Βέροια-Πανιώνιος 1-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στη Βέροια και τον Πανιώνιο.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βέροια και τον Πανιώνιο με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της Super League.
Ο Πανιώνιος που βρίσκεται σε εξαιρετική θέση και κατάσταση είναι στην 4η θέση με 35 βαθμούς (ισόβαθμος με τον ΠΑΟΚ) ενώ η Βέροια είναι στη 14η θέση με 23 βαθμούς και θέλει να εξασφαλίσει και μαθηματικά όσο το δυνατόν πιο γρήγορα την παραμονή της
Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έχει επιλέξει τους εξής 11:
Βέροια (4-2-3-1): Καντιμοίρης – Μαλόν, Μαραγκός, Μπράβο, Γιαννούλης – Άρτσε, Σιόντης – Γεωργιάδης, Γιουσούφ, Μαγέφσκι - Ναζλίδης
Στον πάγκο είναι οι: Βασιλειάδης, Νέτο, Πούγγουρας, Ανάκογλου, Όστοϊτς, Εντζεγκέλε, Καϊκούτ
Για την ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη θα αγωνιστούν οι:
Πανιώνιος (4-2-3-1): Διούδης – Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής – Σιώπης, Τζανδάρης – Βιγιάλμπα, Μπακασέτας, Καραμάνος - Ανσαριφάρντ
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Βλάχος, Μασούρας, Καθάριος, Μπαργκάν, Χαλκιαδάκης
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς, με βοηθούς τους Κυριάκο Μερκενίδη και Πέτρο Πάτρα. Τέταρτος διαιτητής ο Εμμανουήλ Σκούλας
Στο ματς του α' γύρου η Βέροια είχε επικρατήσει με 1-0 μέσα στη Νέα Σμύρνη
1' Έναρξη του ματς
6' Με επιθετικές διαθέσεις έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο η Βέροια, αναγκάζοντας τον Πανιώνιο να μην έχει αλλάξει πάνω από 3-4 πάσες.
9' Πρώτη τελική στο ματς από τον Μαγέφσκι που επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά μπλόκαρε ο Διούδης, αφού η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς της ομάδας του
16' Πρώτη απειλητική «επίσκεψη» του Πανιώνιου στην περιοχή της Βέροιας, αλλά το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο
21' Νέα επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ της Βέροιας, με τον Μπακασέτα να πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Μπράβο και κατέληξε κόρνερ. Ανεκμετάλλευτη η στημένη φάση για τους φιλοξενούμενους
23' Γκολ για τη Βέροια με κεφαλιά του Μαλόν!
Κόρνερ από τον Μαγέφσκι, εντελώς αμαρκάριστος ο δεξιός μπακ των γηπεδούχων πιάνει την κεφαλιά και διαμορφώνει το 1-0
30' Εντείνει τις προσπάθειές του ο Πανιώνιος για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά οι αμυντικοί της Βέροιας δεν κάνουν το λάθος
36' Σέντρα του Καραμάνου από τα δεξιά, πιάνει την αδύναμη κεφαλιά ο Βιγιάλμπα και η μπάλα περνά άουτ
37' Σουτ του Βιγιάλμπα που περνά πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Καντιμοίρη. Υπέρμετρα φιλόδοξη προσπάθεια από τον Αργεντινό.
39' 28-30 τα λάθη για τις δύο ομάδες.
42' Πολλά τα λάθη από τους παίκτες του Πανιώνιου που προσπαθούν εκείνοι τώρα να δημιουργήσουν παιχνίδι.
Λήξη α' ημιχρόνου με τη Βέροια να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο από τον Πανιώνιο και τελικά να δικαιώνεται με το γκολ του Μαλόν στο 23' που έχει διαμορφώσει το 1-0
Τρεις τελικές (δύο στην εστία) για τη Βέροια, τέσσερις για τον Πανιώνιο (μία στην εστία)
47%-53% η κατοχή υπέρ του Πανιώνιου
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
50' 8 κόρνερ για τη Βέροια, μόλις 3 για τον Πανιώνιο
54' Πολύ εύκολα η Βέροια διατηρεί το προβάδισμα, καθώς ο Πανιώνιος μεσοεπιθετικά υποπίπτει σε πολλά λάθη
58' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Βιγιάλμπα, μέσα ο Μασούρας
59' Αλλαγή και για τη Βέροια. Εκτός ο Γιουσούφ, μέσα ο Ανάκογλου. Θα αγωνιστεί πίσω από τον επιθετικό και πάει αριστερά ο Μαγέφσκι
61' Διακοπή στο ματς αφού είναι στο έδαφος ο Ναζλίδης
62' Τώρα δίνεται συνέχεια στο παιχνίδι
65' Προσπαθεί ο Πανιώνιος με κάποιες διαγώνιες πάσες να προκαλέσει ρήγματα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα
69' Τελική έπειτα από πολλή ώρα στο ματς. Σουτ του Μαγέφσκι που περνά άουτ. Δεν ανησύχησε ο Διούδης
73' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Ανσαριφάρντ να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
74' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Χαλκιαδάκης πήρε τη θέση του Τζανδάρη.
76' Ευκαιρία για τη Βέροια να τελειώσει το ματς. Κάθετη πάσα του Ανάκογλου στον Ναζλίδη, αλλά ο τελευταίος καθυστέρησε πάρα πολύ και οι αμυντικοί του Πανιωνίου απομάκρυναν την μπάλα
78' Γκολ για τον Πανιώνιο με σκόρερ τον Μπακασέτα!
Τρομερό αριστερό σουτ του Μπακασέτα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και η μπάλα «αναπαύεται» στην αριστερή γωνία του Καντιμοίρη
80' Αλλαγή για τη Βέροια. Περνά εκτός ο Άρτσε και μέσα ο Καϊκούτ
80' Νέο σουτ του Μπακασέτα που απέκρουσε ο Καντιμοίρης
83' Επηρεασμένη η Βέροια, ο Πανιώνιος πιέζει για δεύτερο γκολ
83' Αλλαγή για τη Βέροια. Μέσα ο Νέτο, περνά εκτός ο Γεωργιάδης
89' Καλή προσπάθεια του Καραμάνου, αλλά το σουτ κοντράρει και η μπάλα περνά κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο για τον Πανιώνιο
90' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Περνά εκτός ο Ανσαριφάρντ και στη θέση του ο Καθάριος
Τρία λεπτά καθυστερήσεις
Λήξη του αγώνα με τον Πανιώνιο να «τσιμπάει» βαθμό στην έδρα της Βέροιας 1-1 σε ένα ματς που έδειχνε να «στραβώνει».