ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 1-1

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο στην Τούμπα για την Σούπερ Λίγκα από το www.sport-fm.gr.
Καλησπέρα, θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο.
Ας περάσουμε στις 11άδες των δύο ομάδων.
ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Κόστα, Κοροβέσης, Τσίμιροτ, Τζιόλης, Πέλκας, Ροντρίγκες, Ζάιρο, Μακ
Ατρόμητος: Μπάρκας, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Στόιτσεφ, Ούμπιντες, Κεϊτά, Μπάλλας, Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Σκόνδρας, Γκολάσα, Μαλεζάς, Κάτσε, Μυστακίδης, Σάμπο
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Κούρος, Μπρίτο, Λημνιός, Γρόντης και Παπαδόπουλος.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ανδρέας Παππάς, α’ βοηθός ο Χασάν Κούλα, β’ ο Χρήστος Μπαλτάς και 4ος διαιτητής ο Αθανάσιος Τζήλος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
1' Έναρξη του ματς
2' Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΟΚ στα καρέ του Ατρόμητου, με τη σέντρα του Πέλκα να περνά απ' ευθείας πλάγιο.
6' Φάουλ που έχει κερδίσει ο ΠΑΟΚ από τα δεξιά για μια σέντρα
7' Κακή έξοδος του Μπάρκα, η μπάλα φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής στον Πέλκα, αλλά το πλασέ ήταν άστοχο
10' Ο ΠΑΟΚ δεν έχει αφήσει τον Ατρόμητο να περάσει το κέντρο
14' Προσπαθούν να ισορροπήσουν οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα
14' Οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ναπολεόνι. Λανθασμένη υπόδειξη από τον β' βοηθό.
15' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
Ο Ροντρίγκες έπιασε το σουτ από τα αριστερά, ο Μπάρκας απέκρουσε σε κόρνερ. Η μπάλα βρήκε και το δοκάρι.
17' Προσπάθεια του Ναπολεόνι από αριστερά, ο Κίτσιου φαίνεται να τον σπρώχνει μέσα στην περιοχή. Δεν υποδεικνύει κάτι ο ρέφερι της αναμέτρησης, Παππάς.
23' Νέο οφσάιντ που δίνεται στον Λε Ταλέκ. Ακόμα μία λανθασμένη υπόδειξη του β' βοηθού.
24' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μακ κάνει πλασαριστά το κόρνερ βρίσκοντας στην κίνηση τον Ροντρίγκες, αλλά το σουτ ήταν κακό και πέρασε άουτ.
Ετοιμάζεται αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζάιρο έχει υποστεί μυϊκό τραυματισμό. Ο Μυστακίδης θα μπει στη θέση του.
27' Τώρα γίνεται η αλλαγή. Ο Μυστακίδης στη θέση του τραυματία Ζάιρο.
30' Στο 66% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ.
31' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Μακ!
Πάσα του Πέλκα στον Μακ που με πλασέ ανοίγει το σκορ. Στη στιγμή που κάνει την πάσα ο Σλοβάκος είναι σε θέση οφσάιντ. Ο α' βοηθός χάνει τη φάση.
Κίτρινη κάρτα στον Μακ επειδή έβγαλε τη φανέλα του
34' Κίτρινη κάρτα στον Μπίτολο για δυνατό μαρκάρισμα.
35' Τρομερή φάση για τον ΠΑΟΚ!
Ο Μακ με τακουνάκι βρίσκει τον Πέλκα, αλλά το πλασέ του από κοντινή απόσταση μπλοκάρει ο Μπάρκας.
37' Σουτ του Πέλκα μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Μπάρκας
41' Ο ΠΑΟΚ παίζει πολύ γρήγορα και έχει εκθέσει την ανύπαρκτη αμυντική λειτουργία του Ατρόμητου.
45'+1' Σουτ του Κίτσιου, μπλοκάρει ο Μπάρκας
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 1-0 του Ατρόμητου και τον «Δικέφαλο» να παίζει πολύ γρήγορο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο και να έχει πολλές ευκαιρίες και για άλλα γκολ.
Κατά την αποχώρησή τους από τον αγωνιστικό χώροι, οι άνθρωποι του Ατρόμητου διαμαρτύρονται στον διαιτητή Παππά.
46' Σέντρα στο β' ημίχρονο
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο μπαίνει στη θέση του Μπάλλα
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
Βαθιά μπαλιά του Λαζαρίδη στον Ναπολεόνι που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, αλλά το πλασέ περνά άουτ, πάνω από τα δοκάρια.
51' Σέντρα σουτ του Πέλκα και η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπάρκα
53' Σουτ του Μακ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά άουτ και δεν ανησυχεί ο Μπάρκας
54' Απίστευτη εξέλιξη για τον ΠΑΟΚ! Και ο Γκάρι Ροντρίγκες ζητά αλλαγή για μυϊκό τραυματισμό!
57' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσίμιροτ βρήκε ωραία τον Πέλκα από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή και το σουτ απέκρουσε ο Μπάρκας.
58' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αντί του τραυματία Ροντρίγκες, μπαίνει ο Γκολάσα
62' Προσπαθεί να κρατήσει για λίγο την μπάλα στα πόδια του ο Ατρόμητος
64' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Λε Ταλέκ μπαίνει ο Δημήτρης Παπαδόπουλος που χειροκροτείται από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ.
68' Σουτ του Τσίμιροτ, η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Μπάρκα.
69' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για μαρκάρισμα στον Κυβρακίδη
75' Λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Κυβρακίδης από δεξιά έβγαλε τη σέντρα και απομακρύνουν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι. Ανεκμετάλλευτο περνά για τους φιλοξενούμενους.
76' Σουτ του Μπρίτο, μπλοκάρει ο Βελλίδης
76' Κόβεται ο Μακ για οφσάιντ. Λανθασμένη υπόδειξη του β' βοηθού με τον Σλοβάκο να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μπάρκα
78' Κίτρινη κάρτα στον Πολ Κεϊτά για μαρκάρισμα στον Μυστακίδη
79' Κίτρινη κάρτα στον Κοροβέση για φάουλ στον Μπρίτο
81' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με σκόρερ τον Λαζαρίδη!
Από το φάουλ ο Ούμπιντες βρήκε τον Λαζαρίδη που με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ισοφαρίζει! Η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή πριν τη σπρώξει με το χέρι ο Ναπολεόνι!
86' Σουτ του Στόιτσεφ στην αντεπίθεση, η μπάλα περνά άουτ.
86' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Περνά εκτός ο Ναπολεόνι, στη θέση του ο Κοντοές
91' Κίτρινη κάρτα στον Μπάρκα για καθυστέρηση
Λήξη του αγώνα
ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-1 με τους Περιστεριώτες να εκμεταλλεύονται τις αναγκαστικές αλλαγές των γηπεδούχων και στο β' ημίχρονο να φτάνει στην ισοφάριση