Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 12η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:32
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 12η αγωνιστική της Super League.
18:33
Το ματς θα διεξαχθεί χωρίς την παρουσία θεατών εξαιτίας της τιμωρίας της έδρας των "ερυθρολεύκων" για ρίψη φωτοβολίδων στο παιχνίδι με τη Βέροια.
18:34
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Γιώργος Κύζας του συνδέσμου Δράμας.
18:35
Βοηθοί του ο Γιάννης Σίπκας από την Πέλλα και ο Δημήτρης Βερρής από τη Λέσβο.
18:35
Τέταρτος ο Τριαντάφυλλος Τίκας από την Καρδίτσα.
18:39
Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει με τους Ρομπέρτο, Ομάρ, Σιόβα, Ντα Κόστα, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Φορτούνη, Σεμπά, Ντουρμάζ, Ιντέγε.
18:58
Από τη μεριά του ο Στάικος Βεργέτης επιλέγει τους Mπαντή, Παντελιάδη, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Λούι, Ιγκλέσιας, Κουρμπέλη, Λανθαρότε, Νίκο Φερνάντες, Μάσα, Παπαδόπουλο.
19:00
Στον πάγκο των Αρκάδων κάθονται οι Θεοδωρόπουλος, Γιαννούλης, Ζησόπουλος, Δημούτσος, Χαμντανί, Γιάννου, Φούντας.
19:03
Αναπληρωματικοί για τους Πειραιώτες είναι οι Καπίνο, Φινμπόγκασον, Τσόρι, Φουστέρ, Αυλωνίτης, Ερνάνι και Καμπιάσο.
19:12
Οι "ερυθρόλευκοι" με δέκα σερί νίκες και ματς λιγότερο λόγω των γεγονότων στη Λεωφόρο, έχουν 30 βαθμούς και φυσικά βρίσκονται στην 1η θέση του πίνακα, ενώ αν ο Αστέρας καταφέρει απόψε να τους σταματήσει και να βγει αυτός νικητής, θα βρεθεί μόνος στη 2η θέση, προσπερνώντας ΑΕΚ, Πανιώνιο και Παναθηναϊκό.
19:24
Σιγά-σιγά πλησιάζει η ώρα της έναρξης του αγώνα καθώς αναμένεται η είσοδος διαιτητών και ποδοσφαιριστών στον αγωνιστικό χώρο.
19:27
Μόλις τώρα εισέρχονται οι πρωταγωνιστές και παρακολουθούμε το σύντομο τελετουργικό.
19:30
1' Σέντρα στο ματς.
19:31
2' Ξαφνικό μακρινό σουτ του Κασάμι, ο Μπαντής διώχνει σε κόρνερ.
19:39
9' Πολύ ωραία μπαλιά του Ντουρμάζ προς τον Σεμπά, αυτός δεν κάνει αμέσως το κοντρόλ και βγαίνει πλάγια όπου κλείνεται από τον Μπαντή και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
19:41
10' Ξανά πρωταγωνιστής ο Ντουρμάζ, αυτήν τη φορά με καλό σουτ που φεύγει άουτ.
19:42
Στην προηγούμενη φάση ο Ιγκλέσιας δέχτηκε κίτρινη κάρτα και τα άκουσε από τον Βεργέτη προκειμένου να είναι πιο προσεχτικός.
19:43
14' Ο Παντελιάδης προσπαθεί να βρει τον Μάσα, αλλά παρεμβαίνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού και παραχωρούν κόρνερ.
19:50
20' Ο Παπαδόπουλος βγαίνει σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Ρομπέρτο, όμως λανθασμένα ο βοηθός δείχνει οφσάιντ και σταματά τη φάση παρά το γεγονός ότι ο Μαζουακού κάλυπτε τον επιθετικό του Αστέρα.
19:55
26' Κίτρινη κάρτα στον Λανθαρότε για φάουλ στον Μαζουακού.
20:00
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
20:01
Πολύ ωραία βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Κασάμι στον Ντουρμάζ, αυτός γυρίζει με τη μία στην αντίθετη πλευρά και παράλληλα προς το τέρμα. Εκεί ήρθε ο Ιντέγε και... κατάφερε σχεδόν σε κενή εστία να αστοχήσει.
20:05
36' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουακού που πάτησε τον Λανθαρότε.
20:14
44' Ο Σανκαρέ πέφτει άγαρμπα πάνω στον Φορτούνη και φαίνεται τελικά να τραυματίζεται ο ίδιος στον αστράγαλο.
20:15
Με φορείο αποχωρεί ο Σενεγαλέζος αμυντικός, με δέκα ο Αστέρας.
20:16
Επανέρχεται ο Σανκαρέ και λήξη ημιχρόνου.
20:19
Στο 0-0 οι δύο ομάδες μετά από 45 λεπτά. Εξαιρετική αμυντική αλληλοκάλυψη και τακτική προσήλωση από τους Αρκάδες που επί της ουσίας επέτρεψαν στον Ολυμπιακό να κάνει μόνο μία πραγματική ευκαιρία στο ματς με τον Ιντέγε. Από την άλλη η ομάδα της Τρίπολης δεν έχει ούτε μία τελική στο παιχνίδι, αλλά δικαιολογημένα μπορεί να διαμαρτύρεται για τη φάση που ο Παπαδόπουλος καλύπτεται, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ενώ έβγαινε απέναντι στον Ρομπέρτο.
20:31
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Κασάμι.
20:37
51' Σουτ του Φουστέρ, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:38
52' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
20:39
Εντελώς αφύλαχτος ο Ντουρμάζ μπαίνει από τα δεξιά και φτάνει απέναντι στον Μπαντή. Με αυτοθυσία ο τερματοφύλακας των Αρκάδων αλλά και με τη συνδρομή του Γκοϊάν, καταφέρνουν να τον σταματήσουν.
20:46
59' Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη.
20:48
61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ερνάνι αντί του Σεμπά.
20:52
65' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ για μαρκάρισμα στον Φορτούνη.
20:52
66' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φούντας αντί του Φερνάντες.
20:55
68' Πολύ ωραία μπαλιά του Φούντα προς τον Μάσα, ο Αργεντινός όμως κάνει κακό κοντρόλ και χάνει την ευκαιρία να γίνει επικίνδυνος.
20:56
70' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!
20:57
Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ, ο Μπαντής προλαβαίνει να αγγίξει την μπάλα που στη συνέχεια βρίσκει στο δοκάρι.
20:58
71' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χαμντανί στη θέση του Ιγκλέσιας.
20:59
72' Πέναλτι σφυρίζει ο Κύζας για ανατροπή του Μιλιβόγεβιτς από τον Κουρμπέλη που βλέπει και κίτρινη κάρτα!
20:59
73' Ο Φορτούνης ευστοχεί και κάνει το 1-0.
21:00
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τσόρι αντί του Ντουρμάζ.
21:04
Στη φάση που ο Κύζας δίνει το πέναλτι, Κουρμπέλης και Μιλιβόγεβιτς αγκαλιάζονται και τραβούν ο ένας τον άλλον. Ο παίκτης του Ολυμπιακού πέφτει κάτω και ο διαιτητής δείχνει την "άσπρη βούλα". Σίγουρα μπορούν να διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι γι' αυτήν την απόφαση.
21:04
77' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.
21:06
80' ΓΚΟΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
21:07
Ο Τσόρι από το κόρνερ περίπου γυρίζει στον Φορτούνη και εκείνος με πολύ ωραίο αριστερό πλασέ βρίσκει δίχτυα.
21:08
82' Ο Γιάννου αντί του Μάσα.
21:12
86' ΓΚΟΛ 3-0 ο Ολυμπιακός
21:13
Εικόνα διάλυσης για την άμυνα του Αστέρα, η μπάλα φτάνει στον Ιντέγε που κάνει σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή και νικάει τον Μπαντή.
21:17
90+1' Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Φορτούνη στον Ομάρ, που παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
21:19
90+2' Πέναλτι για τον Αστέρα.
21:19
Ο Κύζας είδε παράβαση του Ντα Κόστα στον Γιάννου. Λανθασμένη απόφαση.
21:19
90+3' ΓΚΟΛ 3-1 ο Αστέρας
21:20
Ο Ρομπέρτο νικάει τον Γιάννου, αλλά στην συνέχεια της φάσης ο επιθετικός των Αρκάδων παίρνει το ριμπάουντ και μειώνει.
21:20
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
21:21
Νίκη 3-1 για τον Ολυμπιακό κόντρα στον Αστέρα.
21:21
Δύο γκολ ο Φορτούνης και ένα ο Γιάννου για τους ερυθρόλευκους. Το γκολ της τιμής για τους Αρκάδες πέτυχε στην... εκπνοή ο Γιάννου.