Παρακολουθήστε σε real-time μέσω sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Πλατανιάς, για την 17η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Πλατανιάς, για την 17η αγωνιστική της Super League.
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Ατρόμητος (Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπίτολο, Κοντοές, Ουσέρο, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ.
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Μπάρκας, Μπάλλας, Θεολόγου, Κιβρακίδης, Μπαστακός, Λημνιός, Μαρσελίνιο.
Πλατανιάς (Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Μπανανά, Μουνάφο, Μενδρινός, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Ανγκούλο, Ράμος, Μιλούνοβιτς.
Οι Κοκκαλάς, Γουνδουλάκης, Δημήτρης, Αποστολόπουλος, Ντίνας, Ιτούα, Στανισάβλιεβιτς είναι επίσης στη διάθεση του πολύπειρου τεχνικού.
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Παναγιώτης Σταθόπουλος (Ηλείας) 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Δημητρόπουλος
Είναι η δεύτερη αναμέτρηση των δύο ομάδων μέσα σε λίγες ημέρες, καθώς κοντραρίστηκαν την Τετάρτη (0-0) στα Χανιά για τους "16" του Κυπέλλου.
Επιστροφή Κυβρακίδη στον Ατρόμητο μετά τον τραυματισμό που πέρασε, αλλά και την τιμωρία που είχε. Εκτός ο Γοδόι λόγω καρτών.
Ο Κουλιμπάλι που έχασε κάποιες προπονήσεις στο γόνατο κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Τετάρτης είναι κανονικά στην ενδεκάδα. Επιστρέφουν οι Σωτηρίου, Ανγκούλο, Ιτούα, Μιλούνοβιτς, Ράμος, Μουνάφο, Ντίνα. που ξεκουράστηκαν μεσοβδόμαδα.
Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη της αναμέτρησης, καθώς υπάρχει πρόβλημα στα δίχτυα της μιας εστίας.
Έναρξη στο ματς!
2' Δοκάρι για τον Ατρόμητο!
Ο Μπρίτο ξέφυγε από την άμυνα του Πλατανιά ύστερα από σέντρα του Ουσέρο και έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.
7' Απειλεί και πάλι ο Ατρόμητος. Ο Ναπολεόνι βρήκε ωραία τον Λε Ταλέκ με κάθετη μπαλιά, ο φορ των γηπεδούχων ξεπέρασε και τον Σωτηρίου κερδίζοντας τις κόντρες, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, καθώς μετά το αδύναμο σουτ του έδιωξε σε κόρνερ ο Μπανανά.
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Μπίτολο από τα αριστερά, στην πορεία της μπάλας ο Λε Ταλέκ που δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και ενώ ο Σωτηρίου είχε κάνει κακή έξοδο, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Έλληνα πορτιέρο.
28' Κίτρινη στον Ουσέρο για δυνατό φάουλ πάνω στον Μενδρινό.
Μπαμπάς έγινε χθες ο Κώστας Μενδρινός, όπως ενημέρωσε πριν από λίγο η ΠΑΕ Πλατανιάς
34' Σουτ του Ούμπιντες, ύστερα από προσπάθεια του Κοντοέ από τα δεξιά και κακό διώξιμο της άμυνας των φιλοξενούμενων. Ήταν αδύναμο (το έκανε σκαστό) όμως και απομάκρυναν οι παίκτες των Κρητικών.
40' Πρώτη στιγμή για τον Πλατανιά στο ματς και είναι πολύ καλή. Ο Ανγκούλο έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Μουνάφο έπιασε γεμάτο σουτ με τη μια, αλλά ο Λαζαρίδης έδιωξε με το κεφάλι σχεδόν πάνω στη γραμμή.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ατρόμητος-Πλατανιάς 0-0
Πολύ καλύτερος ο Ατρόμητος στο πρώτο μέρος, τον αδικεί το 0-0. Είχε τρεις πολύ καλές ευκαιρίες (2' Μπρίτο, 7', 14' Λε Ταλέκ) για να ανοίξει το σκορ. Πάντως, οι καλές του στιγμές ήταν στο πρώτο τέταρτο και από εκεί και πέρα έριξε κάπως στροφές, συνεχίζοντας πάντως να έχει τον απόλυτο έλεγχο. Από την άλλη ο Πλατανιάς απείλησε μια μόλις φορά τους γηπεδούχους, στο 40' με τον Μουνάφο.
Έναρξη δεύτερου μέρους.
53' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραίο σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου.
58' Κίτρινη στον Φυτανίδη
61' Απίθανη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Λε Ταλέκ βρέθηκε απέναντι από τον Σωτηρίου, τον ξεπέρασε, αλλά με το σουτ του έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
Δοκάρι για τον Πλατανιά! Διαγώνιο σουτ του Ανγκούλο από πλάγια θέση, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μαρσελίνιο στη θέση του Μπρίτο.
Πολύ πιο επικίνδυνος στο δεύτερο μέρος ο Πλατανιάς, έχει βγει από το "καβούκι" του, έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του, συγκριτικά με το πρώτο μέρος και επισκέπτεται πιο συχνά την περιοχή των γηπεδούχων.
70' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Στανισάβλιεβιτς αντί του Μιλούνοβιτς.
73' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σελίν στη θέση του Δημήτρη.
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Λημνιός στη θέση του Πίτου Γκαρσία.
78' Κοντά στο γκολ ο Πλατανιάς. Σουτ του Στανισιάβλεβιτς, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Λαζαρίδης.
Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Λε Ταλέκ πάσαρε με το κεφάλι τον Λημνίο που με προβολή λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, αλλά ο Σωτηρίου απέκρουσε και ο Βάντερσον απομάκρυνε σωτήρια προ του Ναπολεόνι.
85' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπαστακός αντί του Λε Ταλέκ.
87' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Αποστολόπουλος στη θέση του Ανγκούλο.
90' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραίο σουτ του Ναπολεόνι έξω από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε στη γωνία του ο Σωτηρίου.
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+1' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Ράμος, λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία η μπάλα.
Τέλος στο ματς. Ατρόμητος-Πλατανιάς 0-0