Σπάρτα Πράγας-Αστέρας Τρίπολης 1-0

Παρακολουθήστε live απ' το Control Room του sport-fm.gr το ματς του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στην Σπάρτα Πράγας για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.
Kαλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Σπάρτα Πράγας και τον Αστέρα Τρίπολης για την 5η αγωνιστική για τον 11ο όμιλο του Europa League.
H ενδεκάδα της Σπάρτα: Μπίσιτς, Μπράμπετς, Κόστα, Χιμπς, Βάσα, Ντότσκαλ, Μάρεσεκ, Φρίντεκ, Κρέιτσι, Φατάι, Λάφατα
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Σανκαρέ, Γιαννούλης, Λούι, Φερνάντεζ, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Φούντας, Γιάννου
Στον πάγκο για τους Τσέχους: Στεχ, Στέινχοφερ, Χόλεκ, Μπρεζνάνικ, Κονατέ, Χουζμπάουερ, Ζούλις
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Κοσίτσκι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Δημούτσος, Λανθαρότε, Τσοκάνης, Χαμντανί
Ο Άγγλος Όλιβερ διευθύνει την αναμέτρηση στο Λέτνα, με την θερμοκρασία στους 2 βαθμούς Κελσίου.
Η βαθμολογία στον 11ο όμιλο: Σάλκε 8 10-3 Σπάρτα Πράγας 6 6-4 Αστέρας Τρίπολης 4 4-7 ΑΠΟΕΛ 3 2-8
1' Σέντρα αγώνα
2' Ο Γιάννου βρέθηκε μέσα στην περιοχή, κοντά στην τελική γραμμή, αλλά κλείστηκε.
5' Σέντρα του Φούντα, ο Φερνάντες με το αριστερό σημαδεύει το δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Ιγκλέσιας κοντράρει και βγαίνει κόρνερ.
Πολύ καλά έχει μπει στο ματς ο Αστέρας και στάθηκε άτυχος στο σουτ του Φερνάντες.
7' Μεγάλη απόκρουση του Θεοδωρόπουλου, σε τετ-α-τετ με τον Φατάι, μετά το γύρισμα του Χιμπς
14' Mετά το δυνατό ξεκίνημα, οι δύο αντίπαλοι είναι εξαιρετικά προσεκτικοί.
16' Εντυπωσιακή επέμβαση του Θεοδωρόπουλου, σε σουτ του Ντότσκαλ, λίγο έξω από την περιοχή.
18' Μπαίνει ο Φερνάντες στην περιοχή, το σουτ σε κάποιο πόδι και κόρνερ.
19' Σέντρα του Μάσα από αριστερά, κεφαλιά του Γιάννου, άστοχη.
20' Λάθος του Σανκαρέ, που αιφνιδιάζεται, η μπάλα στρώνεται στον Κρέιτσι, που δεν πιάνει καλά το σουτ, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
22' Λάθος απόκρουση της άμυνας, ο Ντότσκαλ σουτάρει ο Θεοδωρόπουλος σε νέα εντυπωσιακή απόκρουση.
25' Εκτέλεση φάουλ για τον Αστέρα, κεφαλιά του Ιγκλέσιας, πολύ μακριά από την εστία.
32' Σωτήρια παρέμβαση του Κουρμπέλη που παραχωρεί κόρνερ.
32' Νέο κόρνερ για την Σπάρτα που πιέζει.
ΓΚΟΛ Η ΣΠΑΡΤΑ.
33' Από την εκτέλεση του κόρνερ ο Μπράμπετς θα νικήσει στον αέρα του Κουρμπέλη, για ν' ανοίξει το σκορ.
35' Κι άλλα άσχημα νέα για τον Αστέρα, ο Θεοδωρόπουλος έχει τραυματιστεί από μια σκαριά στη γάμπα.
37' Σουτ του Μάσα, στα σώματα.
43' Καταπληκτικό τάκλιν του Ζησόπουλου στον Φατάι, που είχε βγει απέναντι από την εστία του Αστέρα.
45' Σουτ του Γιάννου, κόντρες σε κάποιο πόδι και κόρνερ.
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
45+2' Τέλος α' μέρους.
Η Σπάρτα Πράγας προηγείται 1-0 από μια στημένη φάση με τον Μπράμπετς στο 33'. Άτυχος ο Αστέρας στη φάση του 5' με το δοκάρι του Νίκο Φερνάντες, τρεις σπουδαίες επεμβάσεις από τον Θεοδωρόπουλο στο πρώτο μέρος.
Χωρίς αλλαγές θ' αρχίσουν οι δύο αντίπαλοι στο δεύτερο μέρος.
46' Σέντρα β' μέρους
46' Σουτ του Φερνάντες, μπλόκαρε ο Μπίσιτς.
47' Κεφαλιά του Σανκαρέ άουτ, από εκτέλεση φάουλ του Νίκο Φερνάντες.
48' Ο Φούντας κλέβει την μπάλα, έξω από την περιοχή, αλλά πραγματοποιεί ένα τραγικό σουτ.
54' Σουτ του Ντότσκαλ, έξω από την εστία.
55' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
56' Κίτρινη κάρτα στον Φρίντεκ.
58' Νέα σπουδαία επέμβαση του Θεοδωρόπουλου σε κεφαλιά του Λαφάτα, μετά από σέντρα του Μαρέτσεκ.
59' Σουτ του Ντότσκαλ, από καλή θέση, φεύγει έξω.
61' Κόρνερ για την Σπάρτα.
61' Νέο κόρνερ για τους Τσέχους.
62' Ο Λούι παραχωρεί το 7ο κόρνερ στην Σπάρτα.
62' Παράλληλη σέντρα του Φατάι, ο Λαφάτα δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή.
66' Δημούτσος αντί Κουρμπέλη
66' Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Λαφάτα εκτός εστίας.
67' Σουτ του Γιάννου, απελπιστικά άστοχο.
68' Ο Φερνάντες ανοίγει ωραία στον Μάσα, που αρχικά πάει για σέντρα, γίνεται κόντρα, του στρώνεται πάλι η μπάλα, για να σουτάρει άουτ από πλάγια θέση.
72' Σε καλή θέση μέσα στην περιοχή ο Γιάννου που κέρδισε μια κόντρα, αλλά κάνει ένα άψυχο σουτ.
76' Κίτρινη ο Κρέιτσι.
77' Σουτ του Ντότσκαλ, άουτ.
78' Ο Λανθαρότε αντί του Φούντα.
80' Κόρνερ παραχωρεί ο Σανκαρέ.
81' Κονάτε αντί Φατάι
81' Ο Παντελιάδης αντί του Ιγκλέσιας.
82' Δεύτερη κίτρινη στον Κρέιτσι, η Σπάρτα με δέκα παίκτες.
84' Κόρνερ για τη Σπάρτα
86' Χόλεκ αντί Ντότσκαλ
87' Κίτρινη στον Δημούτσο
88' Κόρνερ για την Σπάρτα Πράγας
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
92' Γιούλις αντί Φρίντεκ.
93' Κόρνερ ο Αστέρας.
90+3' Τέλος αγώνα, ο Αστέρας ηττήθηκε 1-0 από την Σπάρτα Πράγας, με το γκολ του Μπράμπετς στο 33' κι έμεινε εκτός συνέχειας.