Ολυμπιακός-Πάντοβα (19.30)

Παρακολουθήστε Live απ’ τον sport-fm.gr το ματς του Πρωταθλητή Ευρώπης Ολυμπιακού κόντρα στην Πάντοβα για την διεκδίκηση του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Πάντοβα για το ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ
Μετά από το εγχώριο νταμπλ και το πρωτάθλημα Ευρώπης η γυναικεία ομάδα πόλο του Ολυμπιακού θέλει να μπει δυνατά και στην φετινή σεζόν, πανηγυρίζοντας τον πρώτο τίτλο απ' αυτούς που διεκδικεί.
Τα κορίτσια του Χάρη Παυλίδη έχουν στο πλευρό τους τον κόσμο των ερυθρόλευκων που έχει δώσει δυναμικό παρών στο κλειστό κολυμβητήριο «Π. Καπαγέρωφ», όπου διεξάγεται το ματς.
Αξίζει να σημειωθεί πως η νταμπλούχος Ιταλίας Πάντοβα αγωνίζεται στο Σούπερ Καπ λόγω της αδυναμίας της Ιμπέρια -που κατέκτησε το Len Trophy- να συμμετάσχει στο ματς.
Ενός λεπτού σιγή στο ματς για τα θύματα της τρομοκρατικής επίθεσης στο Παρίσι.
Ξεκίνησε το ματς,πρώτη επίθεση για τον Ολυμπιακό
Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα απ' τους φίλους του Ολυμπιακού στους εξέδρες
Σουτ της Ασημάκη σε επίθεση με παίκτρια παραπάνω, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και βγήκε άουτ
Σουτ της Μίλο αρκετά μακριά απ' τα δοκάρια
Σουτ της Μανωλιουδάκη απ' την περιφέρεια πάνω απ' τα δοκάρια της Ιταλικής ομάδας
Καλή άμυνα για τις ερυθρόλευκες
Καλό σουτ της Αβραμίδου στο τελευταίο δευτερόλεπτο της επίθεσης, βγαίνει κόρνερ. Σταματάει η συνέχεια της φάσης με επιθετικό.
Κερδίζει πέναλτι η Αλεξάνδρα Ασημάκη (4.53 για το τέλος της πρώτης περιόδου)
Γκολ για τον Ολυμπιακό (1-0)! Η Μπιανκόνι ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και άνοιξε το σκορ υπέρ των ερυθρόλευκων
Γκολ για την Πάντοβα (1-1) Η Μαρσόν ισοφαρίζει αμέσως το προβάδισμα του Ολυμπιακού σε επίθεση με παίκτρια παραπάνω
Γύρισμα της Ασημάκη πέρασε άουτ (3.59)
Σουτ της Σαβιόλι, η μπάλα δοκάρι και άουτ.
Γκολ για τον Ολυμπιακό (2-1)! Η Μπιανκόνι έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Ολυμπιακό μετά από ωραία πάσα της Ελευθερίας Πλευρίτου.
Πολύ καλή απόκρουση της Χρυσής Διαμαντοπούλου από κοντά (2.33)
Ψηλοκρεμαστό σουτ της Πλευρίτου σταμάτησε στο δοκάρι (2.19)
Γκολ για την Πάντοβα (2-2). Η Κουιρόλο φέρνει ξανά το ματς στα ίσα για τις Ιταλίδες.
Γκολ για την Πάντοβα (2-3). Η Κουεϊρόλο σκόραρε ξανά και έδωσε το προβάδισμα στην Πάντοβα για πρώτη φορά στο ματς (1.15)
Μπλοκάρει η Μπιανκόνι επίθεση της Πάντοβα. Τάιμ άουτ ζήτησε ο Χάρης Παυλίδης.
Τάιμ άουτ για την Πάντοβα.
Με μια ακόμα καλή απόκρουση της Χρυσής Διαμαντοπούλου ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος.

Ολυμπιακός-Πάντοβα 2-3

Ξεκίνησε το δεύτερο 8λεπτο, με την πρώτη επίθεση για τον Ολυμπιακό
Σουτ από την περιφέρεια στέλνει σε κόρνερ η Διαμαντοπούλου
Δυνατό σουτ για την Πάντοβα σταματάει στο δοκάρι
Σουτ της Έμολο φεύγει κόρνερ, χαμένος παραπάνω για τον Ολυμπιακό
Γκολ για τον Ολυμπιακό (3-3) Η Άλκιστης Αβραμίδου ισοφαρίζει για τον Ολυμπιακό μετά από περισσότερα από δυόμισι λεπτά στο ματς χωρίς τέρμα.
Γκολ για τον Ολυμπιακό (4-3) Παίρνει ξανά τα ηνία ο Ολυμπιακός με δυνατό σουτ της Μανωλιουδάκη απ' την περιφέρεια
Αφύλακτη σούταρε η Ντάριο όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Ολυμπιακού
Λόμπα της Αβραμίδου στο δοκάρι
Σουτ απ' την περιφέρεια δεν προβλημάτισε την Διαμαντοπούλου.
Νέα προσπάθεια της Αβραμίδου στο τέλος της επίθεσης βγήκε κόρνερ
Φοβερή απόκρουση της Τεάνι σε τετ α τετ με την Αβραμίδου
Απίστευτη απόκρουση της Χρυσής Διαμαντοπούλου σε σουτ!
Τάιμ άουτ ζήτησε ο Παυλίδης
55 δευτερόλεπτα για το φινάλε του ημιχρόνου
Γκολ για τον Ολυμπιακό (5-3). Στο +2 για πρώτη φορά ο Ολυμπιακός μετά από σουτ της Αβραμίδου 30'' πριν το φινάλε του ημιχρόνου
Ταιμ άουτ
Μια ακόμα δύσκολη απόκρουση της Διαμαντοπούλου σε σουτ απ' την περιφέρεια
Τέλος της δεύτερης περιόδου

Ολυμπιακός-Πάντοβα 5-3

Άρχισε η τρίτη περίοδος, πρώτη επίθεση για τον Ολυμπιακό
Από μια χαμένη επίθεση η κάθε ομάδα.
Γκολ για τον Ολυμπιακό (6-3) Το τρίτο γκολ της Μπιανκόνι απ' την περιφέρεια έφερε στο +3 τον Ολυμπιακό
Γκολ για τον Ολυμπιακό (7-3). Πήραν φόρα οι ερυθρόλευκες. Σε επίθεση με παίκτη παραπάνω η Αβραμίδου ανέβασε στα 4 τέρματα τη διαφορά.
Δύο λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου. Κυριαρχεί απόλυτα ο Ολυμπιακός που έχει να δεχτεί τέρμα απ' το τέλος του πρώτου οκταλέπτου
Δεν μέτρησε γκολ της Πάντοβα λόγω επιθετικού
Τάιμ άουτ ο Παυλίδης
Σουτ της Μανωλιουδάκησ την εκπνοή, σταμάτησε στο δοκάρι
Τέλος της τρίτης περιόδου

Ολυμπιακός-Πάντοβα 7-3

Άρχισε η τέταρτη περίοδος, πρώτη επίθεση για την Πάντοβα
Γκολ για τον Ολυμπιακό (8-3)! Η Ελευθερία Πλευρίτου ανεβάζει ακόμα περισσότερο την διαφορά
Γκολ για τον Ολυμπιακό (9-3)! Η Άλκηστης Αβραμίδου ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε η Αλεξάνδρα Ασημάκη.
Γκολ για την Πάντοβα (9-4). Αδράνεια για την άμυνα του Ολυμπιακού, μείωσε η Σαβιόλι.
Γκολ για τον Ολυμπιακό (10-4)! Δεν σταματάει ο Ολυμπιακός με την Αβραμίδου να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα σε επίθεση με παίκτρια παραπάνω
Γκολ για την Πάντοβα (10-5), μείωσαν οι Ιταλίδες με γκολ της Ρόκο (2.27 για το φινάλε του ματς)
Γκολ για την Πάντοβα (10-6), η Μίλο μείωσε στους 4 σε επίθεση με παίκτρια παραπάνω
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 10-6 της Πάντοβα και κατέκτησε το ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ.
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ!