Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 12η αγωνιστική της Super League.
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Διούδης, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Χατζηισαΐας, Κόρμπος, Σιώπης, Ρισβάνης, Μασούρας, Αργυρόπουλος, Ανσαριφάρντ.
Στον πάγκο του Πανιωνίου κάθονται οι: Παπαδόπουλος, Χαλκιαδάκης, Μητρόπουλος, Βιγιάλμπα, Τασουλής, Καραμάνος, Βλάχος.
ΠΑΣ (Πετράκης): Βελλίδης, Μπέριος, Ίλιτς, Γαρουφαλιάς, Τσουκαλάς, Μανιάς, Ακόστα, Τζημόπουλος, Καρανίκας, Τσάβες, Ναδάλες.
17:12
Στον πάγκο των Ηπειρωτών Περιστερίδης, Γιάκος, Ηλιάδης, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Σκόνδρας, Στρούνα.
17:14
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος, Δημήτριος Γκάγκας, Ανέστης Δουδούμης 4ος Διαιτητής: Ηλίας Σπάθας
17:15
Ο Πανιώνιος προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα από την Ξάνθη με 2-0 και ο ΠΑΣ Γιάννινα από τη νίκη επί της Καλλονής στο γήπεδό του με 2-1. Ο μεν βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας και οι Ηπειρώτες στην 8η.
17:17
Έναρξη στο ματς!
17:20
5' Γκολ ο Πανιώνιος, 1-0 τον ΠΑΣ!
17:22
Ο Βελλίδης αντέδρασε άσχημα μετά από σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, δεν μπόρεσε να μαζέψει την μπάλα και αντιθτως την έστρωσε στον Ανσαριφάρντ που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ.
17:30
14' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Ανσαριφάρντ που ήταν εντός περιοχής, πάσαρε στον Μπακασέτα που ήταν εκτός αυτής, αλλά το δυνατό σουτ του έφυγε πάνω από την αντίπαλη εστία.
17:35
20' Γκολ ο Πανιώνιος, 2-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα!
17:36
Δεύτερο τέρμα για τον Ανσαριφάρντ, που δοκίμασε την τύχη του έξω από την περιοχή και με το δυνατό του σουτ "πήρε" μέσα τα χέρια του Βελλίδη.
17:47
32' Σουτ του Μασούρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη.
17:50
34' Απειλεί και πάλι ο Πανιώνιος. Ο Μασούρας κουβάλησε αρκετά την μπάλα έξω από την περιοχή και όταν έφθασε κοντά σ' αυτήν έπιασε το σουτ και ο Βελλίδης έπεσε και μάζεψε την μπάλα.
17:53
37' κερδισμένο φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΣ, το κέρδισε ο Τσάβες ύστερα από ωραία κίνηση που έκανε.
17:53
Το εκτέλεσε ο Αργεντινός, η μπάλα βρήκε στο τείχος και κατέληξε σε κόρνερ.
17:58
43' Σουτ του Τσάβες, μπλόκαρε ο Διούδης χωρίς να δυσκολευτεί.
18:00
44' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Καρανίκα από τα δεξιά, πρόλαβε την αντίπαλη άμυνα ο Τσάβες και απείλησε με κεφαλιά και ο Διούδης χρειάστηκε δύο προσπάθειες για να μπλοκάρει.
18:01
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος!
18:02
Κίτρινη στον Μασούρα για φάουλ στον Ακόστα του ΠΑΣ.
18:03
Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, ο Μανιάς που ξέφυγε από την αντίπαλη άμυνα, έστειλε την μπάλα άουτ με προβολή.
18:03
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πανιώνιος-ΠΑΣ 2-0.
18:06
Ο Πανιώνιος ξεκίνησε πολύ πιο δυνατά από τον ΠΑΣ και με δύο σχετικά γρήγορα γκολ του Ανσαριφάρντ (5', 20') απέκτησε απόσταση ασφαλείας από τους φιλοξενούμενους. Οι Ηπειρώτες ουσιαστικά δεν υπήρχαν στο παιχνίδι στο πρώτο μισάωρο και μέχρι την ανάπαυλα κατάφερε να χάσει δύο ευκαιρίες, μια με τον Τσάβες και μια με τον Μανιά λίγο πριν το ημίχρονο.
18:20
Έναρξη δεύτερου μέρους.
18:22
46' Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο μετά το 34'. Ο Μπουμάλ έκανε κίνηση, συγκλίνοντας από τα δεξιά προς το κέντρο με συρτό σουτ ανησύχησε τον πορτιέρο του ΠΑΣ.
18:32
58' Σουτ από τον Μπακασέτα με καλές προϋποθέσεις, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε σε κόρνερ.
18:37
61' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μπακασέτας έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και ο Βελλίδης έπεσε ωραία και έδιωξε την μπάλα που έφθασε στον Μπουμάλ, ο οποίος από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο.
18:40
65' Κακό σουτ του Μπουμάλ έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά ψηλά.
18:43
68' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ηλιάδης αντί του Ίλιτς.
18:46
71' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος αντί του Τσουκαλά.
18:47
72' Σέντρα του Τσάβες, προβολή του Ηλιάδη απομάκρυνε η αντίπαλη άμυνα.
18:48
74' Αναγκαστική (και τελευταία) αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ακόστα εκτός, Σαπαλίδης εντός.
18:55
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Καράμανος αντί Ανσαριφάρντ,
18:59
85' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μητρόπουλος αντί Μπακασέτα στον ματς.
19:02
87' Τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Χαλκιαδάκης αντί του Μπουμάλ.
19:05
90' Καλό σουτ του Χαλκδιαδάκη, μπλόκαρε ο Βελλίδης. Η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων στο δεύτερο μέρος.