Ηρακλής-Πανθρακικός

Παρακολουθήστε Live απ' το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ηρακλή με τον Πανθρακικό για την 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά απ' τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Ηρακλή και τον Πανθρακικό που θα γίνει στο Καυτανζόγλειο
Με φόρα απ' τις δύο μεγάλες νίκες κόντρα σε Παναθηναϊκό (1-0) και Αστέρα (2-1) ο Ηρακλής θέλει να συνεχίσει την... ανηφόρα, κόντρα στον Πανθρκικό, που έχει ανεβάσει ρυθμό τα τελευταία ματς (προέρχεται απ' την ήττα με 3-4 απ' τον Ολυμπιακό) όμως δεν έχει καταφέρει να ξεκολλήσει απ' τον πάτο της βαθμολογίας.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Ζιάμπαρης, Καρασαλίδης, Σοάρες, Ιντζόγλου, Ζαμπάζης, Περόνε, Ρομάνο Χαντί, Βέλλιος.
Στον πάγκο οι: Πέρνις, Τσιλιανίδης, Στάμου, Πασάς, Λουκίνας, Κυριακίδης, Πορτουλίδης
Πανθρακικός (Ελευθερόπουλος): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Σερφά, Μελίσσης, Ποτουρίδης, Μεχία, Μπαϊκαρά, Ροζέριο Μάρτινς, Ηλιάδης, Χαβίτο, Ντίγκινι.
Στον πάγκο οι: Πασχαλάκης, Μπουγαϊδης, Χρήστου, Σέτι, Ίγκορ, Χασομέρης, Λαδάκης.
Μπαρτολίνι, Μπουλούτ και Σκαραμαντάς οι απουσίες για τον Ηρακλή, ενώ Τζάνης και Βάλτερ λείπουν για τους φιλοξενούμενους.
Λίγος ο κόσμος στις εξέδρες του Καυτανζόγλειου
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
5' Νευρικά έχουν μπει και οι δύο ομάδες, με πολλά λάθη να εμφανίζονται κυρίως στη μεσαία γραμμή
7' Εκτέλεση φάουλ του Μεχία, διώχνει σε κόρνερ ο Βέλλιος
9' Εκτέλεση φάουλ μπλοκάρει ο Χουάντερσον
10' Δυνατό σουτ του Ροζέριο Μάρτινς περνάει έξω απ' τα δοκάρια του Ηρακλή
Ανεβαίνει ο Πανθρακικός που ανακτά την πρωτοβουλία του παιχνιδιού
12' Κίτρινη κάρτα στον Ζαμπάζη
12' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεχία πέρασε πάνω απ' τα δοκάρια
13' Εκτέλεση κόρνερ για τον Ηρακλή διώχνει ο Σερφά
19' Ανεβαίνει σταδιακά και ο Ηρακλής
25' Κίτρινη στον Ηλιάδη για σκληρό μαρκάρισμα
25' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ηρακλή. Ο Χαντί εκτέλεσε φάουλ και ο Καρασαλίδης με σουτ έστειλε τη μπάλα λίγο έξω απ' τα δοκάρια του Αθανασιάδη.
29' Λάθος του Αθανασιάδη, ο Ρομάνο προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί, όμως τελικά ο Μελίσσης έδιωξε
31' Εκτέλεση φάουλ του Χαβίτο, μπλοκάρει ο Χουάντερσον
40' Χωρίς ρυθμό και με πολλά λάθη συνεχίζεται το παιχνίδι, με το 0-0 να παραμένει
43' Αδύναμο σουτ του Χαντί δεν δυσκολεύεται καθόλου να μπλοκάρει ο Αθανασιάδης
Τέλος του πρώτο ημιχρόνου
Φτωχό το πρώτο ημίχρονο, χωρίς κλασικές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες που αρκέστηκαν στο 0-0
Ετοιμάζονται να επιστρέψουν οι δύο ομάδες
46' Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Λαδάκης θα περάσει στη θέση του Ηλιάδη.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
47' Καλή στιγμή για τον Ηρακλή! Δυνατό σουτ του Βέλλιου χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.
51' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Πλασέ του Χαβίτο, διώχνει σε κόρνερ ο Χουάντερσον.
51' Κεφαλιά του Ρομάνο, διώνχει σε κόρνερ Αθανασιάδης
Δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Νίκος Παπαδόπουλος
54' Δύο αλλαγές για τον Ηρακλή. Κυριακίδης στη θέση του Καρλίτος και Πουρτουλίδης στη θέση του Ζαμπάζη.
57' Σουτ του Βέλλιου, άουτ
60' Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο πέρασε άουτ
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Χαβίτο ο Χασομέρης.
67' Σουτ του Ιντζόγλου, άουτ
Εμφανώς ανεβασμένος στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής, ψάχνει περισσότερο το γκολ
75' Κεφαλιά του Ροζέριο στα χέρια του Χουάντερσον
77' Τρίτη αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Χαντί ο Πασάς.
79' Σέντρα του Ποτουρίδη μπλοκάρει ο Χουάντερσον
80' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για καθυστέρηση
81' Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ροτζέριο Μάρτινς, ο Ίγκορ.
84' Κίτρινη στον Ιντζόγλου
84' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μεχία στα χέρια του Χουάντσερσον
89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίγκινι άουτ
90+2 Άστοχο σουτ του Χασομέρη
90+3' απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βέλλιου, άουτ
Τέλος στο ματς
Στο 0-0 έμειναν Ηρακλής και Πανθρακικός, μετά από ένα μέτριο ματς χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες