Πανιώνιος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live απ' το sportfm.gr την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ κόντρα στον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη για τον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο παιχνίδι του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Οι δύο ομάδες θα διεκδικήσουν το προβάδισμα πρόκρισης στη Νέα Σμύρνη, με την σέντρα να έχει προγραμματιστεί για τις 15.45
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Διούδης, Οικονόμου, Χατζηισαΐας, Βλάχος, Ρισβάνης, Κόρμπος, Σιόπης, Σπακασέτας, Μασούρας, Μπαργκάν, Ανσαριφάρντ
ΠΑΟΚ (Τούντορ): Βελλίδης, Κοροβέσης, Τζαβέλλας, Κόστα, Σκόνδρα, Τζιώλης, Τσίμιροτ, Ροντρίγκεζ, Πέλκας, Μακ, Αθανασιάδης
Φίλαθλοι και των δύο ομάδων βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου της Νέας Σμύρνης
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων έμειναν οι Σιαμπάνης, Ζάιρο, Μαλεζάς, Κάτσε, Μυστακίδης, Σάμπο και Δημητριάδης
Παπαδόπουλος, Ντουρμισάι, Πινιώτης, Καραμάνος, Τζανδάρης, Αργυρόπουλος και Χαλκιαδάκης για τον Πανιώνιο
1' Σέντρα στο ματς . Διαιτητής είναι ο Γιάννης Βοσκάκης
2' Λάθος υπόδειξη οφσάιντ σε βάρος του Ανσαριφάρντ.
2' Σέντρα του Μακ στο δεύτερο δοκάρι, αιφνιδιάζεται ο Ροντρίγκεζ και δεν πρόλαβε τη μπάλα
8' Σκληρό φάουλ του Πέλκα στον Μπακασέτα για κίτρινη κάρτα. Δεν δίνεται από τον Βοσκάκη, απλό φάουλ
9' Σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα περνά άουτ.
Όπως μεταδόθηκε κατά τη διάρκεια της μετάδοσης από τον ΟΤΕ TV, η διοίκηση του Πανιώνιου επιβεβαιώνει την πλήρη συμφωνία με τον ΠΑΟΚ για την πώληση του Δημήτρη Χατζηισαΐα
14' Χέρι που κάνει ο Κόρμπος μέσα στην περιοχή του Πανιώνιου στην προσπάθεια του Χατζηισαΐα να απομακρύνει την μπάλα. Ωστόσο, είναι ακούσιο και πολύ κοντινή η απόσταση και σωστά δεν δίνεται τίποτα
15' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ και 1-0 με σκόρερ τον Πέλκα!
Βολέ του Πέλκα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στην πλάτη του Ρισβάνη και παίρνει τέτοια τροχιά που «κρεμάει» τον Διούδη!
18' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
Κόρνερ που εκτελείται από την αριστερή πλευρά όπως επιτίθεται ο ΠΑΟΚ, η μπάλα σκάει στο ύψος της μικρής περιοχής, τη βρήκε με το κεφάλι ο Πέλκας και τελικά βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι!
21' Ανύπαρκτο φάουλ που δίνεται κατά του Σιώπη στο χώρο της μεσαίας γραμμής. Ο αμυντικός χαφ του Πανιώνιου βρήκε μόνο μπάλα.
22' Το γκολ του Πέλκα έχει δώσει άνεση στις κινήσεις των παικτών του ΠΑΟΚ που πατούν πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.
23' Σουτ του Σιώπη, η μπάλα αρκετά μέτρα εκτός εστίας.
26' 45%-55% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ
34' Γκολ για τον Πανιώνιο με κεφαλιά του Μασούρα και 1-1!
Εξαιρετική σέντρα του Οικονόμου από αριστερά που βρίσκει τον Μασούρα και εκείνος με τρομερή κεφαλιά-ψαράκι δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Βελλίδη, γράφοντας το 1-1!
39' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στο χώρο της μεσαίας γραμμής.
40' Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάντ, που παρεμπόδισε τον Βελλίδη να δώσει συνέχεια στο ματς με βολέ.
44' Σουτ από τον Ροντρίγκες, με αυτοθυσία βάζει το κεφάλι του ο Ρισβάνης και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
Λήξη α' μέρους με τις δύο ομάδες να είσαι ισόπαλες (1-1) χάρη στα γκολ των Πέλκα (15') και Μασούρα (34').
Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Σε θέση οφ-σάιντ υποδεικνύεται ο Μασούρας! Πολύ οριακή η φάση που για εκατοστά φαίνεται να έχει δίκιο ο α' βοηθός
54' Φάουλ του Σκόνδρα στον Μπαργκάν που παραλίγο να του σκίσει τη φανέλα. Καμία κάρτα από τον Βοσκάκη.
55' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για φάουλ στον Χατζηισαΐα
56' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μακ, μέσα Ζάιρο
58' Αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Ο Ανσαριφάρντ εκτός, μέσα ο Καραμάνος
63' Απόλυτη πρωτοβουλία των κινήσεων από πλευράς Πανιωνίου, αλλά δεν έχει δημιουργήσει κλασική ευκαιρία για γκολ.
Σε θέση οφ-σάιντ ο Μπαργκάν σε πάσα του Σιώπη, αλλά ο α' βοηθός έχασε τη φάση και δεν σηκώνει τη σημαία.
66' Σέντρα-σουτ του Ζάιρο από δεξιά, ο Κλάους μπήκε από πολύ πλάγια θέση στην πορεία της μπάλας και την έστειλε άουτ.
67' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για φάουλ στον Πέλκα
69' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μπαργκάν, μέσα ο Φάνης Τζανδάρης
73' Κίτρινη κάρτα στον Τσίμιροτ για φάουλ στον Σιώπη. Φάουλ από καλό σημείο για σέντρα.
75' Περνά χωρίς κίνδυνο η φάση για τον Βελλίδη
77' Προσπαθεί με στημένες φάσεις να φανεί απειλητικός ο ΠΑΟΚ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
80' Κίτρινη κάρτα για τον Σκόνδρα για φάουλ στον Μπακασέτα! Απίστευτος Βοσκάκης, δεν ήξερε πότε να εφαρμόσει το πλεονέκτημα για τον Πανιώνιο!
81' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Μπρούνο Χαλκιαδάκης.
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ροντρίγκες, μέσα ο Μυστακίδης
85' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη για μαρκάρισμα στον Σκόνδρα
Καθυστερήσεις στο ματς.
91' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αποχωρεί ο Πέλκας, μέσα ο Σάμπο
Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου
Λήξη της αναμέτρησης
Ο ΠΑΟΚ παίρνει εύκολα την ισοπαλία μέσα στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο, με το 1-1 να δίνει προβάδισμα στον «Δικέφαλο»