Αστέρας-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων στην Τρίπολη.
Καλησπέρα σε όλους.Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Αστέρα με τον Παναθηναϊκό στην Τρίπολη
Η ενδεκάδα του Αστέρα: Μπαντής, Κιτοκό, Γκοιάν, Ζησόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Χαμντανί, Μπερτόλιο, Φερνάντεζ, Μάσα
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μέστο, Τελάντερ, Μολέδο, Νάνο, Λουντ, Ζέκα, Εβαντζελίστα, Βιγιαφάνιες, Πέτριτς, Κλωναρίδης
Στον πάγκο των Αρκάδων: Τριανταφυλλόπουλος, Λιούι, Ντουντού, Φούντας, Τσάβεζ, Ιωαννίδης
Στον πράσινο πάγκο: Γιαννακόπουλος, Βλαχοδήμος Π., Μαμούτε, Μπουμάλ, Λαγός, Σάντσεθ, Λέτο
Στη δεύτερη θέση με 51 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στην έβδομη ο Αστέρας με 37, που μετά την μη χορήγηση άδειας στον Πανιώνιο (τουλάχιστον σε πρώτο βαθμό), διατηρεί ελπίδες να μπει πλέι οφ ως έκτος.
Νωρίτερα είχαμε «γκάζια» απ' τον κόσμο σε παίκτες και Στραματσόνι. Διαβάστε εδώ αναλυτικά.
Λίγος κόσμος αυτή την ώρα στις εξέδρες της Τρίπολης.
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων
Ξεκίνησε το ματς
3' Σουτ του Μάσα από την κορυφή και λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Μολέδο και απομακρύνεται
6' Πρώτο σουτ για τον Παναθηναϊκό, το κάνει ο Πέτριτς, αλλά φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα
8' Ωραία μακρινή μπαλιά του Λουντ για τον Κλωναρίδη, αυτός επιχειρεί να μπει στην περιοχή του Αστέρα, αλλά τελευταία στιγμή αποτρέπει την επικίνδυνη φάση ο Γκοϊάν με τάκλιν
13' Καλός ρυθμός στην Τρίπολη ως τώρα, δεν έχουμε την μεγάλη φάση
19' Μακρινό σουτ του Ζέκα, είναι κακό, δεν βρίσκει στόχο.
Παρά το ότι ο Παναθηναϊκός παίζει με δύο στην επίθεση (Πέτριτς-Κλωναρίδης), για την ώρα δεν έχει απειλήσει καθόλου, δεν έχει κυκλοφορήσει την μπάλα και δεν έχει φτιάξει φάσεις. Έχει κλειστεί και ο Βιγιαφάνιες
21' Ωραία μπαλιά Βιγιαφάνιες, ο Πέτριτς στοπάρει με το στήθος, επιχειρεί να βρει δίπλα του στον Κλωναρίδη, αλλά τελευταία στιγμή έδιωξε σε κόρνερ ο Αστέρας, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο
Δυνατό μαρκάρισμα του Γκοϊάν, μένει ατιμώρητο
Ρίχνει... καρέκλες στην Τρίπολη. Ο Μάσα πήγε να βγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, αλλά κόπηκε λανθασμένα για οφσάιντ
Φτάσαμε στο 27ο λεπτό, πάντα στο 0-0 στην Τρίπολη. Κακό το παιχνίδι, κακός και ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να αναπτυθχεί
Μετά από γκάφα του Γιαννούλη, ο Παναθηναϊκός βγαίνει στην αντεπίθεση. Λουντ-Βιγιαφάνιες (αν και καθυστέρησε ο Αργεντινός) έπαιξαν το 1-2, ο Φινλανδός έκανε το συρτό γύρισμα, αλλά κόβει ο Ζησόπουλος
Μίνι διακοπή στο ματς, μετ από σκληρό φάουλ του Ιγκλέσιας στον Πέτρτις, με τον Κροάτη του Παναθηναϊκού να δέχεται τις πρώτες βοήθειες
Πολύ δυνατή βροχή, μόνο Απρίλη δεν θυμίζει ο καιρός. Ο Πέτριτς σηκώθηκε και τώρα περνά εκ νέου στον αγωνιστικό χώρο
Νέο σκληρό φάουλ του Μάσα στον Βιγιαφάνιες. Ούτε τώρα τιμωρείται παίκτης του Αστέρα, έξαλλοι οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού από τα συνεχόμενα μαρκαρίσματα των γηπεδούχων
34' Ο Βιγιαφάνιες με ωραία ενέργεια, ελευθερώνει στον Μέστο, αυτός από δεξιά (που πλέον προωθείται περισσότερο σε σχέση με το πρώτο 25λεπτο) σεντράρει, αλλά ο Κλωναρίδης δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας
35' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάνο από μακριά, στην αγκαλιά του Μπαντή η μπάλα
38' Παράλληλο γύρισμα του Δημούτσου μέσα από την περιοχή του Παναθηναϊκού, δεν βρίσκεται κάποιος συμπαίκτης του να γίνει απειλητικός, με την άμυνα του τριφυλλιού να διώχνει σε κόρνερ. Αυτό εκτελείται, ο Μπερτόλιο πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Μολέδο έχει ακόμα μια εξαιρετική τοποθέτηση και απομακρύνει.
Έχει ισορροπήσει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, καθώς μετά το ημίωρο ο Παναθηναϊκός «ανέβηκε» προς στιγμήν
42' Ο Εβαντζελίστα γκρεμίζεται στην περιοχή του Αστέρα από τον Χαμπντανί. Υπάρχει πέναλτι, αλλά ο Καλογερόπουλος δείχνει «παίζετε» και δεν δίνει την παράβαση.
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Στο 0-0 οι δύο ομάδες σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς, χωρίς τις μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
50' Έχει μπει καλύτερα ο Αστέρας στο δεύτερο μέρος. Τελάντερ και Μολέδο έχουν επέμβει τελευταία στιγμή σε δύο περιπτώσεις και έχουν αποτρέψει κινδύνους για την εστία του Στιλ
52' Παραλίγο ο Πέτρτις να βγει τετ-α-τετ με τον Μπαντή (μετά από λάθος πάσα)... από το πουθενά, αλλά ο Γκοϊαν κάνει τάκλιν και σταματά τον Κροάτη
Δεν έχει "μπει" στο δεύτερο 45λεπτο ο Παναθηναϊκός... Ελέγχει το ματς ο Αστέρας που παίζει σχεδόν στο μισό γήπεδο
55' Μακρινό σουτ του Κιτόκο, φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα, καθώς το έπιασε με το καλάμι
56' Ο Μπερτόλιο μπαίνει υπέροχα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, εκεί όμως είναι ξανά ο Μολέδο για να διώξει.
58' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας, για ακόμη ένα σκληρό φάουλ στον Βιγιαφάνιες
Ετοιμάζει διπλή αλλαγή ο Στραματσόνι και δικαιολογημένα, είναι "εξαφανισμένος" στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός
60' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα
Βολίδα από μακριά του Ιγκλέσιας, πετάγεται ο Στιλ και με δυσκολία το βγάζει, κρατώντας το 0-0.
61' Μέσα οι Λέτο-Λαγός αντί των Πέτριτς-Εβαντζελίστα
62' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μπαίνει ο Φούντας, βγαίνει ο Νίκο
68' Σουτ του Χαμντανί πάνω στην κίνηση -και λίγο έξω από την περιοχή, όμως ο Στιλ είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει εύκολα την μπάλα.
Ο Αστέρας συνεχίζει να έχει τα ηνία του ματς. Πραγματικά πολύ κακός ο Παναθηναϊκός...
73' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν, διότι σταμάτησε αντικανονικά τον Κλωναρίδη, ο οποίος έφευγε από τα αριστερά
75' Μέσα ο Μπουμάλ, έξω ο Κλωναρίδης για τον Παναθηναϊκό
Μετά από ώρα ο Παναθηναϊκός κέρδισε δύο φάουλ κοντά στην περιοχή του Αστέρα για κάποιο γέμισμα, αλλά και στις δύο περιπτώσεις οι εκτελέσεις ήταν άσχημες
77' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό με... τρομερό συνδυασμό!
Ο Βιγιαφάνιες δίνει στον Λέτο, αυτός με τακουνάκι επιστρέφει στον συμπαίκτη του, ο οποίος... τσιμπάει την μπάλα από τον Ζησόπουλο, όμως ο Μπαντής τον νικά στο τετ-α-τετ
82' Κίτρινη κάρτα στον Μολέδο
Επιχειρεί στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός να "κλέψει" τη νίκη, αλλά για την ώρα δεν έχει την ουσία στην τελική του προσπάθεια
85' Μπαίνει ο Τσάβες, βγαίνει ο Μπερτόλιο
92' Κίτρινη κάρτα στον Λέτο για διαμαρτυρία. Βέβαια ο Αργεντινός έχει δίκιο να φωνάζει, διότι δεν δόθηκε καθαρό φάουλ στον Μπουμάλ
93' Απίστευτη φάση για τον Αστέρα στην εκπνοή
Ο Στιλ βγήκε μακριά και πλάγια από την εστία του, δεν υπολόγισε καθόλου σωστά, με τον Μασά να εκτελεί σε κενή εστία, αλλά πριν η μπάλα περάσει την γραμμή, ο Τελάντερ διώχνει και σώζει τον Παναθηναϊκό
Λήξη του ματς. Αστέρας και Παναθηναϊκός έμειναν στο 0-0, μετά από ένα κακό παιχνίδι. Δεν δόθηκε πέναλτι στους πράσινους στο 42’, μετά από «γκρέμισμα» του Χαμντανί στον Εβαντζελίστα. Στο... μηδέν πήγε να κλέψει το τρίποντο η ομάδα της Τρίπολης