμφανίζεται στο Champions League μετά την ποινή δύο αγωνιστικών που του 'χε επιβληθεί.
Ο Πάρντο θα αγωνιστεί στο δεξί φτερό της επίθεσης, ο Σεμπά στο αριστερό και ο Φορτούνης σε ρόλο δεκαριού, πίσω απ' τον μοναδικό προωθημένο, Ιντέγε.
Ολυμπιακός και Ντιναμό είναι ισόβαθμοι αυτή την ώρα με 3 πόντους, έχοντας μια ήττα από Μπάγερν Μονάχου και μια νίκη επί της Άρσεναλ. Αν δηλαδή οι Πειραιώτες φύγουν νικητές στην Κροατία απόψε, πάνε... καρφί για πρόκριση, δεδομένου πως μετά έχουν στο «Γ. Καραϊσκάκης» την Ντιναμό.
Ντιναμό Ζ.: Εντουάρντο, Σουντάνι, Μασάδο, Φερνάντες, Σάντος, Χότζιτς, Πίβαριτς, Ρογκ, Ματελ, Ταραβέλ
Η 11αδα της κροατικής ομάδας.
Στον πάγκο: Γιεζίνα, Μπένκοβιτς, Μούσα, Σόβσιτς, Τσόριτς, Ενρίκεζ, Πιάτσα.
Η 11άδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Ομάρ, Μποτία, Σιόβας, Μασουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Πάρντο, Φορτούνης, Σεμπά, Ιντέγε
Στον πάγκο: Καπίνο, Ντα Κόστα, Σαλίνο, Ντομίνγκες, Λάτσι, Φινμπόγκασον, Ερνάνι.
Στους 10 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στο Ζάγκρεμπ, αυτή την ώρα.
Σε λίγα λεπτά η έναρξη του αγώνα.
Οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες και στην επόμενη αγωνιστική. Στις 4 Νοεμβρίου στο Καραϊσκάκη.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Σέντρα στο παιχνίδι.
1' Κόρνερ για τη Ντινάμο. Διώχνουν οι ερυθρόλευκοι.
Περιμένουν οι παίκτες του Ολυμπιακού στο μισό γήπεδο.
3' Κόρνερ για την Ντινάμο. Με πάσα το εκτελούν οι Κροάτες. Καμία ανησυχία για την άμυνα του Ολυμπιακού.
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο.
10' Ο Μαζουακού είναι στη σωστή θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή και διώχνει την μπάλα. Ο Σάντος είχε μπει στην περιοχή και έκανε το γύρισμα. Ευτυχώς εκεί ήταν μόνο ο παίκτης του Ολυμπιακού.
13' Κεφαλιά από τον Μποτία. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα. Ο Φορτούνης με φάουλ έφερε την μπάλα στη μεγάλη περιοχή.
15' Κόρνερ για την Ντινάμο. Ο Μασάδο το εκτέλεσε από τα αριστερά. Τελικά η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Ρομπέρτο.
19' Ο Φερνάντες έκανε το σουτ. Ο Ρομπέρτο δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει.
24' Σουτ του Πάρντο από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Παίρνει ύψος η μπάλα. Δεν ανησυχεί ο τερματοφύλακας της Ντινάμο.
27' Μακρινό σουτ του Κασάμι. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
29' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Χότζιτς έδιωξε με κεφαλιά την μπάλα, πριν τον Κασάμι.
30' Ο Φορτούνης εκτέλεσε το κόρνερ. Καμία ανησυχία για την άμυνα της Ντινάμο.
32' Σουτ του Μαζουακού έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα παίρνει και φάλτσα. Ο Εντουάρντο διώχνει.
37' Κεφαλιά του Ιντέγε. Σε κακή θέση το σώμα του επιθετικού του Ολυμπιακού, υπό την πίεση του αμυντικού. Η μπάλα καταλήγει άουτ.
40' Κίτρινη κάρτα στον Ταραβέλ.
45' Ο Ρομπέρτο κάνει την έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα.
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
Ο Ολυμπιακός μετά το 20ο λεπτό ανέβηκε αγωνιστικά. Κράτησε την μπάλα περισσότερο και προσπάθησε να απειλήσει την εστία της Ντινάμο. Καλύτερη στιγμή για την ελληνική ομάδα το σουτ του Μαζουακού.
46' Άρχισε και πάλι το ματς.
52' Δοκάρι για την Ντινάμο μετά από σουτ του Χότζιτς.
Οι Κροάτες εκμεταλλεύθηκαν πως γλίστρησε ο Μαζουακού και βρέθηκαν σε ευνοϊκή θέση για γκολ.
53' Μεγάλη φάση και για τον Ολυμπιακό. Αντεπίθεση με τον Πάρντο να κάνει σέντρα. Ο Ιντέγε από κοντά έκανε την προβολή αλλά δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
57' Σουτ του Φορτούνη μετά από ενέργεια που έκανε. Άουτ η μπάλα.
60' Αλλαγή για την Ντινάμο. Ο Χότζιτς αποχωρεί. Ο Πιάτσα στη θέση του.
65' Δυνατά εκτελεσμένο φάουλ από τον Φορτούνη. Ο Εντουάρντο μπλοκάρει.
Ετοιμάζει αλλαγή ο Σίλβα. Ο Τσόρι θα μπει στο παιχνίδι.
72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι στη θέση του Φορτούνη.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Άρσεναλ ανοίγει το σκορ.
Τρομερό λάθος του Νόιερ σε έξοδό του. Νωρίτερα ο γερμανός τερματοφύλακας είχε κάνει μια απίθανη επέμβαση.
Στο παιχνίδι μας και πάλι...
77' Δοκάρι για τη Ντινάμο μετά το σουτ του Ρογκ.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
79' Τρομερό γκολ του Ιντέγε!!! Από αρκετά πλάγια θέση ο επιθετικός του Ολυμπιακού στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
82' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαλίνο στη θέση του Πάρντο.
85': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
Ο Ιντέγιε βγαίνει στην αντεπίθεση από αριστερά, γυρίζει στον Ντομίνγκες, αλλά το φαλτσαριστό σουτ που κάνει εκείνος μπλοκάρεται από τον Εντουάρντο!
86': Κι άλλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
Ο Σεμπά βρίσκεται μέσα στην περιοχή και σουτάρει χαμηλά, αλλά ο Εντουάρντο μπλοκάρει στην αριστερή του γωνία!
87' Αλλαγή για τη Ντιναμό. Στη θέση του Ρογκ μπαίνει ο Τσόριτς.
90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντα Κόστα αντικαθιστά τον Σεμπά.
90'+1'. Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
Λήξη του αγώνα στο "Emirates": Άρσεναλ-Μπάγερν 2-0
90'+3': Φάουλ σε καλή θέση για τη Ντιναμό.
90'+4': Ο Μασάντο εκτελεί απευθείας, αλλά η μπάλα κοντράρει στο τείχος και φεύγει κόρνερ.
90'+4' Η Ντιναμό φωνάζει για πέναλτι, όταν η μπάλα -έπειτα από κόντρα- βρίσκει στο στήθος κι έπειτα στο χέρι του Μιλιβόγιεβιτς (που δεν έχει πρόθεση).
90'+5': Λήξη του αγώνα.
Ο Ολυμπιακός πανηγυρίζει ένα ακόμα μεγάλο διπλό στο Champions League χάρη στο γκολ του Ιντέγιε!
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για όλο το ρεπορτάζ από τη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού, τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών και φυσικά την ενημέρωση για όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια της βραδιάς.