LIVE: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την μάχη του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ στην κεκλεισμένων των θυρών Τούμπα για την 1η αγωνιστική των πλέι-οφ. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6. Η ειδική βαθμολογία μετά και το 1-1 στη Νέα Σμύρνη: Παναθηναϊκός 3 / ΑΕΚ 2 / Πανιώνιος 1 / ΠΑΟΚ 0

19:54
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ απέναντι στην ΑΕΚ.
19:55
Το ντέρμπι «δικεφάλων» για την πρεμιέρα των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας θα πραγματοποιηθεί χωρίς κόσμο στην Τούμπα, λόγω τιμωρίας της ομάδας του Ίβιτς.
19:55
Η ειδική βαθμολογία: ΑΕΚ 2 / Παναθηναϊκός 2 / ΠΑΟΚ 0 / Πανιώνιος 0
19:57
Σε εξέλιξη και περίπου στο 80ο λεπτό βρίσκεται η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Πανιώνιο. Στο 1-1 το σκορ. Οι κυανέρυθροι άνοιξαν το σκορ με τον Ανσαριφάρντ στο 52'. Οι πράσινοι απάντησαν με τον Λέτο στο 66'. Για να αναλυτική ενημέρωση πατήστε εδώ.
19:57
Φυσικά θα ενημερωθείτε για το τελικό αποτέλεσμα και από εδώ.
20:02
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
20:02
ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Κίτσιου, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Τζιόλης, Τσίμιροτ, Πέλκας, Ζάιρο, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης
20:02
20:04
Δύο σημαντικά προβλήματα για τον Βλάνταν Ίβιτς προέκυψαν στο φινάλε της προετοιμασίας. Ο Μιγκέλ Βίτορ έμεινε εκτός αποστολής λόγω ενοχλήσεων, ενώ ο Ρόμπερτ Μακ αποκλείστηκε την τελευταία στιγμή, αφού ήταν εξασθενημένος από την ίωση που αντιμετώπισε τις προηγούμενες μέρες.
20:04
ΑΕΚ (Στέλιος Μανωλάς): Μπαρόχα, Γκάλο, Ντίντακ, Κολοβέτσιος, Αρθο, Σιμόες, Γιόχανσον, Βάργκας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Τζεμπούρ
20:04
20:05
Την θέση του Πέτρου Μάνταλου, που τραυματίστηκε και πιθανότατα θα απουσιάσει από τον πρώτο γύρο των πλέι-οφ, παίρνει ο Ρόναλντ Βάργκας.
20:09
ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ: Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 1-1
20:10
Με τους πράσινους και τους κυανέρυθρους να έχουν ματς περισσότερο μέχρι να ολοκληρωθεί και το ντέρμπι στην Τούμπα, η ειδική βαθμολογία έχει ως εξής: Παναθηναϊκός 3 / ΑΕΚ 2 / Πανιώνιος 1 / ΠΑΟΚ 0
20:15
Οι δύο ομάδες μόλις ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και πλέον βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.
20:28
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σταύρος Μάνταλος
20:28
Όλα έτοιμα για την σέντρα.
20:29
1' Έναρξη της αναμέτρησης
20:33
4' Ωραία φάση για την ΑΕΚ. Ατομική ενέργεια του Τζεμπούρ κάνει το γέμισμα στην περιοχή, ο Βάργκας δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα με προβολή και την στέλνει άουτ.
20:38
8' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς ο Πέλκας βρέθηκε στο έδαφος, ύστερα από μονομαχία με τον Άρθο.
20:39
11' Παρατηρήσεις σε Σιμόες και Τζιόλη, οι οποίοι αρπάχτηκαν έπειτα από φάουλ του δεύτερου στον Ντίντακ.
20:42
13' Φάουλ του Κίτσιου στον Μπαρμπόσα. Ο Μάνταλος κρατάει στο τσεπάκι του την κίτρινη.
20:44
15' Νέο δυνατό φάουλ. Αυτή την φορά από τον Μαλεζά στον Μπαρμπόσα.
20:46
16΄ Πέναλτι για την ΑΕΚ
20:46
16΄ Ο Μάνταλος αλλάζει την απόφασή του, έπειτα από υπόδειξη του βοηθού! Ο Κολοβέτσιος ήταν φαίνεται να είναι πιο μπροστά κι έτσι ο Λέοβατς δεν "πλήρωσε" καθαρό το χέρι που έκανε μέσα στην περιοχή.
20:47
18' Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών. Μίνι σύρραξη έπειτα από φάουλ του Γκάλο στον Πέλκα.
20:48
19' Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες για φάουλ στον Γιόχανσον.
20:53
24' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για φάουλ στον Ροντρίγκες.
20:55
25' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Παράλληλη μπαλιά του Λέοβατς, ο Μπαρόχα διώχνει πριν ο Πέλκας κάνει την προβολή.
20:56
27' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Τζαβέλλα έπειτα από κόρνερ, ο Μπαρόχα είναι σε ετοιμότητα.
20:58
* Σχετικά με την φάση του 16ου λεπτού, όπου ο Σταύρος Μάνταλος δεν έδωσε τελικά το πέναλτι στην ΑΕΚ αλλάζοντας την απόφασή του, το συνδρομητικό κανάλι μετέδωσε πως τελικά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι για επιθετικό φάουλ στον Τζεμπούρ και όχι για οφσάιντ. Επιθετικό φάουλ δεν φαίνεται να υπάρχει πουθενά. Ο Κολοβέτσιος είναι ακάλυπτος αλλά η μπάλα πάει κατευθείαν στο χέρι του Λέοβατς, άρα κακώς άλλαξε απόφαση ο Μάνταλος και δεν έδωσε το πέναλτι.
21:00
31' Έχει ανέβει ο ΠΑΟΚ τα τελευταία λεπτά, η ΑΕΚ έχει χάσει μέτρα στο γήπεδο.
21:02
32' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γιόχανσον, ο Κολοβέτσιος μπαίνει στη φάση, παίρνει την κεφαλιά αλλά την στέλνει άουτ.
21:04
21:04
21:05
36' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέλκα, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
21:06
37' Κίτρινη κάρτα στον Τζεμπούρ για μονομαχία με τον Τζαβέλλα. Ο παίκτης της ΑΕΚ δεν φάνηκε να κάνει κάτι στον αμυντικό του ΠΑΟΚ.
21:07
38' Κίτρινη κάρτα στον Τζιόλη για μαρκάρισμα στον Μπαρμπόσα.
21:11
42' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Λέοβατς, ο Μπαρόχα διώχνει δύσκολα.
21:13
44' ΓΚΟΛ 0-1 η ΑΕΚ!
21:13
Ο Γλύκος χάνει μέσα από τα χέρια του την μπάλα και ο Γιόχανσον σπρώχνει την μπάλα στην κενή εστία.
21:14
Κίτρινη κάρτα στον Γλύκο για διαμαρτυρία.
21:15
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
21:15
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
21:16
Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 στην Τούμπα
21:16
Το μοναδικό γκολ μετά τα πρώτα 45λεπτά σημείωσε ο Γιόχανσον στο 44' έπειτα από τραγικό λάθος του Γλύκου.
21:32
21:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
21:36
50' Από μία κίτρινη κάρτα σε Κίτσιου και Βάργκας, που διαπληκτίστηκαν.
21:37
51' Σουτ του Τζιόλη, η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ενοχλήσει τον Μπαρόχα.
21:41
55' Η ΑΕΚ δεν αντιμετωπίζει προβλήματα στα μετόπισθεν, αντίθετα ο ΠΑΟΚ δεν βρίσκει χώρους για να απειλήσει.
21:42
56' Επικίνδυνο γύρισμα του Ροντρίγκες, οι αμυντικοί της ΑΕΚ διώχνουν δύσκολα.
21:44
57' Σουτ του Ροντρίγκες, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
21:45
58' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σοϊλέδης στη θέση του Ντίντακ. Σύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση του ιατρικού τιμ της Ένωσης, ο Καταλανός υπέστη διάσειση έπειτα από σύγκρουση με αντίπαλο.
21:45
59' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λέοβατς, ο Πέλκας μπαίνει στην φάση, αλλά δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα η οποία φεύγει λίγο άουτ.
21:48
62' ΓΚΟΛ 1-1 ο ΠΑΟΚ
21:48
Υπέροχο σουτ του Ροντρίγκες η μπάλα στα δίχτυα του Μπαρόχα.
21:53
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε αντί του Πέλκα.
21:55
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σκόνδρας στη θέση του Λέοβατς.
21:56
70' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ατομική ενέργεια του Ροντρίγκες, που κάνει έξυπνο σουτ, το οποίο πέρασε άουτ.
21:56
70' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο αντί του Βάργκας.
22:02
76' Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού.
22:03
Πολλά λάθη στον χώρο του κέντρου και από τις δύο πλευρές.
22:07
81' Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στον Αραβίδη.
22:08
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης αντί του Ζάιρο, ο οποίος αντιμετωπίζει κι ένα πρόβλημα τραυματισμού.
22:08
82' Αναστάτωση στην άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα στρώνεται στον Κορδέρο που κάνει με την μία το σουτ και ο Γλύκος μπλοκάρει.
22:09
83' ΓΚΟΛ 2-1 ο ΠΑΟΚ!
22:10
Φοβερή μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Τζαβέλλα, ο Μυστακίδης κινείται όμορφα, ξεφεύγει απ' το μαρκάρισμα του Σοϊλέδη και με καλοζυγισμένη κεφαλιά "κρεμάει" τον Μπαρόχα.
22:13
85' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Πέκχαρτ αντί του Γιόχανσον.
22:13
86' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Τζεμπούρ παίρνει την κεφαλιά, ο Γλύκος απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ.
22:17
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
22:20
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μυστακίδη να πλασάρει τον Μπαρόχα, αλλά τον γκολκίπερ της ΑΕΚ να λέει «όχι».
22:21
90'+4΄Λήξη του αγώνα.