Παναιτωλικός-Πλατανιάς 1-2

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Πλατανιάς, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σε όλους, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-Πλατανιάς για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Την προηγούμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να διαχειριστεί το προβάδισμά του κόντρα στον Λεβαδειακό και επέστρεψε τελικά στο Αγρίνιο με το ισόπαλο 2-2.
Αντιθέτως, ο Πλατανιάς επικράτησε με το ευρύ 4-0 του Πανθρακικού στα Χανιά και πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα.
Παναιτωλικός (Γιάννης Ματζουράκης): Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Κέβιν, Κούσας, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Παπάζογλου, Μάκος, Μαρκόφσκι, Μπεχαράνο.
Στον πάγκο: Στεφανάκος, Καμαρά, Ρομέρο, Μύγας, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου, Ουαρντά.
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο, Κουλιμπαλί, Μουνάφο, Βάντερσον, Σελίν, Γιακουμάκης.
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Μαχαμάτ, Ράμος, Τσουράκης, Ιτούα, Ζιλβάν, Αποστολόπουλος.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Δελφάκης του συνδέσμου Αρκαδίας, με βοηθούς τους Σταθόπουλο, Κουρέντα και 4ο τον Κατσικογιάννη.
Ραδιοφωνική κάλυψη του ματς από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 και τηλεοπτική από το Novasports 1.
Καλός -προς το παρόν τουλάχιστον- ο καιρός για τα δεδομένα της εποχής. Ηλιοφάνεια στο Αγρίνιο.
Με μήνυμα "βάλε τέρμα στη βία" εισήλθαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες και οι διαιτητές.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
Ο Πλατανιάς στη σέντρα.
7' Μακρινή εκτέλεση φάουλ για τον Παναιτωλικό, πολλά σώματα στην περιοχή, αλλά ο Σωτηρίου βγαίνει εγκαίρως και μαζεύει με σιγουριά την μπάλα.
9' Η μπάλα στρώθηκε λίγο έξω από την περιοχή στον Γκνιάτιτς, που έπιασε το σουτ, αλλά πήρε ανάποδα φάλτσα και κατέληξε άουτ.
13' Χωρίς φάσεις, αλλά με πολύ δυνατές μονομαχίες ως τώρα το ματς.
16' Ο Μπανανά δε μπόρεσε να διώξει στα σίγουρα και λίγο έλειψε να δημιουργηθεί κίνδυνος για την εστία του Πλατανιά. Απομάκρυνε όπως όπως ο Σωτηρίου προ του Βιγιαφάνες.
19' Παρολίγον... μετωπική Παπάζογλου με κάμεραμαν. Κανείς δεν χτύπησε τελικά.
24' Η πρώτη κίτρινη από τον Δελφάκη στον Βιγιαφάνες όχι για κάποιο σκληρό μαρκάρισμα αλλά διότι πήρε... αγκαζέ την μπάλα και στη συνέχεια την έστειλε προς του μέρος του Μενδρινού.
29' Ο Μαρκόφσκι είδε την κίνηση του Βιγιαφάνες στην περιοχή, ο Αργεντινός γλίστρησε και το σουτ που επιχείρησε ήταν εύκολη λεία για τον Σωτηρίου.
30' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ, 1-0!
Ο Βάντερσον σέντραρε από αριστερά και ο Μιλούνοβιτς που είχε πάρει θέση στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας σκόραρε με άπιαστη κεφαλιά.
33' Χαμένη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Κουλιμπαλί βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά πλάσαρε άουτ.
33' Κίτρινη κάρτα στον Μάκο για διαμαρτυρία.
Δεν υπήρχε οφσάιντ στην τελευταία φάση, ενώ το χέρι του Κουλιμπαλί για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι ήταν κολλημένο στην πλάτη!
Δεν έχει βρει λύσεις ο Παναιτωλικός, ούτε έχει απειλήσει.
44' Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Μαρκόφσκι. Πιάνει τον καρπό του αριστερού του χεριού.
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
45+1' Καλοεκτελεσμένο φάουλ από τον Ρουσκουγέδια, σε ετοιμότητα ο Σωτηρίου.
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
Χωρίς αλλαγές Παναιτωλικός και Πλατανιάς.
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 1-1!
Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ο Μαρκόφσκι στρώνει με κεφαλιά στον Κάπελ, ο οποίος με σουτ από πλάγια θέση στην περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας την ισοφάριση.
51' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Μαρκόφσκι να παίρνει την κεφαλιά απειλώντας την εστία του Σωτηρίου.
56' Εκτέλεση φάουλ από τον Μενδρινό, φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναιτωλικού, μέχρι να διώξει ο Μπεχαράνο.
64' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Ουαρντά πέρασε στη θέση του Ρουσκουγιέδα.
68' Πρώτη αλλαγή και για τον Πλατανιά: Ο Ζιλβάν αντί του Γιακουμάκη.
71' Ο Παναιτωλικός μπήκε δυναμικά, ισοφάρισε, έχασε μια ακόμη ευκαιρία, έκτοτε όμως δεν έχει σημειωθεί κάποια άλλη αξιόλογη φάση. Ούτε από πλευράς Πλατανιά.
78' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Καμαρά πέρασε στη θέση του Κάπελ.
78' Αλλαγή και για τον Πλατανιά: Ο Μαχαμάτ αντί του Μενδρινού.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έχει μπει η αναμέτρηση.
83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ, 2-1!
Τραγική έξοδος από τον Κυριακίδη και ο Κουλιμπαλί με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους Κρητικούς!
85' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Ρομέρο στη θέση του Μάκου.
85' Αλλαγή για τον Πλατανιά: Ο Αποστολόπουλος στη θέση του Μιλούνοβιτς.
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.
90' Η κεφαλιά του Ανγκούλο κατέληξε άουτ.
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
Κυλάει το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
90+4' Ο Κυριακίδης διώχνει με τις γροθιές το σουτ του Μαχαμάτ.
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.