Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ηρακλή στην Τούμπα. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στον Ηρακλή
18:55
Ντέρμπι της Θεσσαλονίκης στην Τούμπα για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
18:56
Εκτός από το γόητρο ο "δικέφαλος του Βορρά" θέλει τη νίκη για το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα μετά από τέσσερα ματς.
18:56
Θετικό αποτέλεσμα θέλει ο Γηραιός, που προέρχεται από την εντός έδρας νίκη κόντρα στον ΠΑΣ.
19:06
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες:
19:07
ΠΑΟΚ (Ιγκόρ Τούντορ): Βελλίδης, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Χατζηισαϊας, Βίτορ, Τσίμιροτ, Κάτσε, Πέλκας, Λέοβατς, Σάμπο και Μπερμπάτοφ
19:07
Στον πάγκο: Μελίσσας, Σκόνδρας, Τζιόλης, Γκολάσα, Χαρίσης, Μυστακίδης
19:07
Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Περνίς, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Μπουκουβάλας, Καρασαλίδης, Κυριακίδης, Τσιλιανίδης, Λεοζίνιο, Μπουλούτ και Βέλλιος
19:08
Στον πάγκο: Γιαννικόγλου, Καραγκούνης, Ζαμπάζης, Λουκίνας, Ιντζόγλου, Πορτουλίδης και Ρομάνο
19:29
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι
19:32
2' Σκληρό φάουλ του Μπαρτολίνι στον Τσίμιροτ. Ο Θάνος έπρεπε να του δείξει κίτρινη κάρτα.
19:34
5' Ανοιχτό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν να βρουν ρυθμό.
19:38
9' Πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και δυνατές μονομαχίες από τα πρώτα λεπτά.
19:44
15' Ο ΠΑΟΚ ψάχνει κενό στην αντίπαλη άμυνα με οργανωμένες επιθέσεις, ο Ηρακλής ψάχνει την κόντρα για να απειλήσει.
19:50
21' Πρώτη τελική για τον Ηρακλή. Μακρινό σουτ του Κυριακίδη, η μπάλα άουτ.
19:51
22' Απάντηση για τον ΠΑΟΚ. Φαλτσαριστό αλλά αδύναμο σουτ του Πέλκα, μπλοκάρει ο Περνίς.
19:53
23' Σκληρό φάουλ του Βίτορ στον Τσιλιανίδη, ούτε εδώ δείχνει κίτρινη κάρτα ο Θάνος.
19:55
25' Σουτ του Κίτσιου, ο Περνίς μπλοκάρει στην κλειστή του γωνία.
20:03
32' Kίτρινη κάρτα στον Κάτσε.
20:07
38' Έχει χαλάσει το παιχνίδι. Δεν υπάρχουν ευκαιρίες, οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώνονται.
20:07
38' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά.
20:09
39΄ Φάση για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, ο Μπερμπάτοφ παίρνει αμαρκάριστος σκαστή κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.
20:13
44' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη
20:14
45' Κεφαλιά πάσα του Κίτσιου στον Μπερμπάτοφ, αυτός δεν πιάνει καλά το σουτ και ο Περνίς μαζεύει.
20:15
45' Ημίχρονο
20:15
ΠΑΟΚ και Ηρακλής παραμένουν στο 0-0.
20:31
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης αντί του Λέοβατς.
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:33
47' Κεφαλιά του Χατζηισαΐα, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Περνίς.
20:38
50' ΓΚΟΛ του Μυστακίδη που ακυρώνεται ως οφσάιντ
20:39
Ο Μυστακίδης καλύπτεται από την άμυνα του Ηρακλή, όμως ο Μπερμπάτοφ, που ήταν εκτεθειμένος κινείται προς την μπάλα.
20:39
52' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Σάμπο, η μπάλα λίγο άουτ.
20:42
56' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλιανίδη.
20:44
58' Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα
20:46
59' Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή. Αντεπίθεση για τον Γηραιό ο Βέλλιος κάνει το σουτ και ο Βελλίδης διώχνει με τα πόδια.
20:47
Στη συνέχεια της φάσης ο Μπουλούτ σηκώνεται για το ριμπάουντ, ο Μυστακίδης πέφτει με φόρα πάνω του και ο Θάνος δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Ήταν πέναλτι.
20:48
62' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Ιντζόγλου αντί του Τσιλιανίδη.
20:49
64' Έχει ανοίξει και πάλι το ματς.
20:50
64' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χαρίσης αντί του Κίτσιου.
20:54
68' Σουτ του Κυριακίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Βελλίδης.
20:55
69' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Χαρίση έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
20:58
71' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Χαρίσης βγάζει με ωραία κάθετη τον Πέλκα απέναντι στον Περνίς, αυτός πλασάρει, με την μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι και να καταλήγει άουτ.
20:58
72' Κίτρινη κάρτα στον Περνίς για καθυστέρηση.
20:58
73' ΓΚΟΛ 1-0 ο Ηρακλής!
20:59
Αντεπίθεση για τον Γηραιό, η άμυνα του ΠΑΟΚ... κοιμάται, ο Λεοζίνιο αδειάζει τον Τζαβέλλα και με όμορφο δεξί πλασέ στέλνει την μπάλα στην εστία του Βελλίδη.
21:01
75' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, ο Περνίς μπλοκάρει με ευκολία.
21:03
76' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Κάτσε, Πέλκας και Μπερμπάτοφ μπερδεύονται μεταξύ τους στην περιοχή και κανένας απ' τους δύο δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά.
21:04
78' Αποχωρεί τραυματίας ο Μπερμπάτοφ
21:05
79' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Λεοζίνιο πέρασε ο Πουρτουλίδης.
21:05
79' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μπερμπάτοφ πέρασε ο Γκολάσα.
21:07
81' Σουτ του Σάμπο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία.
21:10
84΄ Έντονος εκνευρισμός των οπαδών του ΠΑΟΚ για την εικόνα της ομάδας.
21:11
85' Κόρνερ του Κάτσε, κεφαλιά του Βίτορ η μπάλα άουτ.
21:15
89' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Μπουλούτ πέρασε ο Λουκίνας.
21:16
90' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Τζαβέλλα έπειτα από κόρνερ, μπλοκάρει ο Περνίς.
21:17
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
21:18
92' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Ο Κυριακίδης μπήκε από τα αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά απέκρουσε σε κόρνερ ο Βελλίδης. Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους.