ΠΑΟΚ - Κράσνονταρ 0-0

Ζωντανά από το sport-fm.gr η εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με την Κράσνονταρ για την τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Τούμπας, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Κράσνονταρ στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου στο Europa League.
Σε διάταξη 3-5-2 ο ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Κόστα, Μαλεζάς, Ροντρίγκες, Κάτσε, Σάμπο, Πέλκας, Ζάιρο, Αθανασιάδης
Σε διάταξη 4-3-3 η Κράσνονταρ: Ντικάν, Στράντμπεργκ, Τζεντρζέτζικ, Γκράνγκβιστ, Καλέσιν, Τορμπίνσκι, Αχμέντοφ, Λαμπόρντε, Καμπορέ, Ζοαοζίνιο, Σμόλοφ
Στον πάγκο του Δικεφάλου: Όλσεν, Τζαβέλλας, Μακ, Γκολάσα, Μπερμπάτοφ, Λέοβατς, Τζιόλης
Στον πάγκο των Ρώσων: Σίνιτσιν, Σίγκουρτσον, Μαμάεφ, Γκαζίνσκι, Μπιστρόφ, Πετρόφ, Άρι
Oι δύο ομάδες με το τρίο των διαιτητών εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο, αυτή τη στιγμή. Άρχισε ξανά η βροχή, στην Θεσσαλονίκη.
Στο κέντρο οι παίκτες των δύο αντιπάλων με το πανό κατά του ρατσισμού
Διευθύνει ο Σουηδός Εκμπεργκ, που αντικατέστησε τον ασθενή συμπατριώτη του, Γιοχάνεσον
1' Σέντρα αγώνα
3' Επικίνδυνο γύρισμα του Αχμέντοφ, έδιωξε η άμυνα του ΠΑΟΚ.
5' Πιέζουν οι Ρώσοι, ανταποκρίνεται η άμυνα του ΠΑΟΚ για την ώρα.
10' Πρώτο σουτ για τον ΠΑΟΚ, από τον Στέλιο Μαλεζά, απελπιστικά άστοχο.
13' Ο Κάτσε παραχωρεί φάουλ σε καλή θέση για την Κράσνονταρ, κερδισμένο από τον Λαμπόρντε.
14' ο Στράντμπεργκ εκτελεί πάνω στο τείχος.
16' Σέντρα του Βίτορ, κεφαλιά του Κλάους, ο Ντίκαν μπλοκάρει σταθερά.
19' Κίτρινη κάρτα για τον Τζεντρζέτζικ.Τιμωρείται για μαρκάρισμα πάνω στον Γκάρι Ροντρίγκες.
21' Ο Ζάιρο, βγάζει εξαιρετικά στον Ροντρίγκες, ο Λαμπόρντε παραχωρεί κόρνερ.
22' Κόρνερ για την Κράσνονταρ.
23' Κακό ματς μέχρι στιγμής, με πολλά λάθη. Φάουλ από πλάγια δεξιά για την Κράσνονταρ.
28' Πρόβλημα για τον Βίτορ.
29' Κάθετη του Τορμπίνσκι για τον Λαμπόρντε, ο Γλύκος με τα πόδια σε πλάγιο.
Ο Πορτογάλος στόπερ του ΠΑΟΚ, μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει. Έχουν σηκωθεί για ζέσταμα οι Λέοβατς και Τζαβέλλας.
34' Φάουλ παραχωρεί ο Ζάιρο, στον Λαμπόρντε.
35' Κόρνερ για την Κράσνονταρ.
43' Kόρνερ για τους Ρώσους.
44' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, κερδίζει ο Κάτσε, ο ίδιος εκτελεί, τελείως άστοχη η μπαλιά.
45' Σάμπο και Λαμπόρντε, πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο, εξαιτίας τραυματισμού.
45' Δύο λεπτά επιπλέον.
45+2' Πεσμένος στο χορτάρι ο Κάτσε.
45+3' Τέλος πρώτου μέρους. Στο 0-0 οι δύο αντίπαλοι, με τον ΠΑΟΚ, να παρουσιάζει αισθητά βελτιωμένη εικόνα στον αμυντικό τομέα, αφού η Κράσνονταρ δεν έχει απειλήσει. Ωστόσο δεν μπορεί να βγάλει ούτε εκείνος κάποια καλή φάση απέναντι από την εστία της Κρασνοντάρ. Φυσιολογικό το 0-0 μέχρι στιγμής.
46' Αναγκαστική αλλαγή, ο Λέοβατς αντί του Βίτορ.
46' Σέντρα β' μέρους
Ο Λέοβατς πάει αριστερά, ο Ροντρίγκες δεξιά και ο Σκόνδρας πάει δεξί στόπερ
48' Λαμπόρντε το σουτ, σε δύο χρόνους μπλοκάρει ο Γλύκος.
49' Νέο σουτ του Λαμπόρντε, μπλόκαρε ο Γλύκος
50' Λάθος υπόδειξη του βοηθού σε οφσάιντ σε βάρος του ΠΑΟΚ, με τον Κλάους, να καλύπτεται από τον Καλέσιν.
51' Μακρινό σουτ του Σάμπο, άστοχο.
53' Σουτ του Σμόλοφ, από τη γραμμή της περιοχής, μπλόκαρε ο Γλύκος.
55' Ωραία προσπάθεια από τον Μαλεζά, αλλά δυνατή η κάθετη πάσα του για τον Αθανασιάδη.
Ο Μπερμπάτοφ, έτοιμος να περάσει αντί του Κλάους στο ματς.
57' Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, δίνει τη θέση του στον Βούλγαρο στράικερ.
58' Σουτ από τον Σμόλοφ, άστοχο.
63' Ο Άρι στη θέση του Σμόλοφ, πρώτη αλλαγή για την Κράσνονταρ.
63' Κίτρινη για θέατρο στον Ζάιρο.
65' Ο Μαμάεφ αντί του Αχμέντοφ.
67' Κόρνερ για την Κράσνονταρ
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σάμπο κάνει μεγάλη σε απόσταση κούρσα, μοιράζει αριστερά στον Πέλκα, που του γυρίζει την μπάλα στο πέναλτι, αλλά ο Σλοβάκος ολομόναχος, πραγματοποιεί ένα τραγικό τελείωμα.
70' Σουτ του Λέοβατς με το αριστερό, εντελώς άστοχο.
71' Ωραία επέμβαση του Γλύκου, σε σουτ του Λαμπόρντε, ο Μαλεζάς σε κόρνερ.
72' Ο Μακ αντί του Πέλκα
75' Πονηρή κεφαλιά του Στράντμπεργκ, ο Γλύκος μπλοκάρει.
76' Σουτ του Τορμπίνσκι, μπλόκαρε ο Γλύκος.
77' Σουτ του Ζάιρο, μπλόκαρε ο Ντίκαν.
78' Zάιρο, Μπερμπάτοφ, Κάτσε, το σουτ του τελευταίου, δύσκολα σε κόρνερ ο Ντίκαν.
81' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από δεξιά, πολλές κόντρες και υπόδειξη για οφσάιντ. Ο Κάτσε πεσμένος στο τερέν, σφαδάζει.
Αποχωρεί ο Κάτσε, υποβασταζόμενος, ενώ ο Τούντορ, έχει κλείσει τις αλλαγές.
84' Πέρασε ξανά στο ματς ο Κάτσε
86' Ο Έκμπεργκ κλείνει τα μάτια, σε κράτημα του Στράντμπεργκ πάνω στον Μπερμπάτοφ. Εύκολα θα μπορούσε να δώσει πέναλτι.
87' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Τζεντρζέτζικ, με δέκα η Κράσνονταρ.
89' Αποβάλλεται και ο Ζάιρο, με δεύτερη κίτρινη, για μαρκάρισμα στον Καλέσιν.
90' Τρία λεπτά επιπλέον
91' Κόρνερ για την Κράσνονταρ.
93' Σουτ του Καμπορέ έξω.
Τελευταίο σφύριγμα στην Τούμπα, 0-0 και 3η ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ. Καλός στο β' μέρος ειδικά μετά το 65' ο Δικέφαλος του Βορρά, είχε εξαιρετικές στιγμές με Σάμπο στο 68' και τον Κάτσε στο 78' ο Εκμπεργκ θα μπορούσε να είχε καταλογίσει πέναλτι σε παράβαση πάνω στον Μπερμπάτοφ. Ανησυχία για τον Βίτορ, που δύσκολα θα προλάβει το ντέρμπι με τον ΠΑΟ, αν ισχύουν οι πρώτες εκτιμήσεις.