Πλατανιάς-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά, στα Περιβόλια.

16:49
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Παναθηναϊκού με τον Πλατανιά, στα Περιβόλια.
16:49
Οι πράσινοι προέρχονται από την ισοπαλία με τον Ατρόμητο για το Κύπελλο κι αν μη τι άλλο θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες.
16:49
Στο ματς του πρώτου γύρου το τριφύλλι είχε νικήσει 1-0, με κακή εμφάνιση που είχε φέρει αρκετή «μουρμούρα» για τον Γιάννη Αναστασίου.
16:49
Πλατανιάς: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Δημήτρης, Μπανανά, Γνιάτιτς, Μενδρινός, Μουνάφο, Ράμος, Γουνδουλάκης, Αποστολόπουλος.
16:49
Παναθηναϊκός: Στιλ, Μέστο, Πράνιτς, Τελάντερ, Ταυλαρίδης, Εσιέν, Ζέκα, Αμπέντ, Καλτσάς, Κλωναρίδης, Πέτριτς
16:53
Ο Στραματσόνι επεφύλαξε μια έκπληξη στην ενδεκάδα, καθώς άφησε στον πάγκο τον Μπουμάλ και προτίμησε τον Κλωναρίδη.
16:53
Στους 35 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στους 21 ο Πλατανιάς που προέρχεται από λευκή ισοπαλία με τον Ηρακλή, στη Θεσσαλονίκη.
17:05
Διαιτητής του αγώνα ο Ιωάννης Παπαδόπουλος με βοηθούς τους Μερκενίδης και Πάτρα.
17:11
Ηλιόλουστα τα Χανιά. Πολύς κόσμος στις εξέδρες, αρκετοί φίλοι και του Παναθηναϊκού
17:11
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Στα ερυθρόλευκα ο Πλατανιάς, στα μπλε οι παίκτες του Παναθηναϊκού
17:14
Ξεκίνησε η αναμέτρηση
17:16
Έχει πάρει την μπάλα στα πόδια του από νωρίς ο Παναθηναϊκός και την κυκλοφορεί
17:19
Ο Κλωναρίδης παίζει σαν φορ στα πρώτα λεπτά, με τον Πέτριτς σε ρόλο δεκαριού. Συνεχή συνθήματα από τους φίλους του Παναθηναϊκού κατά Κοντονή και Πολιτείας, με αφορμή το λουκέτο στη Θύρα 13.
17:20
6' Τελάντερ και Ταυλαρίδης δεν αντέδρασαν καλά, ο Γουνδουλάκης θέλησε να μπει... σφήνα και να απειλήσει τον Στιλ, αλλά ο Άγγλος τερματοφύλακας μπλοκάρει
17:22
9' Σουτ του Γουνδουλάκη, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ
17:23
9' Κεφαλιά του Μπανανά μετά από εκτέλεση κόρνερ, άουτ η μπάλα
17:24
11' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
17:25
Ο Πέτριτς βγάζει κάθετη για τον Κλωναρίδη, αυτός ξεπερνά τον Σωτηρίου, κάνει το δύσκολο γύρισμα από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα σταματά στο δοκάρι του Πλατανιά!
17:25
12' Δοκάρι για τον Πλατανιά!
17:26
Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μενδρινού, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και χτυπά στο δοκάρι του Στιλ!
17:29
Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο στα Χανιά, σε ένα ανοιχτό παιχνίδι με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω.
17:33
18' Σουτ του Κουλιμπαλί μέσα από την περιοχή, κοντράρει η μπάλα στα σώματα. Στην εξέλιξη της φάσης ο Παναθηναϊκός βγαίνει στην αντεπίθεση, ο Κλωναρίδης ελίσσεται ωραία από τα δεξιά, αλλά καθυστερεί να βρει συμπαίκτη του κι εν τέλει υποπίπτει σε φάουλ.
17:34
20' Ωραία προσποίηση του Αποστολόπουλου, πιάνει και το δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά σημαδεύει ψηλά άουτ. Ακόμα μια φάση για τον Πλατανιά, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου μπάλα.
17:36
Ο Αμπέντ παίζει -μετά από επιλογή Στραματσόνι- στο αριστερό "φτερό" και έχει ολίγον τι "χαθεί", ενώ η απουσία του από τον άξονα είναι εξίσου αισθητή.
17:38
24' Ξεδιπλώθηκε ωραία ο Παναθηναϊκός που βρήκε ανοργάνωτη την άμυνα του Πλατανιά, με τον Κλωναρίδη να βγαίνει από τα δεξιά, να σεντράρει, αλλά ο Κουλιμπαλί τελευταία στιγμή βρήκε την μπάλα κι απομάκρυνε τον κίνδυνο
17:46
Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα. Χωρίς κάποια φάση στα τελευταία λεπτά, δείχνει πιο "οχυρωμένος" ο Παναθηναϊκός, αλλά έχει πρόβλημα στο να κυκλοφορήσει μπάλα και να δημιουργήσει παιχνίδι
17:51
Μίνι διακοπή στο παιχνίδι καθώς ο Πέτριτς δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
17:55
Έχει κερδίσει μέτρα μετά το 30' ο Παναθηναϊκός, προσπαθεί, αλλά δεν βρίσκει τον τρόπο να απειλήσει.
17:57
43' Συγκρούστηκαν οι Μπανανά-Ζέκα, αμφότεροι οι παίκτες πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο, καθώς έχουν χτυπήσει.
17:58
44' Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Μπανανά για το μαρκάρισμα στον Ζέκα, θα έπρεπε να δεχθεί κόκκινη για το σκληρό μαρκάρισμα στον Πορτογάλο.
17:59
45+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
18:01
Μπανανά και Γνιάτιτς μπερδεύονται, ο δεύτερος γυρίζει την μπάλα στον τερματοφύλακά του, αυτός εξίσου "τα χάνει" και ο Καλτσάς που κυνήγησε την φάση, προσποιείται πανέμορφα και... ξετυλίγει το δώρο, σκοράροντας σε κενή εστία για το 0-1!
18:01
Ημίχρονο στα Περιβόλια. Με αυτό το... δώρο, ο Παναθηναϊκός πάει στα αποδυτήρια, μπροστά στο σκορ.
18:15
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στα Περιβόλια
18:17
Απρόοπτο πρόβλημα για τον Τελάντερ που χτύπησε και οι συμπαίκτες του ζητούν αλλαγή, καθώς ο Δανός δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.
18:18
Ο Τελάντερ δοκιμάζει το πόδι του εκτός γηπέδου. Δείχνει όμως να πονάει. Τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει οριστικά κι αναμένεται να αντικατασταθεί στα προσεχή λεπτά.
18:21
51' Ο Λουντ μπαίνει αντί του τραυματία Τελάντερ. Ο Εσιέν οπισθοχωρεί και θα παίξει στο κέντρο της άμυνας, αφού δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος κεντρικός αμυντικός
18:23
53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
18:23
Πολύ ωραία σέντρα του Μέστο, ο Καλτσάς πετάγεται στην πλάτη του Κουλιμπαλί και εκμεταλλευόμενος την κακή έξοδο του Σωτηρίου, γράφει με κεφαλιά το 0-2 και γίνεται ο άνθρωπος του αγώνα!
18:24
55' Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί, επειδή επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο, δίχως να 'χει πάρει σχετική άδεια.
18:25
18:26
57' Επιχειρεί εν κινήσει σουτ ο Κλωναρίδης (από μπαλιά Καλτσά), αλλά δεν το πιάνει καλά και χάνεται η ευκαιρία.
18:27
57' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μιλούνοβιτς παίρνει τη θέση του Μουνάφο
18:30
Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα. Απελευθερωμένος από το άγχος πλέον ο Παναθηναϊκός, ελέγχει απόλυτα το ματς και έχει... κόψει τα πόδια των παικτών του Πλατανιά
18:30
18:32
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
18:33
Ο Ράμος πασάρει με το στήθος μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Μιλούνοβιτς περνάει την μπάλα πάνω από τον Εσιέν, το ίδιο κάνει και ο Γουνδουλάκης με αντίπαλο τον Πράνιτς και από κοντά εκτελεί τον Στιλ για το 1-2, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση! Πολύ όμορφο τέρμα για τους Χανιώτες.
18:36
65' Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες του Πλατανιά για μαρκάρισμα του Ζέκα πάνω στον Γουνδουλάκη. Σωστά συνεχίστηκε το παιχνίδι.
18:37
68' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αποχωρεί ο σκόρερ των δύο τερμάτων του τριφυλλιού, Καλτσάς και μπαίνει στο ματς ο Μπουμάλ.
18:38
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
18:39
Στον αιφνιδιασμό φεύγει γρήγορα ο Παναθηναϊκός, με τον Μπουμάλ να ανοίγει για τον Κλωναρίδη, αυτός μπαίνει στην περιοχή, κάνει μια προσποίηση και εκτελεί ωραία τον Σωτηρίου για το 1-3!
18:42
18:42
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
18:43
Εκτέλεση κόρνερ για τους Χανιώτες, ο Ράμος πετάγεται σε σωστό χρόνο (κι ενώ τον 'έχασαν" οι πράσινοι) και με ωραία κεφαλιά μειώνει σε 2-3!
18:45
Έχει γίνει "ροντέο" το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, με τέσσερα γκολ ήδη. Είναι εμφανές πως μετά την αναγκαστική αποχώρηση Τελάντερ από το κέντρο της άμυνας, ο Παναθηναϊκός έχει "θέματα" πίσω.
18:47
77' Ο Μιλούνοβιτς εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Στιλ αναγκάζεται με υπερένταση να διώξει σε νέο κόρνερ.
18:51
81' Πρόβλημα με τον Μπουμάλ, που στην προσπάθειά του να κοντρολάρει, έπεσε μόνος του και χτύπησε στον ώμο.
18:51
81' Μέσα ο Ανγκούλο, έξω ο Μενδρινός για τον Πλατανιά
18:51
Ο Μπουμάλ δείχνει να πονάει αρκετά, μένει να δούμε τη σοβαρότητα της κατάστασης, καθώς δεν θα συνεχίσει στον αγώνα.
18:52
83' Ο Εβαντζελίστα παίρνει τη θέση του άτυχου Μπουμάλ. Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για το τριφύλλι
18:58
88' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Λουντ
18:58
Νέο λάθος από πλευράς Πλατανιά, κλέβει την μπάλα ο Λουντ, βγαίνει μόνος απέναντι από τον Σωτηρίου, αλλά το πλασέ του είναι... τραγικό και στέλνει απελπιστικά άουτ την μπάλα
19:00
Συμπληρώσαμε 90' αγώνα στα Περιβόλια. Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:02
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη για μαρκάρισμα στον Ράμος
19:03
93' Κόρνερ για τον Πλατανιά, διώχνει ο Εσιέν στο πρώτο δοκάρι
19:04
Λήξη του αγώνα. Νίκη 3-2 για τον Παναθηναϊκό στα Περιβόλια κόντρα στον Πλατανιά. Τραυματίες αποχώρησαν οι Τελάντερ και Μπουμάλ