Πανιώνιος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων στη Νέα Σμύρνη, για την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό για την 1η αγωνιστική των πλέι οφ.
Οι Νεοσμυρνιώτες θέλουν να δώσουν συνέχεια σε μια χρονιά-όνειρο (που θα τους βρει του χρόνου στην Ευρώπη), ενώ από την άλλη οι πράσινοι να επιβεβαιώσουν την ανωτερότητά τους και να φτάσουν στην πρωτιά στο νέο "μίνι πρωτάθλημα".
Με δύο βαθμούς μπαίνει στα πλέι οφ ο Παναθηναϊκός, χωρίς πόντο ο Πανιώνιος
Πανιώνιος: Διούδης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Καθάριος, Μπακασέτας, Μασούρας, Ανσαριφάρντ.
Παναθηναϊκός: Στιλ, Μέστο, Νάνο, Κουτρουμπής, Μολέδο, Ζέκα, Εβαντζελίστα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Λέτο, Μπεργκ
Στην κανονική διάρκεια, ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη (με το φάουλ του Μπακασέτα και την... γκάφα του Στιλ) στη Νέα Σμύρνη, ενώ το παιχνίδι της Λεωφόρου είχε λήξει ισόπαλο.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Παπαπέτρου (Αθηνών), με βοηθούς τους Κούλα και Μερκενίδη.
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Χαλκιαδάκης, Καραμάνος, Μπαργκάν, Ποζατζίδης
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Κοτσόλης, Αμπέντ, Λαγός, Ταυλαρίδης, Μπουμάλ, Π. Βλαχοδήμος, Μαμούτε
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Στα κυανέρυθρα ντυμένος ο Πανιώνιος, στα λευκά ο Παναθηναϊκός
Σέντρα στη Νέα Σμύρνη
2' Ο Μπακασέτας θέλησε να βρει με κάθετη πάσα τον Ανσαριφάρντ, αλλά ο Ιρανός φορ έκανε αντίθετη κίνηση με την πορεία της μπάλας
Κυκλοφορούν την μπάλα στα πρώτα λεπτά οι παίκτες του Παναθηναϊκού, με τους Λέτο (από δεξιά), Βιγιαφάνιες (από αριστερά) και Εβαντζελίστα να ψάχνουν διαδρόμους
9' Ο Μασούρας έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, μπήκε στην περιοχή, θέλησε να απειλήσει τον Στιλ, αλλά τελευταία στιγμή ο Μολέδο (και με την βοήθεια του Μέστο) τον εμπόδισε να σουτάρει και του έκλεψε την μπάλα
14' Σέντρα του Νάνο από τα αριστερά, ο Λέτο θέλει με κεφαλιά-πάσα μέσα από την περιοχή του Πανιωνίου να βρει τον Μπεργκ, αλλά ο Σουηδός είναι καλά κλεισμένος και η άμυνα των γηπεδούχων απομακρύνει
16' Φάση για τον Παναθηναϊκό
Ο Κουτρουμπής ανέβηκε σαν... δεκάρι, έβγαλε κάθετη στον Μπεργκ, ο Σουηδός έπιασε εν κινήσει το σουτ από κοντά, αλλά ο Ρισβάνης έκανε σωτήριο τάκλιν και απέτρεψε τον κίνδυνο για την εστία του Διούδη.
19' Φάση για τον Παναθηναϊκό
Ο Λέτο κρατάει εξαιρετικά την μπάλα, ανοίγει στα δεξιά στον Μέστο, ο οποίος κάνει συρτή παράλληλη μπαλιά, αλλά είναι ένα... τσικ πιο δυνατή από την εξ' επαφής προβολή του Μπεργκ, με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο Διούδης.
Έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο ο Πανιώνιος, σαφή υπεροχή έχει ο Παναθηναϊκός που ψάχνει το γκολ με Λέτο-Βιγιαφάνιες-Μπεργκ. Ανεβαίνουν πολύ τα ακραία μπακ (Μέστο-Νάνο), επωφελούμενοι και από τον χώρο που τους δίνεται
Προσπαθεί στα τελευταία λεπτά να κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Πανιώνιος. Δεν έχουμε την μεγάλη φάση ως τώρα (26') στη Νέα Σμύρνη
30' Σέντρα του Μέστο, ο Μπεργκ δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή, με τον Οικονόμου να έχει ακόμα μια σωστή τοποθέτηση
32' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό
Συρτή σέντρα του Νάνο από τα αριστερά (μετά από όμορφο άνοιγμα του Λέτο), ο Ρισβάνης κάνει ολέθρια γκάφα στην προσπάθειά του να διώξει, η μπάλα φτάνει στον Μπεργκ, που πιάνει το γυριστό, αλλά το κάθετο δοκάρι δεν του κάνει το χατίρι. Παραμένει το 0-0!
37' Φάση για τον Πανιώνιο
Ο Ζέκα χάνει την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, ο Μπακασέτας επιχειρεί εξαιρετικό σουτ, αλλά η μπάλα πάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στιλ.
39' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
Ο Ανσαριφάρντ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από τα δεξιά, βλέπει τον Στιλ που είναι εκτός εστίας, προσπαθεί να τον νικήσει από μακριά (με συρτό σουτ), αλλά η μπάλα φεύγει μόλις δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Παναθηναϊκού!
Μίνι διακοπή στο ματς, λόγω έντασης μεταξύ των παικτών. Συστάσεις του Παπαπέτρου σε Κουτρουμπή και Μπακασέτα. Ο άσος του Πανιωνίου κράτησε την φανέλα του αντιπάλου του, το ίδιο έκανε και ο στόπερ του Παναθηναϊκού, ο οποίος στη συνέχεια επιχείρησε να χτυπήσει τον Μπακασέτα. Του χάρισε την κάρτα ο διαιτητής.
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη, στο 0-0 οι δύο ομάδες. Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος μέχρι το 30', στη συνέχεια ο Πανιώνιος ανέβασε ρυθμό και μάλιστα έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. Δοκάρι είχε ο Μπεργκ
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Έναρξη του δεύτερου μέρους. Με τους ίδιους έντεκα συνεχίζουν Πανιώνιος και Παναθηναϊκός
Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, παιχνίδι κέντρου
52' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
Νέα απίστευτη γκέλα του Στιλ στο ίδιο γήπεδο που είχε κάνει και στο ματς της κανονικής διάρκειας. Ο Νάνο κάνει λάθος πάσα προς τα πίσω, ο Άγγλος τερματοφύλακας την χάνει μέσα από τα χέρια του (κι ενώ θα δινόταν έμμεσο για τον Πανιώνιο αν μπλόκαρε) και ο Ανσαριφάρντ σε κενή εστία, γράφει το 1-0.
59' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο
Ο Παναθηναϊκός ήταν σχεδόν όλος μπροστά για μια στημένη φάση, οι κυανέρυθροι έβγαλαν αντεπίθεση, με τον Ανσαριφάρντ να βγαίνει απέναντι από τον Στιλ (κι ενώ τον κυνηγούσαν Ζέκα-Νάνο), αλλά ο Άγγλος νίκησε τον Ιρανό στο τετ-α-τετ και διατήρησε το 1-0.
61' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής
Το εκτελεί ο Μπεργκ, λίγο πάνω από το δοκάρι η μπάλα! Ο Διούδης την βρήκε και λίγο, αλλά ο διαιτητής έδωσε άουτ
62' Μέσα ο Μπουμάλ (χειροκροτείται από τον κόσμο του Πανιωνίου), έξω ο Εβαντζελίστα που δεν προσέφερε.
Έχουν "εξαφανιστεί" Βιγιαφάνιες και Λέτο στο δεύτερο μέρος. "Τρύπα" και ο Λουντ.
65' Μακρινό σουτ του Καθάριου, φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ
Ο Μέστο δίνει στον Λέτο, αυτός γυρίζει το σώμα του λίγο έξω από την περιοχή, πιάνει καταπληκτικό σουτ και ισοφαρίζει σε 1-1, αφού ο Διούδης δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα παρά και το ότι έπεσε στη γωνία του!
69' Έξω ο σκόρερ Ανσαριφάρντ, μέσα ο Καραμάνος
Μίνι διακοπή στο παιχνίδι, καθώς συγκρούστηκαν στον αέρα Κόρμπος και Ζέκα. Δέχονται τις πρώτες βοήθειες αμφότεροι
Οι γιατροί του Παναθηναϊκού τοποθέτησαν "ειδικό διχτάκι" στο κεφάλι του Ζέκα, ο οποίος είχε ματώσει από το χτύπημα με τον αντίπαλό του
79' Αλλαγή για τους πράσινους. Μπήκε ο Αμπέντ, βγήκε ο Λουντ. Πιο επιθετικός γίνεται ο Παναθηναϊκός
83' Ο Παναθηναϊκός κέρδισε ένα φάουλ και είχε την ευκαιρία να μεταφέρει... κόσμο στην περιοχή του Πανιωνίου, αλλά η εκτέλεση του Μπουμάλ ήταν πολύ άσχημη και οι πράσινοι δεν απείλησαν
84' Διαγώνιο σουτ του Μπαργκάν, σε ετοιμότητα ο Στιλ μπλοκάρει σταθερά
Στο 85ο λεπτό στη Νέα Σμύρνη, στο 1-1 οι δύο ομάδες.
87' Στο παιχνίδι μπαίνει ο Μαμούτε στη θέση του σκόρερ Λέτο
89' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Βγαίνει ο Μασούρας, μπαίνει ο Χαλκιαδάκης
90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
"Σβηστό" το παιχνίδι μετά το γκολ, ουσιαστικά δεν έχει γίνει κάποια μεγάλη φάση μπροστά από τις δύο εστίες
94' Τεράστια φάση για τον Πανιώνιο
Ο Μπαργκάν μέσα από την περιοχή ανοίγει την μπάλα, πλασάρει τον Στιλ που είχε βγει "άσχημα" λίγο έξω από τη μικρή περιοχή του, αλλά ο Μολέδο σώζει την ισοπαλία πάνω στη γραμμή!
Λήξη του αγώνα. Στο 1-1 οι δύο ομάδες με το γκολ του Ανσαριφάρντ και την "απάντηση" του Λέτο. Στους τρεις πόντους ο Παναθηναϊκός στα πλέι οφ, στον έναν οι Νεοσμυρνιώτες.