Μαρίνος Ουζουνίδης (4-2-3-1): Διούδης – Βλάχος, Κόρμπος, Οικονόμου, Τασουλής – Σιώπης, Τζανδάρης – Μασούρας, Μπακασέτας, Μπαργκάν – Καραμάνος.
Γιάννης Μαντζουράκης (4-2-3-1): Κυριακίδης – Μύγας, Κούσας, Μάκος, Κέβιν – Μάρκος Πάουλο, Ρουσκουγιέδα – Ουάρντα, Κλέσιο, Κάπελ - Μαρκόβσκι
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο βρίσκονται: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Βιγιάλμπα, Ανσαριφάρντ, Καθάριος, Χαλκιαδάκης
19:17
Για τον Παναιτωλικό την αποστολή συμπληρώνουν οι: Περέιρα, Χαντάκιας, Βασιλείου, Κουτρομάνος, Μουνιός, Βασιλούδης, Ρομέρο
19:20
Στο ματς του α’ γύρου (3/10/2015) οι Νεοσμυρνιώτες είχαν σαρώσει τους Αγρινιώτες 1-5 με γκολ των Βιγιάλμπα, Μπουμάλ (2), Μπακασέτας, Ανσαριφάρντ. Ο Βιγιαφάνιες ήταν αυτός που είχε σκοράρει για τα «καναρίνια».
19:29
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αλεξάνδρος Αρετόπουλος, α' βοηθός ο Θεόδωρος Νταλούκας, β' ο Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ και 4ος ο Γεώργιος Γιαννουλάκης
19:31
1' Έναρξη του αγώνα
19:33
2' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον Πανιώνιο!
19:34
Ο Μασούρας κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, μπήκε στην περιοχή και επιχείρησε κάτι μεταξύ σέντρας και σουτ με την άμυνα του Παναιτωλικού να απομακρύνει.
19:41
10' Πολύ καλύτερος ο Πανιώνιος σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
19:44
14' Προσπαθεί να ισορροπήσει ο Παναιτωλικός, αλλά η κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του Γιάννη Μαντζουράκη χαρακτηρίζεται από τα πολλά λάθη.
19:45
15' Δεν υπάρχει η ευκαιρία που χάνει ο Παναιτωλικός!
19:46
Ο Κάπελ από δεξιά ξεπέρασε τον Τασουλή, μπήκε στην περιοχή και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μαρκόβσκι που προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα άουτ!
19:47
16' Κίτρινη κάρτα στον Ρουσκουγιέδα για θέατρο
19:53
22' Δεν μπορεί να βρει λύσεις ο Πανιώνιος απέναντι στην οργανωμένη άμυνα του Παναιτωλικού.
19:53
Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι με Κάπελ, Ουάρντα και Κλέσιο είναι πολύ επικίνδυνοι.
20:02
30' Πρώτο μισάωρο στο ματς με τον Παναιτωλικό να κρατά εύκολα το μηδέν στην άμυνά του και να έχει τη μεγάλη ευκαιρία του ματς. Ο Πανιώνιος δυσκολεύεται πολύ να απειλήσει.
20:02
31' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα
20:03
33' 55% η κατοχή υπέρ του Παναιτωλικού
20:05
34' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
20:06
Σέντρα του Κάπελ από δεξιά, αλλά ο Μαρκόβσκι με ακόμα ένα κακό πλασέ στέλνει την μπάλα άουτ.
20:07
37' Μοναδική ευκαιρία ο Πανιώνιος!
20:09
Ο Βλάχος πήρε την κάθετη του Σιώπη και μπήκε στην περιοχή, γύρισε σωστά στο πέναλτι που ήταν ο Μπακασέτας, αλλά το πλασέ του με το αριστερό ήταν αδύναμο και ο Κυριακίδης απέκρουσε.
20:10
40' Κεφαλιά του Μαρκόβσκι και η μπάλα άουτ. Καμία ανησυχία για Διούδη
20:13
42' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μπαργκάν και του Μύγα
20:15
45' Συνεχίζεται το ματς
20:17
Λήξη α' ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.
20:17
Από μία μεγάλη ευκαιρία οι δύο ομάδες, αλλά αυτή του Μαρκόβσκι του Παναιτωλικού ξεχωρίζει
20:34
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
20:37
49' Κίτρινη κάρτα στον Κάπελ για χέρι.και φάουλ από καλή θέση για τον Πανιώνιο
20:38
Εκτελεί ο Μπαργκάν στο τείχος.
20:39
50' Τρομερή επέμβαση του Τασουλή πριν ο Ρουσκουγιέδα πλασάρει για το 0-1.
20:40
51' Δεύτερη κίτρινη για τον Ρουσκουγιέδα και ο Παναιτωλικός με 10 παίκτες!
20:40
53' Φάουλ για τον Πανιώνιο από καλή θέση
20:41
Νέα εκτέλεση από Μπαργκάν, εύκολα μπλοκάρει ο Κυριακίδης
20:42
54' Γύρισμα του Μπακασέτα μέσα στην περιοχή, απομακρύνουν όπως-όπως οι παίκτες του Παναιτωλικού.
20:43
55' Πέναλτι ζητά ο Πανιώνιος σε μαρκάρισμα του Μύγα στον Μπαργκάν. Από το ριπλέι η πτώση του Μπαργκάν δεν φαίνεται δικαιολογημένη από τον τρόπο που μάρκαρε ο Μύγας.
20:48
60' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο που αλλάζει το σχηματισμό του σε 4-4-2. Εκτός ο Μπαργκάν, μέσα ο Ανσαριφάρντ
20:52
64' Γκολ για τον Πανιώνιο με τον Ανσαριφάρντ!
20:54
Υπέροχη κάθετη πάσα του Μπακασέτα στον Ανσαριφάρντ και ο Ιρανός με ψύχραιμο πλασέ ανοίγει το σκορ!
20:54
66' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Κλέσιο, μέσα ο Κουτρομάνος
20:58
70' Γκολ ο Πανιώνιος με κεφαλιά του Καραμάνου!
20:59
Σέντρα ακριβείας του Τασουλή που βρίσκει στην κίνηση τον Καραμάνο που με κεφαλιά «σκοτώνει» τον Κυριακίδη για να διαμορφώσει το 2-0.
21:00
Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο που έβγαλε τη φανέλα του για να πανηγυρίσει
21:04
76' Αποχωρεί ο Μαρκόβσκι και μπαίνει στη θέση του ο Βασιλείου
21:05
77' Σουτ του Ανσαριφάρντ και ο Κυριακίδης απομακρύνει σε κόρνερ
21:08
79' Λανθασμένη υπόδειξη του β' βοηθού για οφσάιντ στον Ανσαριφάρντ που έφευγε μόνος του απέναντι στον Κυριακίδη
21:08
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μασούρας, μέσα ο Μπρούνο
21:09
81' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μουνιός, αντί του Κάπελ
21:12
84' Εκτός ο Μπακασέτας, μέσα ο Καθάριος
21:15
88' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου
21:22
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
21:24
Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τον Πανιώνιο 2-0 επί του Παναιτωλικού που τον οδηγεί στην 4η θέση, σε ισοβαθμία με τον ΠΑΟΚ