Παρακολουθήστε live από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Λεβαδειακό, για την 20η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡFM 94.6.

14:36
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ στον Αστέρα Τρίπολης και τον Λεβαδειακό, για την 20η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡFM 94.6 και τηλεοπτική από το Novasports 4
14:40
Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται στην 6η θέση με 28 βαθμούς και θέλει το τρίποντο για να πιάσει τον Πανιώνιο και να μειώσει τη διαφορά από τον 4ο ΠΑΟΚ.
14:40
Επιπλέον, οι Αρκάδες μετά την βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό με 5-0 για το Κύπελλο Ελλάδας, ολοκλήρωσαν τη συνεργασία τους με τον Στάικο Βεργέτη (παραμένει στην ΠΑΕ από άλλο πόστο) και σήμερα στον πάγκο θα καθίσει ο Δημήτρης Τερεζόπουλος.
14:41
Στην αντίπερα όχθη, ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 9η θέση με 23 βαθμούς και εάν καταφέρει να φύγει με το διπλό από την Τρίπολη θα μειώσει τη διαφορά από τους Αρκάδες στους 2 βαθμούς.
14:41
Πάμε σιγά σιγά να δούμε και τις ενδεκάδες...
14:42
Αστέρας Τρίπολης (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Μπαντής, Κιτοκό, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Χαμντανί, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Μπερτόλιο, Γιάννου.
14:43
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωρόπουλος, Αλόκο, Τριανταφυλλόπουλος, Δημούτσος, Ντουντού, Νίκο Φερνάντες, Μούκαμ.
14:45
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Τσιντώτας, Γιακουμάκης, Ουόν, Στάθης, Τριποτσέρης, Τσουρίκοφ, Μαχαμάτ, Μαχαίρας, Ατζαγκούν, Μπεν, Μάντζιος.
14:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Βερέμκο, Μεντί, Μουλόπουλος, Μίνγκας, Μάγκας, Μερεμπασβίλι, Γιάχιτς.
14:48
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Καραντώνης (Ημαθίας).
14:49
Βοηθοί του οι Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Καραϊσαρίδης (Πιερίας) και τέταρτος διαιτητής ο Βάτσιος (Δυτ. Αττικής).
14:56
Οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο, κάνουν την είσοδό τους αυτή τη στιγμή στον αγωνιστικό χώρο. Σε δύο περίπου λεπτά θα έχουμε και σέντρα!
14:56
Να σημειώσουμε πως στην ενδεκάδα αντί του Ουόν βρίσκεται ο Μεντί, καθώς ο πρώτος αντιμετώπισε την τελευταία στιγμή ένα πρόβλημα τραυματισμού.
14:58
Με την παρακάτω αλλαγή, η ενδεκάδα του Λεβαδειακού διαμορφώνεται ως εξής: Τσιντώτας, Μεντί, Στάθης, Τριποτσέρης, Τσουρίκοφ, Μαχαμάτ, Μαχαίρας, Ατζαγκούν, Μπεν, Γιακουμάκης, Μάντζιος.
15:00
Έναρξη στην αναμέτρηση.
15:01
Ντεμπούτο κάνουν για τον Λεβαδειακό οι Ατζαγκούν και Μαχαμάτ.
15:04
4' Πρώτη ευκαρία στο ματς. Ο Στανισάβλιεβιτς έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσιντώτας.
15:05
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα.
15:05
Ο Στανισάβλιεβιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ζησόπουλος βρέθηκε ολομόναχος μέσα στην περιοχή αλλά το βολ πλανέ που έκανε πέρασε λίγο άουτ.
15:10
10' Κίτρινη κάρτα στον Κιτοκό.
15:11
11' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό!
15:12
Ο Μπεν εκτέλεσε το φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά για κακή του τύχη η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια στο έδαφος (φυσικά δεν έχει περάσει τη γραμμή) και στη συνέχεια οι αμυντικοί του Αστέρα απομάκρυναν.
15:13
14' Ευκαιρία για τον Αστέρα.
15:14
Ο Στανισάβλιεβιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Ζησόπουλος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
15:16
16' Καλό σουτ του Μπερτόλιο, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα.
15:19
20' Κίτρινη κάρτα στον Τσουρίκοφ.
15:20
Πολύ καλός ο ρυθμός στα πρώτα είκοσι λεπτά του ματς. Ο Αστέρας έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Λεβαδειακό να προσπαθεί να κτυπήσει στις αντεπιθέσεις με την ταχύτητα και την ποιότητα των Μπεν-Γιακουμάκη-Ατζαγκούν και Μάντζιου.
15:28
29' Σέντρα-σουτ του Κιτοκό, η μπάλα έφυγε άουτ.
15:30
30' Μακρινό σουτ του Μπεν, η μπάλα πέρασε μακριά από την εστία.
15:36
Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης, ο αντιπρόεδρος της ομάδας, Δημήτρης Μποροβήλος.
15:39
Στο άλλο παιχνίδι που διεξάγεται αυτή την ώρα, η ΑΕΚ προηγείται 1-0 της Βέροιας με γκολ του Βάργκας στο 38'.
15:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Μαχαίρα.
15:46
45' Πέναλτι ζητάει ο Αστέρας σε πέσιμο του Μπερτόλιο. Δεν υπάρχει κάτι, σωστά έδειξε «παίζετε» ο διαιτητής Καραντώνης.
15:46
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.
15:47
45'+2' Ευκαιρία για τον Αστέρα.
15:47
Σουτ του Γιάννου μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Τσιντώτας.
15:53
Έχουμε λήξη του ημιχρόνου. Στο 0-0 Αστέρας και Λεβαδειακός.
15:54
Υπήρξαν κάποιες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους μετά το σφύριγμα του διαιτητή Καραντώνη, διότι δεν άφησε να εκτελεστεί το κόρνερ. Ωστόσο, είχε δίκιο ο «άρχοντας» της αναμέτρησης, αφού ο χρόνος των καθυστερήσεων είχε περάσει κατά πολύ.
16:04
Έναρξη του δευτέρου μέρους. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
16:04
Ο Ματίας Ιγκλέσιας, όπως μετέδωσε την ώρα του ματς η NOVA, θα ανανεώσει τις επόμενες ημέρες το συμβόλαιό του για τα επόμενα δύο χρόνια.
16:12
53' Σουτ του Μπερτόλιο μέσα από την περιοχή και διαγώνια, έδιωξε σε κόρνερ ο Τσιντώτας.
16:13
55' Κίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς.
16:14
55' Σε επικίνδυνο γύρισμα του Ατζαγκούν μέσα στην περιοχή, ο Κιτοκό σε προσπάθειά του να διώξει λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
16:14
56' Ευκαιρία για τον Αστέρα.
16:15
Σέντρα του Παντελιάδη από τα αριστερά, ο Γιάννου νίκησε στον αέρα τον Τριποτσέρη αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.
16:16
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
16:16
Ο Μάντζιος έκανε τη σέντρα, η μπάλα πέρασε από Γιακουμάκη και Ζησόπουλο, ο Μπεν επωφελήθηκε και σούταρε από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Μπαντής του είπε «όχι».
16:17
58' Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
16:17
Ωραίο ένα-δύο του Ατζαγκούν με τον Γιακουμάκη, ο πρώτος έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.
16:18
Μικρή διακοπή στο ματς, έχει τραυματιστεί ο Γιακουμάκης.
16:19
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο νεαρός εξτρέμ του Λεβαδειακού, ο Μερεμπασβίλι αναμένεται να πάρει τη θέση του σε λίγα λεπτά.
16:19
61' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!
16:20
Ο Παντελιάδης εκτέλεσε με πολύ δύναμη το πλάγιο άουτ, ο Μπερτόλιο πετάχτηκε μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει, Τσιντώτα.
16:21
62' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μερεμπασβίλι αντί του Γιακουμάκη.
16:23
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Δημούτσος στη θέση του Στανισάβλιεβιτς.
16:24
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
16:25
Ο Ατζαγκούν μπήκε μέσα στην περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Μπαντής έδιωξε εντυπωσιακά.
16:26
68' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
16:27
Ο Μάντζιος έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ αλλά ο Μπαντής έδιωξε με το... πρόσωπο και στην επαναφορά ο Ατζαγκούν έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.
16:28
Δεν μπορούν να βρουν τρόπο να νικήσουν τον Μπαντή οι παίκτες του Λεβαδειακού!!! Τρομερή εμφάνιση από τον Έλληνα τερματοφύλακα!
16:32
74' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ντουντού αντί του Μπερτόλιο.
16:35
75' Πέναλτι ζητάει ο Γιάννου, με τον Μεντί να βάζει το χέρι του στον ώμο του επιθετικού του Αστέρα αλλά δεν φαίνεται να του κάνει κάτι το αντικανονικό.
16:37
79' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μίνγκας αντί του Μάντζιου.
16:40
82' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα.
16:40
Ο Μάσα με πολύ ωραία τεχνική εκτέλεση φάουλ, από τα όρια της περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 2-0
16:41
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μούκαμ αντί του Κουρμπέλη.
16:42
Πολλά παράπονα από τους φιλοξενούμενους, αφού θεωρούν πως δεν υπήρχε φάουλ πάνω στον Γιάννου από το οποίο προήλθε το γκολ και φαίνεται πως έχουν δίκιο.
16:42
84' Κίτρινη στον Μερεμπασβίλι.
16:45
87' Αποβολή για τον Λεβαδειακό. Δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα για τον Μαχαίρα.
16:48
90' Διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα.
16:48
Ο Τσιντώτας θα νικήσει αρχικά τον Γιάννου και στη συνέχεια τον Δημούτσο, πραγματοποιώντας δύο δύσκολες επεμβάσεις.
16:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:53
Λήξη του αγώνα. Μεγάλη νίκη του Αστέρα Τρίπολης με 2-0 κόντρα στον Λεβαδειακό, χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση και έχοντας ήρωα τον Μπαντή.