Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

Παρακολουθήστε live απ' το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πλατανιά κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα για την 14η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά απ' τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πλατανιά κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο Πλατανιάς παραμένει τρία σερί ματς αήττητος, ενώ από την άλλη μεριά ο ΠΑΣ Γιάννινα προέρχεται από εντός έδρας ήττα (1-0) από τον Λεβαδειακό.
Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Σελίν, Βάντερσον, Στανισάβλεβιτς, Μουνάφο, Μενδρινός, Μιλούνοβιτς, Ανγκούλο, Ράμος
Στον πάγκο: Κοκκαλάς, Δημήτρης, Αποστολόπουλος, Γκνιάτιτς, Γουνδουλάκης, Ντίνας, Πάγκαλος
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Καρανίκας, Μπέριος, Τζημόπουλος, Στρούνα, Τσουκαλάς, Γαρουφαλιάς, Γιάκος, Ακόστα, Ίλιτς, Μανιάς.
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Φερφελής, Ηλιάδης, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Σκόνδρας, Μασούρας
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μάριος Λαμπρόπουλος και βοηθοί οι Πετρόπουλος και Γεωργαράκος. Τέταρτος ο Φουκάκης
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7' Πιο δυνατά έχει μπει ο Πλατανιάς, αλλά δεν έχει δημιουργήσει κλασική ευκαιρία.
17' Γκολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με γκολ του Γιάκου!
Ο Ευρυπίδης Γιάκος με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ ανοίγει το σκορ! Ένα τέρμα από τον ΠΑΣ κόντρα στη ροή του αγώνα.
30' Προσπαθεί να βρει τα πατήματά του στον αγωνιστικό χώρο ο Πλατανιάς για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά παρουσιάζεται μπλοκαρισμένος από το γκολ του ΠΑΣ.
33' Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα.
36' Ο Μιλούνοβιτς προσπάθησε με σουτ από δύσκολη γωνία να νικήσει τον Βελλίδη, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
40' Γύρισμα του Ανγκούλο, αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε πριν μπει στη φάση ο Ράμος.
44' «Πολιορκία» στα καρέ του ΠΑΣ και τελικά οι φιλοξενούμενοι απομακρύνουν την μπάλα.
45' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Στανισάβλεβιτς έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Ράμος έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
Λήξη α' ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται 1-0 του Πλατανιά με τη μοναδική του τελική που προήλθε με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάκου.
46' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μιλούνοβιτς, μέσα ο Ντίνας.
Έναρξη β' μέρους
47' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο
54' Κίτρινη κάρτα και στον Μανιά
57' Παραλίγο το αυτογκόλ από τους παίκτες του Πλατανιά. Ο Ίλιτς έκανε το κόρνερ και ο Στανισάβλιετιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
58' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Ίλιτς με πρόβλημα στον προσαγωγό και μέσα ο Ηλιάδης. Αλλαγή και για τον Πλατανιά, στη θέση του Μουνάφο, ο Γκνιάτιτς.
65' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Ακόστα να σουτάρει έξω από την περιοχή, αλλά τον Σωτηρίου να μπλοκάρει με άνεση.
68' Τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Μπανανά, μέσα ο Πάγκαλος.
73' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ έπειτα από χέρι του Μενδρινού.
Απελπιστικά άουτ η μπάλα από την εκτέλεση του Ακόστα.
77' Προσπαθεί με μεγάλες μπαλιές να επιτεθεί ο Πλατανιάς, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
82' Σουτ του Μανιά, αλλά η μπάλα περνά ψηλά άουτ.
85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, καθώς ο Πάγκαλος με σουτ από το ύφος του πέναλτι στέλνει την μπάλα άουτ.
87' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.
88' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Μανιάς, μέσα ο Κοζορώνης.
90'+ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
90'+2' Ο Γκνιάτιτς πιάνει την κεφαλιά στο κόρνερ του Μενδρινού, αλλά ο Στρούνα πάνω στη γραμμή διώχνει με το στήθος.
Λήξη του αγώνα! Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αποδράσει με τη νίκη από την έδρα του Πλατανιά με 1-0. Πρώτο εκτός έδρας τρίποντο για τους φιλοξενούμενους στο πρωτάθλημα.