Ατρόμητος-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον Πανθρακικό στο Περιστέρι, για τη 12η αγωνιστική της Super League.
Καλό σας μεσημέρι. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πανθρακικό.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στη 14η θέση με μόλις 9 βαθμούς και προέρχονται από 4 συνεχόμενες ήττες.
Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι είναι στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς και χωρίς να έχουν νίκη στο ενεργητικό τους.
Η ενδεκάδα με την οποία θα παραταχθούν οι γηπεδούχοι: Γκορμπούνοφ - Κούρος, Λαζαρίδης, Κοντοές, Κιβρακίδης - Μπίτολο, Γοδόι - Ναπολεόνι, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο - Λε Ταλέκ
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Μπάρκας, Μπάλλας, Μπόρισλαβ Στόιτσεφ, Ουσέρο, Μπαστακός, Μίλος Στόιτσεφ, Μαρσελίνιο.
Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι του Δημήτρη Ελευθερόπουλοι θα παραταχθούν με τους: Πασχαλάκη, Ποτουρίδη, Μελίσση, Σερφά, Παπαγεωργίου - Μεχία, Λαδάκης - Χαβίτο, Ροτζέριο, Χασομέρης, Ντιγκινί.
Στον πάγκο οι: Αθανασιάδης, Ηλιάδης, Παπαχρήστος, Νικόλτσης, Μπουγαΐδης, Μουδούρογλου, Σέτι.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), α' βοηθός ο Γρεβένης (Χαλκιδικής), β' βοηθός ο Πάτρας (Μακεδονίας) και δ' διαιτητής ο Παππάς (Αθηνών).
1' Στη σέντρα οι παίκτες του Ατρόμητου
2' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Μπρίτο, αλλά το ψαλιδάκι του Βραζιλιάνου πέρασε άουτ.
6' Σουτ του Γοδόι έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ.
25' Ο Ατρόμητος προσπαθεί να δημιουργήσει, αλλά δεν τα καταφέρνει, αφού οι παίκτες του δεν έχουν υπομονή στο παιχνίδι τους και οι κινήσεις χωρίς την μπάλα γίνονται πολύ αργά.
Ο Πανθρακικός κρατά με άνεση το ματς στο... μηδέν.
30' Στο ίδιο μοτίβο το ματς. Ο Ατρόμητος δεν μπορεί να απειλήσει χάρη στην πειθαρχημένη αμυντική συμπεριφορά του Πανθρακικού
36' Ο Χασομέρης εκτός και μπαίνει στη θέση του ο Μουδούρογλου.
41' Γκολ για τον Πανθρακικό! Έπειτα από κόρνερ ο Μελίσσης κάνει την προβολή μέσα στην περιοχή και νικάει τον Γκορμπούνοφ για το 0-1.
45' Λήξη α' ημιχρόνου. Ο Πανθρακικός προηγείται με 0-1.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
Με αλλαγές ξεκίνησε το δεύτερο μισό ο Ατρόμητος. Μαρσελίνιο και Ουσέρο στη θέση των Λε Ταλέκ και Μπίτολο
51' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Ναπολεόνι κοντράρει, ενώ ο Ουσέρο δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή και η μπάλα πέρασε κόρνερ. Ανεκμετάλλευτη η εκτέλεσή του απ' τον Πίτου Γκαρσία
53' Γύρισμα του Χαβίτο κοντράρει και περνάει λίγο έξω απ' τα δοκάρια σε κόρνερ
60' Σουτ του Ουσέρο, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης
62' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ροτζέριο Μάρτινς ο Σέτι
64' Στο έδαφος ο Λαδάκης, θα αντικατασταθεί αναγκαστικά. Δεύτερη αλλαγή λόγω τραυματισμού για τον Πανθρακικό.
66' Μπήκε ο Ηλιάδης στη θέση του
68' ασίστ του Μπρίτο, άστοχο σουτ του Ναπολεόνι
70' Σουτ του Πίτου Γκαρσία, πέρασε άουτ
72' τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Κυβρακίδη ο Στόιτσεφ
75' Σουτ του Μεχία, μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ
77' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο, λίγο έξω απ' την περιοχή.
78' Γκολ για τον Ατρόμητο!
Ο Ναπολεόνι ανέλαβε την εκτέλεση, μπέρδεψε τον Πασχαλάκη και έστειλε την μπάλα στο δεξί «γάμα»της εστίας του Πανθρακικού
80' Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη
81' Γκολ για τον Πανθρακικό!
Φοβερή ατομική ενέργεια του Ντιγκινί, πέρασε και τον Γκορμπούνοφ, έκανε το γύρισμα και ο Ηλιάδης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας ξανά τα ηνία του σκορ στον Πανθρακικό.
87' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ηλιάδης διώχνει την μπάλα πριν πάει στα δίχτυα σε σουτ του Κούρου
88' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Μαρσελίνιο από κοντά, κόντραρε στα σώματα
Τρία λεπτά καθυστερήσεων στο ματς
Λήξη στο ματς
Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε ο Πανθρακικός, που επιβλήθηκε 2-1 του Ατρόμητου στο Περιστέρι, παίρνοντας δύο φορές τα ηνία στο ματς .