Καλλονή - ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time το παιχνίδι του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ Καλλονής και ΠΑΟΚ. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Καλλονή-ΠΑΟΚ για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με τους Χογκ, Σπυρόπουλο, Βαλιό, Αναστασιάδη, Τσαμπούρη, Καλτσά, Ελακόπουλο, Μανούσο, Γεωργίου, Μάρκοβιτς, Γουέρε.
Στον πάγκο οι Δαύκος, Ούκα, Καραγεώργης, Γιουκαρής, Μπαρκάν, Λαμπράκης, Ουνγιαλίδης.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ αποτελείται από τους Μελίσσα, Σκόνδρας, Λέοβατς, Γκολάσα, Μακ, Βιτόρ, Τσίμιροτ, Χαρίση, Τζαβέλλα, Αθανασιάδη, Πέλκα.
Και στον πάγκο κάθονται οι Σιαμπάνης, Τζιόλης, Μπερμπάτοφ, Μαλεζάς, Μυστακίδης, Σάμπο και Δημητριάδης.
Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές μπαίνουν στο γήπεδο.
1' Σέντρα στον αγώνα.
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
Από χτύπημα φάουλ, ο Αναστασιάδης βγαίνει αφύλαχτος στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!
Μετά το σοκ του γρήγορου τέρματος που δέχθηκαν, οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν πάρει τον έλεγχο του ματς και προσπαθούν να απαντήσουν.
14' Πλασέ με το δεξί πόδι του Πέλκα από πλάγια αριστερά στην αγκαλιά του Χογκ.
Δίχως πολλές φάσεις το παιχνίδι ως τώρα. Η Καλλονή δείχνει... ικανοποιημένη από το υπέρ της 1-0, ενώ ο ΠΑΟΚ διατηρεί κατοχή χωρίς να απειλεί.
23' Δοκάρι για την Καλλονή από εξαιρετικό σουτ του Μανούσου από μεγάλη απόσταση.
24' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.
Εντελώς ακίνδυνος παραμένει ο ΠΑΟΚ που δεν μπορεί να αναπτυχθεί στο γήπεδο. Ακόμη και ο Αθανασιάδης γυρίζει συνεχώς πίσω προκειμένου να έρθει σε επαφή με την μπάλα.
40' Ο Μανούσος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας αλλά ο Μελίσσας με γρήγορη έξοδο διώχνει μακριά.
45' Ένα λεπτό επιπλέον θα παιχτεί ακόμη.
45'+2 Ο Τζαβέλλας εκτελεί φάουλ, η μπάλα κάνει γκελ και δυσκολεύει τον Χογκ που προλαβαίνει και μπλοκάρει πριν ο Αθανασιάδης πάρει το ριμπάουντ.
45'+2 Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
47' Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Πέλκα, ο Αναστασιάδης διώχνει με το κεφάλι.
49' Ο Ελλακόπουλος βγάζει πολύ ωραία μπαλιά στον Μάρκοβιτς που αντί για σουτ επιχείρησε ντρίπλα. Ο Σκόνδρας πρόλαβε και μάρκαρε σωστά.
56' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση.
60' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπερμπάτοφ και Μυστακίδης μπαίνουν αντί των Αθανασιάδη και Σκόνδρα.
Ένταση από Τούντορ και γενικότερα τον πάγκο του ΠΑΟΚ. Ο Μανούσος έμεινε στο έδαφος και θεωρήθηκε πως προσπαθούσε να ροκανίσει το χρόνο. Τελικά βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες αφού είχαν ματώσει τα χείλη του.
71' Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ με τον Σάμπο να παίρνει τη θέση του Γκολάσα.
73' Μεγάλη απόκρουση του Χογκ σε δυνατό σουτ του Πέλκα από το ύψος της περιοχής.
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
Καταπληκτική αντεπίθεση από την Καλλονή καταλήγει σε σουτ του Γουέρε που αποκρούει ο Μελίσσας αλλά ο Γεωργίου από κοντά κάνει το 2-0!
79' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαργκάν στη θέση του Μάρκοβιτς.
82' Νέο σουτ του Πέλκα που είναι ο μόνος που απειλεί για τον ΠΑΟΚ, δεν βρίσκει στόχο.
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Μετά από κόρνερ και γύρισμα στην περιοχή, ο Μακ αφύλαχτος σχεδόν πάνω στη γραμμή μειώνει σε 2-1.
90' Σπουδαία ευκαιρία με προβολή του Μπερμπατοφ.
90'+1 Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γιουκαρης αντί του Γουέρε.
90'+4 Ο Καραγεώργης αντί του Μανούσου.
90'+5 Λήξη του αγώνα. Νίκη με σκορ 2-1 για την Καλλονή, ανοιχτή η ρεβάνς.