Καλλονή (Θαλής Θεοδωρίδης): Δαύκου, Τσαμπούρης, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Γιορέντε, Καλτσάς, Κεϊτά, Μπαργκάν, Γεωργίου, Σάμπα, Μανούσος
Στον πάγκο: Μάλλης, Κλαντρούμπσκι, Σπυρόπουλος, Χιντασέλι, Μάρκοβιτς, Γιούκαρης, Βαλιός
ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Γλύκος, Τζαβέλλας, Μαλεζάς, Σκόνδρας, Κάτσε, Τζιόλης, Λέοβατς, Ροντρίγκες, Πέλκας, Μακ, Αθανασιάδης
Στον πάγκο: Όλσεν, Γκολάσα, Ζαΐρο, Τσίμιροτ, Κωνσταντινίδης, Μυστακίδης, Σάμπο
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ιωάννης Δελφάκης
19:28
Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Όλα έτοιμα για την σέντρα.
19:31
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:38
7' ΓΚΟΛ 0-1 ο ΠΑΟΚ!
19:38
Ο Αθανασιάδης ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με κοντινή προβολή έπειτα από γύρισμα του Ροντρίγκες.
19:39
Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες του ΠΑΟΚ με τον σκόρερ της ομάδας να έχει θερμό εναγκαλισμό με τον Ιγκόρ Τούντορ!
19:44
12' Ευκαιρία για την Καλλονή. Σουτ του Σάμπα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
19:45
13' Απάντηση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πέλκα, ο Δαύκου δεν μπορεί να μπλοκάρει, ο Κλάους μπαίνει στην φάση αλλά είναι οφσάιντ
19:49
18' 39-61% η κατοχή, υπέρ του ΠΑΟΚ
19:53
22' Κίτρινη κάρτα στον Λέοβατς
19:56
19:58
27' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη
20:01
30' Μακρινό σουτ του Μανούσου, η μπάλα πολλά μέτρα πάνω απ' την εστία του Γλύκου.
20:03
32' Σουτ του Καλτσά, η μπάλα κοντράρει, με τον Γλύκο να βγαίνει και να μαζεύει εγκαίρως.
20:04
32' Νέα τελική για την Καλλονή. Ο Γεωργίου δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει εκτός εστίας.
20:07
35' Καλή στιγμή για την Καλλονή. Σουτ του Καλτσά, με τον Γλύκο να πέφτει και να μπλοκάρει.
20:10
38' Ευκαιρία για την Καλλονή. Ατομική ενέργεια του Μπαργκάν, που κάνει δυνατό σουτ, ο Γλύκος δεν μπορεί να μπλοκάρει και η φάση σταματάει με τον Σκόνδρα να κερδίζει (σωστά) επιθετικό φάουλ από τον Μανούσο.
20:10
39' Πέναλτι για την Καλλονή
20:11
Ο Σκόνδρας χάνει την ισορροπία του και ανατρέπει τον Μπαργκάν. Σωστή απόφαση και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του ΠΑΟΚ.
20:12
41' ΓΚΟΛ 1-1 η Καλλονή
20:12
Ο Μανούσος νικάει τον Γλύκο από την άσπρη βούλα.
20:17
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
20:18
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
20:18
Καλλονή και ΠΑΟΚ πηγαίνουν ισόπαλοι 1-1 στα αποδυτήρια
20:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:38
49' Μακρινό σουτ του Τσαμπούρη, η μπάλα λίγο άουτ.
20:41
52' Σουτ του Σάμπα, μαζεύει εύκολα ο Γλύκος
20:47
58' Φάση για την Καλλονή. Σουτ του Μπαργκάν έξω από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Γλύκος.
20:49
58' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Καλλονή. Άστοχη έξοδος του Γλύκου, ο Καλτσάς παίρνει την κεφαλιά, με τον Αθανασιάδη να απομακρύνει και στην συνέχεια ο Αντέτζο το σουτ που επιχείρησε να απομακρύνεται πάνω στην γραμμή από τον Τζιόλη.
20:50
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης αντί του Λέοβατς
20:55
66' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα αντί του Πέλκα.
21:00
70' Η Καλλονή ελέγχει τον ρυθμό και δεν απειλείται από τον ΠΑΟΚ
21:06
76' ΓΚΟΛ 1-2 ο ΠΑΟΚ
21:06
Ο Μακ κάνει όμορφο γύρισμα στην περιοχή εκεί βρίσκεται ο Αθανασιάδης, που με κοντινό πλασέ δίνει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.
21:10
80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Μακ πέρασε ο Κωνσταντινίδης
21:10
80' Αλλαγή και για την Καλλονή. Αντί του Σάμπα, μπήκε ο Μάρκοβιτς
21:15
85' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
21:16
86' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Γιορέντε πέρασε ο Χιντασέλι.
21:19
89' Αλλαγή για τους νησιώτες. Ο Καλτσάς αφήνει τη θέση του στον Γιούκαρη. Ύστατη προσπάθεια των γηπεδούχων για την ισοφάριση.
21:19
90' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-3!
21:21
Ο Ροντρίγκεζ επιτίθεται κατά μέτωπο, τελευταία στιγμή κόβεται από τον Αναστασιάδη, αλλά ο αμυντικός της Καλλονής δεν απομακρύνει καλά και ο επερχόμενος Μυστακίδης με ψιλοκρεμαστό τελείωμα κάνει το 1-3!
21:21
91' Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη για κράτημα φανέλας.
21:23
93' Αποβάλλεται ο Κεϊτά! Ο άσος της Καλλονής... πήγε να ζητήσει τα ρέστα από τον Κωνσταντινίδη για ένα σκληρό μαρκάρισμα και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη. Κάρτα και στον άσο του ΠΑΟΚ, όπως και στον Κάτσε.
21:23
Λήξη του ματς. Ο ΠΑΟΚ επιστρέφει στις επιτυχίες με τον Κλάους να τον... παίρνει πάνω του και να οδηγεί στο 3-1 επί της Καλλονής.