Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Skoda Ξάνθη, για την 12η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

16:59
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Skoda Ξάνθη, για την 12η αγωνιστική της Super League.
17:02
Οι γηπεδούχοι είναι στην 13η θέση της βαθμολογίας, ηττήθηκαν την περασμένη αγωνιστική από τον Πλατανιά με 2-1 και μετρούν πέντε ματς χωρίς νίκη. Η τελευταία τους ήρθε στις 3 Οκτωβρίου επί του Πανθρακικού στην Κομοτηνή.
17:03
Η Ξάνθη είναι στην 7η θέση με 15 βαθμούς και προέρχεται από το 2-0 επί του Πανιώνιου, ενώ είναι αήττητη φέτος μακριά από την έδρα της και μετρά μια νίκη και πέντε ισοπαλίες.
17:04
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
17:05
Λεβαδειακός (Μάντζιος): Βερέμκο, Στάθης, Νικολάου, Μανωλάς, Τριποτσέρης, Μαχαίρας, Εντουίν, Γιακουμάκης, Φαβάλι, Ντομοβίτσκι, Μάντζιος.
17:06
Στον πάγκο των Βοιωτών: Τσιντώντας, Μουλόπουλος, Καψάσκης, Ναβάρο, Θέος, Μάγκας, Μίνγκας.
17:06
Ξάνθη (Λουτσέσκου): Τσέναμο, Μπαξεβανίδης, Σολτάνι, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Χερέα, Φάρκας, Λισγάρας, Ζαραδούκας, Ντιμιτροφ, Ράνος.
17:07
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γκαραβέλης, Τριάδης, Παπαστεριανός, Τόμιτς, Καπετάνος, Γκόμες, Καρυπίδης.
17:07
Διαιτητής: Μιχαήλ Κουκουλάκης. Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς, Στυλιανός Τσολάκης 4ος Διαιτητής: Μιχαήλ Βοσκάκης
17:14
Εντός ολίγου θα ξεκινήσει το ματς.
17:15
Έναρξη στο ματς!
17:17
2' Σουτ του Φαβάλι, μπλόκαρε εύκολα ο Τσέναμο.
17:23
Πρώτη τελική για την Ξάνθη (8'), σουτ του Λουσέρο έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βερέμκο.
17:27
12' Προσπάθεια για σουτ με τη μια για Μάντζιο (μέσα στην περιοχή και λίγο αριστερά), έκανε "τσαφ" και η μπάλα πέρασε εκτός εστίας.
17:28
13' Κίτρινη για την Ξάνθη, την είδε ο Μπαξεβανίδης για φάουλ στον Φαβάλι.
17:30
14' Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Φαβάλι σέντρα από τα αριστερά συγκλίνοντας και ο Μάντζιος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσέναμο, ενώ ήταν σε εξαιρετική θέση.
17:40
25' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό με τον Μάντζιο!
17:41
Πολύ καλή σέντρα του Μανωλά από τα αριστερά, ο έμπειρος επιθετικός των γηπεδούχων έπιασε ωραίο σουτ με τη μια μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.
17:47
32' Κερδισμένο φάουλ για τον Λεβαδειακό σε πολύ καλή θέση, ύστερα από καλή προσπάθεια του Μάντζιου που προσπάθησε να ξεφύγει από τον Λισγάρα.
17:47
33' ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-0 την Ξάνθη!
17:48
Ο Φαβάλι εκτέλεσε φάουλ, κεφαλιά πάσα του Μανωλά στον Ντομοβτσίσκι που ψαλιδάκι έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα. Πραγματικά, πανέμορφο γκολ.
17:50
Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τον Λεβαδειακό (33'). Ο Βερέμκο ένιωσε ενοχλήσεις στους προσαγωγούς και τη θέση του πήρε ο Τσιντώτας.
18:00
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο δεύτερο μέρος.
18:02
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Λεβαδειακός-Skoda Ξάνθη 1-0
18:04
Σαφώς ανώτερος ο Λεβαδειακός από την Skoda Ξάνθη που προηγείται 1-0 χάρη σε εντυπωσιακό γκολ του Ντομοβτσίσκι (γυριστό σουτ). Αρκετά πιο απειλητικοί οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος. Φανερά εκνευρισμένος, κυρίως από τα μέσα του πρώτου μέρους και μετά, ο Ραζβάν Λουτσέσκου με τους παίκτες του.
18:18
Δυο αλλαγές για την Ξάνθη. Παπαστεριανός και Καπετανος στο ματς, εκτός Ράνος και Ζαραδούκας (λόγω ενοχλήσεων).
18:19
Έναρξη δεύτερου μέρους.
18:21
Πρόβλημα και με Φαβάλι στον Λεβαδειακό (ύστερα από τον Βερέμκο). Ο Φαβάλι είναι αυτός που νιώθει ενοχλήσεις και αναμένεται να πάρει τη θέση του ο Μίνγκας.
18:22
49' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, κι αυτή αναγκαστική. Ο Μίνγκας στη θέση του Φαβάλι.
18:28
54' Δυνατό σουτ του Ντιμιτρόφ, ύστερα από διώξιμο του Τσιντώτα, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
18:32
58' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Σουτ με τη μια από τον Ντιμιτρόφ, που πήρε το ριμπάουντ ύστερα από διώξιμο, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα.
18:35
62' Κεφαλιά του Σολτάνι μετά από κόρνερ του Λουσέρο, εκτός εστίας η μπάλα.
18:39
65' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό (δεύτερο συνολικά). Ο Κώστας Μανωλάς πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή (στον άξονα) και βάζοντας εξωτερικό φάλτσο στην μπάλα, την έστειλε στο αριστερό δοκάρι του Τσέναμο.
18:41
68' Τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης στη θέση του Ντιμιτρόφ.
18:46
72' Η καλύτερη στιγμή της Ξάνθης στο ματς. Ο Σολτάνι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και Ερέα από εξαιρετική θέση έστειλε την μπάλα με κεφαλιά πάνω στον Τσιντώτα που μπλόκαρε.
18:47
74' Σουτ του Παπαστεριανού, λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε σε πλάγιο άουτ.
18:48
75' Κίτρινη στον Παπαστεριανό.
18:50
77' Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο σκόρερ, Ντομοβτσίσκι εκτός και ο Ναβάρο εντός.
18:53
78' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Λισγάρας βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή ύστερα από μακρινή μπαλιά και τελείωσε με τη μια τη φάση, αλλά η μπάλα κατέληξε εκτός εστίας με τον αμυντικό των φιλοξενούμενων να μην πιάνει γεμάτα το σουτ.
18:57
84' Κίτρινη για τον Μαχαίρα (Λεβαδειακός).
18:59
86' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ από τον Έλτον για την Ξάνθη, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα.
19:03
90' Κίτρινη στον Τσιντώτα για καθυστερήσεις.
19:03
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος!
19:05
90+1' Ασυνεννοήσία στο κέντρο του Λεβαδειακού, οι φιλοξενούμενοι έκλεψαν την μπάλα και ο Τριάδης που μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά λίγο έλειψε να ισοφαρίσει.