Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 0-0

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης του ΠΑΟΚ κόντρα στον Λεβαδειακό με την οποία ολοκληρώνεται η 14η αγωνιστική.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Λεβαδειακού κόντρα στον ΠΑΟΚ με την οποία ολοκληρώνεται η 14η αγωνιστική.
Ο ΠΑΟΚ ψάχνει την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα μετά τις νίκες κόντρα στην Καλλονή (1-3) και τον Πανιώνιο (2-1)
Σε περίπτωση νίκης ο ΠΑΟΚ θα ανέβει στην 4η θέση.
Ο Λεβαδειακός από την άλλη μεριά πέτυχε σπουδαίο «διπλό» στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0 και βρίσκεται στην 8η θέση με 18 βαθμούς.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Όλσεν – Τζαβέλλας, Μαλεζάς, Τζιόλης – Λέοβατς, Κάτσε, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες, Σάμπο – Μακ, Αθανασιάδης σε σχηματισμό 3-5-2.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Μελισσάς, Σκόνδρας, Μπερμπάτοφ, Κωνσταντινίδης, Χαρίσης, Μυστακίδης, Πέλκας
Η ενδεκάδα για την ομάδα του Άκη Μάντζιου: Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Ουόν, Νικολάου, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης, Μίνγκας, Μάντζιος, Ντομοβτσίσκι
Στον πάγκο: Μοσχονάς, Παππάς, Μάγκας, Τόπι, Μάρκοβιτς, Γιάχιτς, Καψάσκης
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος, με βοηθούς τους Δημητριάδη και Βερρή. Τέταρτος ο Δημητρόπουλος
1' Έναρξη της αναμέτρησης
4' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ του Λεβαδειακού, με τον Ροντρίγκες να αργεί να σεντράρει στον αμαρκάριστο Λέοβατς. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για τον «Δικέφαλο».
6' Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ωστόσο το κοντρόλ του έφυγε στα πλάγια και το πλασέ από δύσκολη γωνία πέρασε άουτ.
11' Πολλά λάθη εκατέρωθεν στις μεταβιβάσεις της μπάλας και το ματς δεν έχει ακόμα ρυθμό.
12' Σουτ του Λέοβατς από τα πλάγια, η μπάλα κοντράρει στα σώματα, φτάνει στον Κάτσε, αλλά το σουτ είναι αδύναμο και μπλοκάρει ο Τσιντώτας
14' Ο Ροντρίγκες από τα δεξιά βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού έπειτα από υπέροχη κάθετη του Σάμπο, αλλά το σουτ απέκρουσε ο Τσιντώτας.
20' Ο Λεβαδειακός προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό του ματς, διατηρώντας την κατοχή της μπάλας.
21' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε για φάουλ στον Ντομοβτσίσκι
25' Ανησυχία στον πάγκο του ΠΑΟΚ, καθώς ο Ροντρίγκες φαίνεται να έχει ενοχλήσεις.
26' 5 φάουλ έχει κάνει ο ΠΑΟΚ, κανένα ο Λεβαδειακός. Τα 4 τα έχει κερδίσει ο Μάντζιος.
27' Ακόμα ένα κερδισμένο φάουλ για τον Μάντζιο και φέρνει κόσμο στην περιοχή του ΠΑΟΚ.
Περνά ανεκμετάλλευτο για τον Λεβαδειακό.
30' Πέναλτι για χέρι του Μαλεζά ζητά ο Λεβαδειακός. Δύσκολη φάση, αφού δεν φαίνεται ξεκάθαρα ο κεντρικός αμυντικός του ΠΑΟΚ έχει βρει την μπάλα με το χέρι του στο γύρισμα του Ντομοβτσίσκι.
36' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό που έφυγε στην κόντρα αλλά το σουτ του Μάντζιου μπλόκαρε ο Όλσεν.
38' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για φάουλ στον Στάθη.
42' Πολλά λάθη των παικτών του ΠΑΟΚ στις πάσες
43' Πάσα του Μάντζιου στον Στάθη, αλλά το σουτ του τελευταίου περνά άουτ.
Λήξη α' ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μένουν στο «λευκό» 0-0.
7 τελικές για τον Λεβαδειακό, τρεις στην εστία, 4 για τον ΠΑΟΚ και οι 3 στην εστία
46' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκες τελικά βγαίνει εκτός και μπαίνει στη θέση του ο Μυστακίδης. Υπενθυμίζουμε ότι και ο Χαρίσης ενώ είχε δηλωθεί στην ενδεκάδα, τη θέση του πήρε ο Κάτσε λόγω ενοχλήσεων. Έναρξη του ματς
48' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
Σέντρα «πάρε-βάλε» του Μυστακίδη από τα δεξιά για τον εντελώς αμαρκάριστο Αθανασιάδη που ήταν στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα μετά την κεφαλιά του διεθνή επιθετικού πέρασε μόλις άουτ.
54' Ο Λεβαδειακός έχει εντείνει την πίεση του στα τελευταία λεπτά με συνεχόμενα κόρνερ
61' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά του ματς
68' Αποχωρεί από το γήπεδο ο Αθανασιάδης και στη θέση του μπαίνει ο Μπερμπάτοφ
71' Φάουλ εκτελεσμένο από τον Σάμπο, η μπάλα άουτ.
77' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καψάσκης στη θέση του Ντομοβτσίσκι
80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Πέλκας παίρνει τη θέση του Σάμπο.
87' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιάχιτς στη θέση του Μίνγκα.
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
90+1 Κίτρινη κάρτα στον Μουλόπουλο.
90+2 Ο Μπερμπάτοφ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού με κεφαλιά. Ωστόσο στην προσπάθειά του να πάρει καλή θέση έχει κάνει φάουλ σε αμυντικό. Ο διαιτητής δεν κατοχυρώνει το γκολ.
90+4 Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης εκτός αγώνα. Ο Τόπι στο ματς.