Τουρκία-Ελλάδα

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Τουρκία και την Ελλάδα.
Τουρκία: Βολκάν Μπαμπακάν, Κοϊμπάσι, Τσαλχάνογλου, Γκονούλ, Τοσούν, Αρντά Τουράν, Σαχάν, Οζιακούπ, Μεχμέτ Τοπάλ, Τουφάν, Αχμέτ Γιλμάζ Τσαλίκ
Ελλάδα: Καρνέζης, Παπασταθόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Μανωλάς, Τοροσίδης, Χολέμπας, Τζιόλης, Σάμαρης, Ταχτσίδης, Φορτούνης, Μήτρογλου
O Σκίμπε ρίχνει τριάδα στην άμυνα, ενώ οι Τζιόλης, Σάμαρης και Ταχτσίδης θα είναι η τριπλέτα στο κέντρο. Τοροσίδης και Χολέμπας θα παίξουν full-back με τον Φορτούνη πίσω από τον Μήτρογλου.
O Έλληνας Πρωθυπουργός, Αλέξης Τσίπρας, με τον ομόλογο του κ. Αχμέτ Νταβούτογλου, παίρνουν τη θέση τους, στους επίσημους.
Διαιτητής ο Ιταλός, Πάολο Βαλέρι
Τοροσίδης και Αρντά Τουράν οι δύο αρχηγοί στο ματς στο Μπασακσεχίρ Φατίχ Τερίμ.
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι.
1' Σέντρα αγώνα
5' Καλή αντεπίθεση με τον Τοροσίδη να θέλει να βρει τον Μήτρογλου, έκοψαν οι Τούρκοι
13' Eξαιρετική προσπάθεια του Χολέμπα σε κόρνερ οι Τούρκοι.
14' Νέο κόρνερ, παίζεται με πάσα, αλλά περνάει ανεκμετάλλευτο.
18' Καλά στέκεται μέχρι στιγμής η ελληνική άμυνα.
20' Πρώτο σουτ στον αγώνα, από τον Γκοκχάν Γκονούλ, τελείως άστοχο.
23' Κόρνερ για την Τουρκία.
24' Εκτέλεση του Τσαλχάνογλου, κεφαλιά του Τοπάλ, μπλόκαρε ο Καρνέζης.
25' Σουτ του Οζάν, άστοχο.
26' Απώλεια της μπάλας από τον Χολέμπα, μετά από συνδυασμό η μπάλα φτάνει στον Τσαλχάνογλου που σουτάρει άουτ από καλή θέση.
31' Ωραία ατομική προσπάθεια του Παπασταθόπουλου που κέρδισε φάουλ κοντά στην αντίπαλη περιοχή. Η εκτέλεση του Φορτούνη, δεν έφερε κάτι καλό.
34' Άτυχη στιγμή για τον Κοϊμπάσι, που δείχνει να τραυματίζεται από πάτημα του Τοροσίδη, χωρίς πρόθεση από τον Έλληνα αρχηγό.
39' Καλή κίνηση του Μήτρογλου, που βάζει πλάτη έναν αντίπαλο έξω από την περιοχή, γυρίζει και σουτάρει άουτ.
41' Σέντρα του Τοροσίδη, πιο πίσω από εκεί που θα την ήθελε ο Φορτούνης, που γλιστράει.
45' Ένα λεπτό επιπλέον
46' Κόρνερ για Τουρκία
46' Σουτ του Τσαλχάνογλου, πάνω στον Καρνέζη που απομακρύνει όπως-όπως και διώχνει η άμυνα.
46' Λήξη α' μέρους 0-0 το αποτέλεσμα. Η Εθνική στάθηκε καλά στα αμυντικά της καθήκοντα στο πρώτο μέρος, η τριάδα στην άμυνα αποδίδει για τον Σκίμπε. Τοροσίδης και Χολέμπας ανεβάζουν από τα άκρα την Εθνική είχε καλή στιγμή με τον Μήτρογλου στο 39' και γενικά ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος.
46' Σέντρα β' μέρους
51' Χλιαρό σουτ του Μήτρογλου, μπλοκάρει ο Βολκάν.
55' Eντυπωσιακή επέμβαση του Καρνέζη, σε αριστερό σουτ του Τουράν, μετά από λάθος της άμυνας και κόντρες που έβγαλαν τον άσο της Ατλέτικο απέναντι από τον Έλληνα πορτιέρο.
Με την έναρξη του β' μέρους έχει πάρει τη θέση του Ταχτσίδη
62' Σουτ του Σενκ, στην εξωτερική πλευρά της εστίας του Καρνέζη.
63' Ο Εμρέ Τσολάκ στη θέση του Οζιακούπ
64' Ο Γιονούς Μάλι στη θέση του Σενκ Τοσούν
70' Ο Απόστολος Γιάννου αντί του Μήτρογλου.
72' Σέντρα του Τοροσίδη, μπλοκάρει ο Βολκάν
74' Οκάι στη θέση του Ολκάι
79' Σιόβας αντί Μανωλά
82' Κόρνερ για την Εθνική.
81' Κασντεμίρ αντί Τσαλχάνογλου
85' Σουτ του Κοϊμπάσι, άουτ.
86' Ποτούκ αντί Τουφάν
Τρίλεπτο πίεσης από την Τουρκία, με τρία κόρνερ, αλλά ευτυχώς χωρίς αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους.
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις.
91' Ο Φορτούνης αφήνει τη θέση του στον Καρέλη.
93' Ο Γιασίν αντί του Τουράν
Τέλος αγώνα, ισόπαλο 0-0 το ματς της Εθνικής με την Τουρκία.
Η Εθνική βρίσκοντας την ηρεμία της αμυντικά με την τριάδα του Σκίμπε, που είχε απόλυτη επιτυχία, κράτησε το μηδέν στην άμυνα, αλλά μπροστά θα χρειαστεί τεράστια βελτίωση, αφού απείλησε σε λίγες στιγμές.