Παρακολουθήστε live από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του επαναληπτικού μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Πανιωνίου για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡFM 94.6.

18:53
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον δεύτερο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανιώνιο.
18:53
Υπενθυμίζεται πως στο πρώτο παιχνίδι, οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με σκορ 1-1. Ο ΠΑΟΚ είχε ανοίξει το σκορ χάρις σε ένα πολύ όμορφο τέρμα του Πέλκα, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μασούρας με κεφαλιά-ψαράκι.
18:55
ΠΑΟΚ και Πανιώνιος διεκδικούν το τέταρτο και τελευταίο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Εκεί βρίσκονται ήδη οι Ολυμπιακός (απέκλεισε τον Αστέρα Τρίπολης), ΑΕΚ (απέκλεισε τον Ηρακλή) και Ατρόμητος (απέκλεισε τον Παναθηναϊκό).
18:56
Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
18:57
ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Χατζηισαΐας, Σκόνδρας, Τσίμιροτ, Τζιόλης, Πέλκας, Αθανασιάδης, Μπερμπάτοφ, Μακ.
18:57
18:58
Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Διούδης, Βλάχος, Ρισβάνης, Κόρμπος, Οικονόμου, Σιώπης, Τζανδάρης, Μασούρας, Μπακασέτας, Καραμάνος, Ανασαριφάρντ.
18:59
Για τους γηπεδούχους, στον πάγκο βρίσκονται οι: Σιαμπάνης, Λέοβατς, Γκολάσα, Μαλεζάς, Κάτσε, Σάμπο, Κάκκο.
18:59
Αντιθέτως, για τους φιλοξενούμενους στον πάγκο βρίσκονται οι: Παπαδόπουλος, Μήτκας, Πινιώτης, Τασουλής, Καθάριος, Αργυρόπουλος, Μπαργκάν.
19:02
Διαιτητής είναι ο Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας), βοηθοί του οι Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Νικόλαος Καραϊσαρίδης (Πιερίας) και τέταρτος ο Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας).
19:04
Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και κάνουν το καθιερωμένο ζέσταμα, υπό τις εντολές των γυμναστών τους.
19:09
Στις κερκίδες της Τούμπας βρίσκονται αυτή τη στιγμή, περίπου 100 οπαδοί του Πανιωνίου.
19:16
Το tweet του ΠΑΟΚ για τον Χατζηϊσαΐα, που θα τεθεί για πρώτη φορά αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του, τον Πανιώνιο.
19:18
Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για να πάρουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους.
19:20
Λιγότερα από δέκα λεπτά για την έναρξη της αναμέτρησης!
19:26
Πάτησαν χορτάρι οι δύο ομάδες. Με μαύρες εμφανίσεις ο ΠΑΟΚ, με τα κυανέρυθρα ο Πανιώνιος!
19:28
Έναρξη της αναμέτρησης!
19:30
2' Επικίνδυνο γύρισμα του Καραμάνου μέσα στην περιοχή, έδιωξε με προβολή σε κόρνερ ο Βίτορ.
19:35
Επτά λεπτά στην αναμέτρηση. Τίποτα το αξιόλογο, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή και να παίζει κυρίως με τη δεξιά του πλευρά και τους Κίτσιου, Κλάους.
19:38
10' Αδύναμο σουτ του Πέλκα έξω από την περιοχή, δεν έχει κανένα πρόβλημα να μπλοκάρει ο Διούδης.
19:48
20 λεπτά στο ματς. Παιχνίδι κέντρου με αρκετά λάθη και καμία ευκαιρία μέχρι στιγμής.
19:49
21' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, για τον Πανιώνιο.
19:49
Δυνατό σουτ του Μπακασέτα από μακρινή απόσταση, έδιωξε σε κόρνερ ο Βελλίδης.
19:56
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
19:56
Αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, ο Ανσαριφάρντ βγάζει τετ-α-τετ τον Μασούρα αλλά ο τελευταίος κάνει κακό τελείωμα με το εξωτερικό, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
20:03
Παρατηρήσεις από τον Τζήλο στο Βίτορ για μια φάση που κλώτσησε τη μπάλα.
20:06
Πολύ καλές και καίριες αντιδράσεις έχει το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του Πανιωνίου, με τους Κόρμπο-Ρισβάνη να σταματάνε κάθε υποψία φάσης του ΠΑΟΚ.
20:09
39' Ο Μασούρας σούταρε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Κίτσιου αλλά ο διαιτητής σταμάτησε τη φάση για επιθετικό φάουλ. Λάθος απόφαση, εάν υπάρχει κάτι είναι αμυντικό φάουλ, αφού ο μπακ του ΠΑΟΚ έπιασε από το κεφάλι τον εξτρέμ του Πανιωνίου.
20:10
20:10
42' Κίτρινη κάρτα στον Ανσαριφάρντ για διαμαρτυρία.
20:15
Λήξη στο ημίχρονο. ΠΑΟΚ και Πανιώνιος πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, με τους οπαδούς του «δικέφαλου του βορρά» να αποδοκιμάζουν χλιαρά τους παίκτες της ομάδας τους.
20:16
Ισορροπημένο παιχνίδι, με τον Πανιώνιο να κυκλοφορεί καλύτερα τη μπάλα και να είναι πιο απειλητικός, σε αντίθεση με τον ΠΑΟΚ που είναι προβληματικός στην κυκλοφορία και στη δημιουργία φάσεων.
20:30
46' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε στη θέση του Τζιόλη και ο Γκολάσα στη θέση του Αθανασιάδη.
20:30
Έχει ενοχλήσεις στο δικέφαλο ο Κλάους γι αυτό και αποχώρησε.
20:31
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο
20:32
47' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
20:33
Κάθετη του Ανσαριφάρντ στον Μασούρα, ο τελευταίος έκανε το πλασέ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε τη μπάλα με διπλή προσπάθεια.
20:34
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
20:34
Ο Ανσαριφάρντ μπήκε μέσα στην περιοχή, πήρε την κόντρα από τον Βίτορ και προτίμησε να σουτάρει αντί να κόψει τη μπάλα σε έναν εκ των Καραμάνο, Μασούρα, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.
20:35
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
20:36
Σέντρα του Κίτσιου στο κέντρο της άμυνας του Πανιωνίου, ο Πέλκας έπιασε ολομόναχος την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα πάνω στον Διούδη, που δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει.
20:36
51' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ για μαρκάρισμα στον Μπακασετα.
20:38
53' Σουτ του Σκόνδρα μέσα από την περιοχή και πλάγια, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:43
58' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα, που πάτησε τον Βίτορ σε προηγούμενη φάση,
20:45
59' Κίτρινη κάρτα στον Μπερμπάτοφ για φάουλ στον Σιώπη.
20:45
60' Κίτρινη κάρτα στον Μακ για θέατρο!
20:46
Σωστή απόφαση από τον διαιτητή, καθώς ο Κόρμπος επιχείρησε το τάκλιν αλλά δεν βρήκε τον Μακ.
20:47
62' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπαργκάν αντί του Μασούρα.
20:56
Είκοσι λεπτά ακόμη μέχρι τη συμπλήρωση των 90'! Πάντα στο 0-0 το ματς και εάν μείνει έτσι μέχρι το τέλος, ο ΠΑΟΚ θα... συναντήσει τους Ολυμπιακό, ΑΕΚ και Ατρόμητο στα ημιτελικά.
20:59
74' Φάουλ για κίτρινη κάρτα του Κίτσιου πάνω στον Μπαργκάν, του χαρίζεται ο Τζήλος.
21:01
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
21:02
Ο Μακ έκανε ότι ήθελε την άμυνα του Πανιωνίου, σούταρε μέσα από την περιοχή αλλά ο Διούδης έδιωξε.
21:02
77' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
21:03
Ένα-δύο του Κάτσε με τον Γκολάσα, ο πρώτος έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Διούδης μπλόκαρε τη μπάλα.
21:03
78' Σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
21:05
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καθάριος αντί του Τζανδάρη.
21:06
81' Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν για σκληρό μαρκάρισμα στον Κίτσιου.
21:07
82' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ.
21:08
Βολέ του Μπερμπάτοφ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στα σώματα και πέρασε κόρνερ.
21:09
84' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Τασουλής αντί του Οικονόμου.
21:10
85' Κίτρινη κάρτα στον Καθάριο για μαρκάρισμα στον Κίτσιου.
21:12
87' Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη για διαμαρτυρία.
21:16
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:19
Λήξη στην αναμέτρηση.
21:19
ΠΑΟΚ και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ (0-0), με τους γηπεδούχους να παίρνουν μια αγχωτική πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.