Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την πρώτη αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στον Αστέρα στο "Καραϊσκάκη" για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

18:57
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.
18:58
Πρόκειται για το πρώτο ματς των δύο ομάδων, στο "Καραϊσκάκη", για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
18:59
Σκορ πρόκρισης από το πρώτο παιχνίδι θέλουν οι ερυθρόλευκοι, που πήραν το εισιτήριο για τη φάση των "8" αφήνοντας εκτός τα Χανιά.
19:01
Θετικό αποτέλεσμα, ώστε να μείνουν ζωντανοί για τον επαναληπτικό στην Αρκαδία, θέλουν οι παίκτες του Βεργέτη, που πήραν το εισιτήριο των προημιτελικών κόντρα στη Λάρισα.
19:23
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
19:24
Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Καπίνο, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Σιόβας, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Ζντιέλαρ, Πάρντο, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Ιντέγε
19:24
Στον πάγκο: Ρομπέρτο, Μανιάτης, Πουλίδο, Φουστέρ, Κολοβός, Τσιμίκας, Ρέτσος
19:25
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Γκοιάν, Γιαννούλης, Χαμντανί, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Γιάννου
19:25
Στον πάγκο: Καπετάνος, Κιτόκο, Ζησόπουλος, Τσοκάνης, Γκρόσιος, Μπερτόλιο, Ντουντού
19:25
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:39
8' Χωρίς φάσης μέχρι στιγμής. Οι δύο ομάδες ψάχνουν να βρουν τα πατήματά τους.
19:40
10' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ομάρ από τα δεξιά, ο Φορτούνης παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και ο Θεοδωρόπουλος διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.
19:42
12' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γύρισμα του Ομάρ, ο Ζντιέλαρ κάνει την προβολή αλλά η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
19:42
13' ΓΚΟΛ 1-0 ο Ολυμπιακός
19:43
Ο Μαζουακού μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει ωραίο γύρισμα, ο Ιντέγε μπαίνει στη φάση και με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ.
19:43
Χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα, οι παίκτες του Σίλβα πετυχαίνουν από νωρίς τον στόχο τους.
19:48
18΄ Σκληρό φάουλ του Μιλιβόγεβιτς στον Γιαννούλη. Ο Μήτσιος έπρεπε να δείξει και την κίτρινη κάρτα στον Σέρβο, που την γλιτώνει με παρατηρήσεις.
19:52
22' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Ιντέγε, ο Πάρντο επιχειρεί γυριστό χωρίς ισορροπία, η μπάλα φεύγει άουτ.
19:53
23' Οι Αρκάδες δεν μπορούν να απειλήσουν καθόλου, ενώ την ίδια στιγμή οι παίκτες του Ολυμπιακού κάνουν πάρτι από τα άκρα.
19:55
25' Πρώτη φάση για τον Αστέρα. Δυνατό σουτ του Χαμντανί απ' το ύψος της περιοχής, διώχνει δύσκολα ο Καπίνο.
19:58
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Γιάννου στρώνει στον Ιγκλέσιας, που κάνει δυνατό σουτ έξω απ' την περιοχή και ο Καπίνο διώχνει σε κόρνερ.
20:00
31΄ Κεφαλιά του Μποτία, έπειτα από κόρνερ του Φορτούνη, η μπάλα άουτ.
20:09
39' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία ενέργεια και σουτ του Ιντέγε, ο Θεοδωρόπουλος διώχνει δύσκολα με τα πόδια.
20:11
41' ΓΚΟΛ 2-0 ο Ολυμπιακός
20:12
Αντεπίθεση για τους ερυθρόλευκους, ο Ντουρμάζ βγάζει κάθετη στον Ιντέγε, που τελειώνει τη φάση με δεξί πλασέ.
20:14
44' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν για δυνατό μαρκάρισμα στον Φορτούνη. Σωστή απόφαση
20:32
46' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπερτόλιο στον αγωνιστικό χώρο αντί του Στανισάβλιεβιτς.
20:37
48' Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Χαμντανί. Τουλάχιστον ένα μέτρο καλύπτεται ο μέσος του Αστέρα Τρίπολης, λανθασμένη υπόδειξη του α' βοηθού.
20:38
50' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη που κάνει το 3-0!
20:39
Υποδειγματική αντεπίθεση για τους γηπεδούχους με τον Ντουρμάζ να βρίσκει με ωραία πάσα τον Κώστα Φορτούνη και εκείνος με άψογο πλασέ κάνει 3-0.
20:42
54' Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης!
20:43
54' Σέντρα του Μάσα για το κεφάλι του Μπερτόλιο που κινήθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Καπίνο στέλνει την μπάλα στο δοκάρι!
20:47
59' Κίτρινη κάρτα στον Μαζουακού
20:47
59' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος αντί του Γκοϊάν.
20:52
64' ΓΚΟΛ 4-0 ο Ολυμπιακός
20:52
Σέντρα του Ντουρμάζ από τα αριστερά, ο Φορτούνης με εξαιρετικό σουτ στην κίνηση από το ύψος της περιοχής κάνει το 4-0.
20:54
67' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κιτοκό αντί του Λούι
20:58
70' Ατομική ενέργεια του Πάρντο και σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
20:58
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ αντί του Φορτούνη.
21:01
74' Σουτ του Ομάρ, η μπάλα άουτ.
21:03
75' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μανιάτης αντί του Ζντιέλαρ.
21:06
78' Κόρνερ του Ντουρμάζ, ο Μιλιβόγεβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει εύκολα.
21:06
79' ΓΚΟΛ 5-0 ο Ολυμπιακός.
21:07
Υπέροχο τέρμα του Πάρντο, με σουτάρα μέσα απ' την περιοχή.
21:08
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κολοβός αντί του Ντουρμάζ.
21:13
84' Διαδικαστικό χαρακτήρα έχει πλέον το ματς
21:16
88' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φουστέρ, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος
21:19
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
21:21
90+2’ Τέλος της αναμέτρησης
21:21
Ο Ολυμπιακός έκανε πάρτι κόντρα στον Αστέρα κι έφτασε εύκολα στο 5-0.
21:21
Διαδικαστικό χαρακτήρα έχει η ρεβάνς στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης
21:21
Από δύο γκολ σημείωσαν Φορτούνης και Ιντέγε, το άλλο ο Πάρντο. Τρεις ασίστ ο Ντουρμάζ.