Πανιώνιος-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση Πανιώνιος-Ολυμπιακός για την 16η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό για την 16η αγωνιστική της Superleague.
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος του συνδέσμου Φθιώτιδας, ενώ βοηθοί του θα είναι οι Κυριάκος Μερκενίδης (Μακεδονίας) και Δημήτριος Βερρής (Λέσβου).
Τέταρτος είναι ο Μάριος Λαμπρόπουλος από την Ηλεία.
Βροχή και αρκετό κρύο στη Νέα Σμύρνη.
Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει το ματς με Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Σιόβα, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Ντομίνγκες, Φορτούνη, Ντουρμάζ, Ιντέγε.
Από τη μεριά τους οι Νεοσμυρνιώτες ξεκινούν με Διούδη, Μπακασέτα, Χατζηισαϊα, Κόρμπο, Σιώπη, Ρισβάνη, Βλάχο, Οικονόμου, Ανσαριφάρντ, Μασούρα, Βιγιάλμπα.
Αναπληρωματικοί για τον Πανιώνιο είναι οι Παπαδόπουλος, Μητρόπουλος, Χαλκιαδάκης, Αργυρόπουλος, Καθάριος, Ντουρμισάϊ και Ποζατζίδης.
Ενώ στον πάγκο των ερυθρολεύκων κάθονται οι Καπίνο, Φινμπόγκασον, Κολοβός, Αυλωνίτης, Πάρντο, Καμπιάσο, Σεμπά.
Από τον Ολυμπιακό απουσιάζουν οι Ομάρ και Μποτία, ενώ εκτός αποστολής του Πανιωνίου είναι οι Καραμάνος και Τασουλής.
Μπαίνουν στο γήπεδο παίκτες και διαιτητές.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
1' Ξεκινά το ματς.
2' Αδύναμη κεφαλιά του Χατζηισαΐα στην αγκαλιά του Ρομπέρτο.
Μοιρασμένο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά στη Νέα Σμύρνη με τους γηπεδούχους να δείχνουν αρκετά ορεξάτοι.
7' Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό στο ματς. Το επιχειρεί ο Κασάμι και είναι πολύ άστοχο.
9' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Οικονόμου. Λίγο νωρίτερα ο Τσόρι βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή σε φάση που δεν τον βρίσκει ο Ρισβάνης. Ο διαιτητής έκανε παρατηρήσεις στον Αργεντινό, αλλά δεν έδειξε κάρτα.
Οι ερυθρόλευκοι έχουν πάρει τον έλεγχο του αγώνα στα τελευταία λεπτά.
12' Κεφαλιά του Φορτούνη, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.
14' Πολύ ωραία ενέργεια του Νουρμάζ και σέντρα από τα αριστερά. Ο Ιντέγε πετάγεται και κάνει την προβολή στην καρδιά της περιοχής, όμως δεν βρίσκει την μπάλα καλά και δεν απειλεί.
18' Μακρινό σουτ του Ιντέγε, αρκετά άουτ η μπάλα.
20' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα έφυγε πίσω από την άμυνα, διένυσε το μισό γήπεδο αλλά υπό την πίεση του Μαζουακού στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
28' Σουτ του Κασάμι, άουτ η μπάλα.
36' Κίτρινη κάρτα στον Σαλίνο που κράτησε τον Οικονόμου.
38' Σουτ από το ύψος της περιοχής από τον Φορτούνη, η μπάλα θα φύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
39' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!
Ο Ντουρμάζ εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους παράλληλα με το τέρμα και στο δεύτερο δοκάρι ο Κασάμι έπιασε την κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε στόχο.
45'+1 Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 0-0 οι δύο ομάδες. Ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι με τον Κασάμι, αλλά σε γενικές γραμμές δεν μπόρεσε να βγάλει φάσεις εξαιτίας της πολύ καλής αλληλοκάλυψης και πίεσης των γηπεδούχων.
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο αντίπαλοι.
Στο ίδιο τέμπο και το δεύτερο μέρος. Οι ερυθρόλευκοι έχουν την κατοχή της μπάλας, όμως δεν βρίσκουν χώρους για να δημιουργήσουν.
54' Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα φτάνει στον Κασάμι που πιάνει το αδύναμο σουτ που δεν ανησυχεί τον Διούδη.
56' ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Καταπληκτική ενέργεια του Φορτούνη που παίζει το "ένα-δύο" κι έδωσε στον Τσόρι που από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι γηπεδούχοι για οφσάιντ στο γκολ, με το ριπλέι να δείχνει πως πρόκειται για εξαιρετικά οριακή φάση.
58' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιάλμπα για μαρκάρισμα στον Σαλίνο.
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΡΙΣΒΑΝΗ!
Από χτύπημα φάουλ του Μπακασέτα, ο Ρισβάνης βγαίνει αφύλαχτος στην καρδιά της περιοχής και με κεφαλιά κάνει το 1-1.
67' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Πάρντο αντί Κασάμι.
68' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του Μασούρα.
70' Πολύ ωραία ενέργεια του Ντουρμάζ και γύρισμα εκεί που πιάνει το σουτ ο Μιλιβόγεβιτς, αλλά η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς.
71' Απίστευτη ευκαιρία χάνει ο Σαλίνο! Ο Βραζιλιάνος βρέθηκε σε θέση φορ, όμως το πλασέ που επιχείρησε από εξαιρετικό σημείο ήταν άστοχο.
73' ΓΚΟΛ 2-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!
Μετά από φάση διαρκείας που ξεκίνησε από κόρνερ του Τσόρι και σουτ του Φορτούνη στο δοκάρι, ο Χατζηισαΐας δεν μπόρεσε να διώξει και ο Πάρντο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
76' Αλλαγή για τους ερυθρόλευκους. Ο Καμπιάσο στη θέση του Τσόρι.
78' Φανταστική πάσα προς τον Ανσαριφάρντ στην πλάτη της άμυνας, βγαίνει έγκαιρα ο Ρομπέρτο και διώχνει.
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Από συρτή σέντρα του Πάρντο, ο Ιντέγε κάνει το 3-1.
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μητρόπουλος αντί του Κόρμπου και Ντουρμισάι στη θέση του Ανσαριφάρντ.
85' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη.
86' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μιλιβόγεβιτς, διώχνει σε κόρνερ ο Διούδης.
87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε αντί του Σεμπά.
90' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.
90'+3 Λήξη του αγώνα.