Πανθρακικός - Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε LIVE από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του πολύ σημαντικού αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Παναιτωλικό, για τη 18η αγωνιστική της Super League. Μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας.
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε σέντρα στην Κομοτηνή, σε ένα πολύ σπουδαίο ματς, το οποίο, φυσικά, θα παρακολουθήσουμε μαζί.
Οι δύο ομάδες... καίγονται για τη νίκη, ειδικά οι γηπεδούχοι, που βρίσκονται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.
Η ομάδα του Αγρινίου, από την άλλη, είναι στη 12η με 19.
Πανθρακικός (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Μελίσσης, Μπουγαΐδης, Ποτουρίδης, Μεχία, Λαδάκης, Χασομέρης, Μπαϊκαρά, Ντιγκινί, Ιγκoρ.
Παναιτωλικός (Γιάννης Μαντζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Παπάζογλου, Κουτρομάνος, Μάκος, Πάουλο, Ρουσκουγιέδα, Ουάρντα, Βιγιαφάνιες, Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο του Πανθρακικού κάθονται οι: Πασχαλάκης, Χρήστου, Ηλιάδης, Ψάλτης, Χαβίτο, Ροτζέριο, Βάλτερ.
Και στον πάγκο του Παναιτωλικού οι: Στεφανάκος, Χαντάκιας, Καμαρά, Βασιλείου, Βασιλούδης, Ρουμπουλάκου, Κάπελ.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κύζας (Δράμας), με βοηθούς τους Γρεβένη (Χαλκιδικής) και Καραϊσαρίδη (Πιερίας). Τέταρτος είναι ο Συμεωνίδης (Πιερίας).
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
Με 4-2-3-1 έχει κατέβει ο Πανθρακικός, με τον Ντιγκινί δεκάρι, Χασομέρης και Μπαϊκαρά τα εξτρέμ πίσω από τον Ιγκόρ.
4-2-3-1 και για τον Παναιτωλικό. Δεκάρι ο Ουάρντα και φορ ο Μαρκόφσκι.
6' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Πανθρακικό, έπειτα από κόντρα η μπάλα έφτασε στα χέρια του Κυριακίδη.
Οι φόβοι επιβεβαιώθηκαν... Με το που ξεκίνησε το ματς... ξεκίνησε και πολύ δυνατή βροχή στην Κομοτηνή! Και επειδή ο αγωνιστικός χώρος δεν είναι και στα καλύτερά του, ας ελπίσουμε να μην υπάρξει πρόβλημα με τη διεξαγωγή της αναμέτρησης.
8' Πρώτο κόρνερ και για τον Παναιτωλικό.
9' Ο Μαρκόφσκι δέχεται την μπάλα μέσα στη μικρή περιοχή, σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.
Συμπληρώσαμε δέκα λεπτά αγώνα. Πιο δραστήριος ο Παναιτωλικός.
15' Πρώτο στο ματς, εντελώς άστοχο, σουτ του Παπαγεωργίου από δεξιά.
Λίγο νωρίτερα, στο μεταξύ, ο Μπουγαϊδης δέχτηκε ένα σκληρό μαρκάρισμα από τον Βιγιαφάνιες. Βγήκε έξω για να του δοθούν οι πρώτες βοήθειες, τώρα ξαναμπήκε, αλλά κουτσαίνει.
19' Σέντρα του Ποτουρίδη, με δεύτερη προσπάθεια ο Κυριακίδης... καπακώνει την μπάλα προ του Ίγκορ.
20' Σουτ του Μπαϊκαρά, κάπου κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ.
21' Πάσα δυνατή για τον Μαρκόφσκι, βγήκε και μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
23' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
24' Βγάζει σε νέο κόρνερ ο Μαρκόφσκι, πέρασε ανεκμετάλλευτο.
3-2 υπέρ του Παναιτωλικού τα κόρνερ, που έχει και την κατοχή μπάλας.
28' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, στον Κουτρομάνο. Αυστηρή η απόφαση του κ. Κύζα.
Τριάντα λεπτά αγώνα και κοντεύει να μας πάρει ο ύπνος... Πολύ κακό το παιχνίδι, εντελώς ακίνδυνες οι δύο ομάδες, καμία φάση μπροστά στους δύο τερματοφύλακες.
40' Δεύτερη κίτρινη στον Κουτρομάνο, κόκκινη, με δέκα συνεχίζει ο Παναιτωλικός!
Ο Κουτρομάνος έσπρωξε την μπάλα με το χέρι πέφτοντας, ο Κύζας αρχικά έδωσε πλεονέκτημα και στη συνέχεια απέβαλε τον παίκτη της ομάδας του Αγρινίου.
Είναι έξαλλος ο Γιάννης Μαντζουράκης, καθώς θεωρεί πως δεν το ήθελε ο παίκτης του να βρει την μπάλα με το χέρι. Το ριπλέι, πάντως, δικαιώνει τον διαιτητή.
Πολλά νεύρα στο ματς.
Άλλα δύο λεπτά για τη συμπλήρωση των 45'.
Ο τέταρτος προσπαθεί τρία λεπτά τώρα να ηρεμήσει τον Γιάννη Μαντζουράκη...
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.
45'+1' Κακό σουτ του Ίγκορ από πλεονεκτική θέση, η μπάλα άουτ.
Δαγκώνει τη φανέλα του ο Βραζιλιάνος...
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Πέρα από την κόκκινη του Κουτρομάνου, δεν θα έχουμε να θυμόμαστε απολύτως τίποτα από το πρώτο μέρος. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου δείχνει να το θέλει πιο πολύ, αλλά είναι εντελώς ακίνδυνη, το ίδιο και ο Παναιτωλικός, που δεν έχει ούτε μία τελική! Η αποβολή, πάντως, κάνει το δεύτερο ημίχρονο πολύ ενδιαφέρον...
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
50' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό, πρώτη στο παιχνίδι! Προβολή του Ίγκορ, με την μπάλα να βρίσκει και στον Ρουσκουγιέδα, μετά από σέντρα του Ποτουρίδη από αριστερά, ο Κυριακίδης σώζει τον Παναιτωλικό βγάζοντας με τα πόδια!
Ορεξάτος ο Πανθρακικός, προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό του πλεονέκτημα.
54' Νέα, μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Σουτ... φωτοβολίδα του Ντιγκινί λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Κυριακίδης βγάζει δύσκολα, ο Ίγκορ παίρνει το... ριμπάουντ, αλλά δεν μπορεί ούτε τώρα να νικήσει τον καλύτερο του αγώνα, μέχρι στιγμής, Κυριακίδη.
60' Άστοχο σουτ του Χασομέρη από μακριά, η μπάλα άουτ.
Είναι ξεκάθαρο πως ο Μαντζουράκης δεν θέλει να ρισκάρει απολύτως τίποτα. Παίζει με διπλή γραμμή άμυνας, κοντά η μία με την άλλη, προκειμένου να στείλει το παιχνίδι στα πλάγια, ώστε να γίνονται σέντρες.
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπουγαϊδη. Έχει ρίξει αγκωνιά στον Μαρκόφσκι...
65' Αλλαγή για τον Πανθρακικό, στη θέση του Χασομέρη ο Βάλτερ.
70' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Δεν χάνονται αυτά... Ο Μεχία στη μικρή περιοχή είχε όλο τον χρόνο να σουτάρει σωστά, το πλασέ του, όμως. πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη.
72' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, φεύγει ο Μαρκόφσκι για να μπει ο Κάπελ.
76' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό, στη θέση του Λαδάκη ο Ροτζέριο.
80' Δεύτερη αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Βιγιαφάνες ο Βασιλείου.
Πιέζει ασφυκτικά ο Πανθρακικός. Πέντε λεπτά για τη συμπλήρωση των 90'.
86' Διαμαρτυρίες για μαρκάρισμα του Ουάρντα στον Ποτουρίδη, μπάλα φαίνεται να παίρνει ο παίκτης του Παναιτωλικού
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό, χαμός στην άμυνα του Παναιτωλικού, ο Μπαϊκαρά θα κάνει το σουτ, κάπου βρίσκει η μπάλα και καταλήγει κόρνερ.
87' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός, στη θέση του Ουάρντα ο Χαντάκιας.
90' Πρώτη τελική του Παναιτωλικού, σουτ από μακριά του Πάουλο, κανένα πρόβλημα για τον γκολκίπερ του Πανθρακικού.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
Αν μείνει αυτό το αποτέλεσμα, δεν ξέρουμε πώς μπορεί να σώσει τη χρονιά ο Πανθρακικός...
Άλλα δύο λεπτά...
90'+3' Σουτ του Μεχία, κόντραρε η μπάλα, μπλόκαρε δύσκολα ο MVP του ματς Κυριακίδης!
90'+4' Λήξη του αγώνα.
Υπερπολύτιμος 20ός βαθμός για τον Παναιτωλικό, στους 13 έφτασε ο Πανθρακικός, που έπαιξε καλά, αλλά έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό Κυριακίδη και παραμένει σε δεινή βαθμολογική θέση.
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ!