Παρακολουθήστε LIVE από το sportfm.gr την εξέλιξη του Κυπέλλου Ισπανίας ανάμεσα στην κάτοχο, Μπαρτσελόνα, και τη Σεβίλλη, στο «Βιθέντε Καλντερόν»!

22:20
Καλό βράδυ σε όλους.
22:22
Αφού... ηρεμήσαμε από το απίστευτο ματς μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ, θα... χαλαρώσουμε τώρα με τον τελικό του ισπανικού Κυπέλλου, ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και τη Σεβίλλη!
22:23
Σε λίγα λεπτά η σέντρα...
22:23
Δείτε εδώ τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
22:27
22:29
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
22:37
8' Καλό σουτ από τον Σουάρες, πρώτη... προειδοποίηση από την Μπάρτσα.
22:41
Να υπενθυμίσουμε πως σε περίπτωση που η Σεβίλλη κατακτήσει το Κύπελλο, η ΑΕΚ πάει απευθείας στους ομίλους του Europa League. Εκτός, φυσικά, αν τερματίσει πρώτη στα πλέι οφ...
22:48
17' Ο Μαριάνο μπαίνει στην περιοχή της Μπαρτσελόνα, δεν κάνει καλά το πλασέ ο Βιτόλο. Πολύ καλή στιγμή για τη Σεβίλλη!
22:53
Μέτριο το παιχνίδι μέχρι στιγμής, με την ομάδα της Ανδαλουσίας να έχει ισορροπήσει το ματς.
22:55
25' Σκαστό σουτ του Εσκουντέρο, δεν μπορεί να βρει την μπάλα ο Ιμπόρα και να της αλλάξει πορεία...
23:05
36' Αποβολή για την Μπαρτσελόνα!
23:06
Ο Μασεράνο ανέτρεψε τον Γκαμεϊρό έξω από την περιοχή (του τράβηξε παρατεταμένα τη φανέλα), λίγο πριν πλασάρει τον Τερ Στέγκεν και είδε σωστά την κόκκινη κάρτα.
23:07
38' Ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Ο Μπανέγα εκτέλεσε το φάουλ, αλλά ο Τερ Στέγκεν έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
23:09
Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Ματιέ. Πολύ πιθανό να αποτελέσει και την πρώτη αλλαγή, για να αναπληρώσει το κενό του Μασεράνο στο κέντρο της άμυνας.
23:15
44' Ο Ράκιτιτς εκτελεί κόρνερ, ο Πικέ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.
23:16
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
23:24
23:24
Το φάουλ του Μασεράνο στον Γκαμεϊρό, που έφερε την αποβολή του!
23:31
46' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ματιέ αντί Ράκιτιτς.
23:31
46' Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
23:36
50' Δοκάρι για τη Σεβίλλη! Ο Μπανέγα βρήκε χώρο, έκανε το σουτ, με την μπάλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Τερ Στέγκεν!
23:42
56' Πρόβλημα με τον Σουάρες, θα γίνει αναγκαστική αλλαγή!
23:42
Δεν φαίνονται καλά τα πράγματα για τον Ουρουγουανό επιθετικό και ενώ υπάρχει και το Κόπα Αμέρικα φέτος... Δεν μπορεί καν να περπατήσει!
23:43
Στη θέση του ο Ραφίνια, λοιπόν.
23:49
Πάντως, από όλους τους τελικούς που έχουμε δει από χθες, είναι ίσως ο χειρότερος. Προς το παρόν.
23:52
66' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Δυνατό σουτ του Κρικόβιακ, ο Μπουσκέτς βάζει το πόδι του και παραχωρεί κόρνερ την τελευταία στιγμή!
23:58
23:59
76' Κίτρινη κάρτα στον Ραμί.
00:01
75' Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο. Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπάρτσα.
00:02
76' Καλή εκτέλεση του Μέσι, δεν ανησυχεί τον γκολκίπερ της Σεβίλλης όμως...
00:05
79' Αλλαγή για τη Σεβίλλη. Μέσα ο Κονοπλιάνκα, έξω ο Μαριάνο.
00:11
Κάποιος από το τεχνικό επιτελείο της Μπαρτσελόνα αποβλήθηκε. Για διαμαρτυρία...
00:11
Πέντε λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των 90'!
00:13
87' Κίτρινη κάρτα στον Τζόρντι Άλμπα.
00:15
89' Κίτρινη κάρτα στον Νεϊμάρ, που διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή της αναμέτρησης, επειδή δεν το έδωσε φάουλ... Δεν υπάρχει κανένα φάουλ.
00:16
Κίτρινοι ΚΑΙ στον Ινιέστα!
00:17
Έξαλλοι στην Μπαρτσελόνα, αλλά δεν έχουν δίκιο. Ο ρέφερι είναι πραγματικά άψογος σήμερα.
00:17
90'+1' Κόκκινη για τη Σεβίλλη! Φάση... καρμπόν με εκείνη της αποβολής του Μασεράνο! Ο Μέσι έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στην Νεϊμάρ, ο Μπανέγα, στο τελευταίο του παιχνίδι (πηγαίνει στην Ίντερ), «γκρεμίζει» τον Βραζιλιάνο και παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια!
00:18
Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Μπάρτσα!
00:19
Πέρασε η φάση, αλλά η Μπάρτσα πιέζει ασφυκτικά!
00:20
Άλλο ένα λεπτό!
00:20
Τρίλεπτο-φωτιά! Για να δούμε...
00:20
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Ιμπόρα.
00:21
90'+5' Παράταση! Τέλος κανονικής διάρκειας...
00:22
Μετά τους τελικούς σε Αγγλία, Γερμανία, Ιταλία, χθες, που πήγαν στην παράταση και ο ισπανικός τελικός θα πηγαίνει σε έξτρα χρόνο.
00:30
91' Ξεκίνησε η παράταση!
00:31
93' Κίτρινη κάρτα στον Κρικόβιακ.
00:35
97' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, 1-0! Ο Τζόρντι Άλμπα(!), έπειτα από καταπληκτική μπαλιά του Μέσι, ανοίγει με απίθανο πλασέ από αριστερά το σκορ για τους «μπλαουγκράνα»!
00:39
Αυτό είναι, δε, το πρώτο φετινό γκολ του Καταλανού!
00:40
102' Καλή εκτέλεση φάουλ του Μέσι, αποκρούει ο Ρίκο.
00:41
104' Κίτρινη κάρτα στον Εσκουδέρο.
00:42
104' Απίθανη απόκρουση του Ρίκο σε κεφαλιά του Πικέ! Τεράστια ευκαιρία για την Μπάρτσα.
00:43
105' «Τούβλο» του Ντάνι Άλβες από 40 μέτρα, νέα ΤΡΟΜΕΡΗ απόκρουση από τον Ρίκο.
00:43
Τα έχει χαμένα η Σεβίλλη!
00:43
Θα μπει ο Γιορέντε.
00:44
105' Ημίχρονο στην παράταση.
00:47
106' Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου της παράτασης.
00:52
Δέκα λεπτά ακόμη στην παράταση. Φαίνεται να έχει ένα πρόβλημα στο πόδι ο διαιτητής!
00:53
Όλα καλά με τον διαιτητή. Το ματς συνεχίζεται κανονικά.
00:55
114' Κίτρινη κάρτα στον Γκαμεϊρό.
00:56
Πέντε λεπτά ακόμη, συν τις όποιες καθυστερήσεις που αναμένεται να είναι μπόλικες, λόγω του τραυματισμού του διαιτητή.
00:59
118' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Κεφαλιά του Νεϊμάρ από κοντά, απίστευτη επέμβαση από τον Ρίκο που μπλοκάρει κιόλας τη μπάλα.
01:01
120' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Σέρτζι Ρομπέρτο αντί του Τζόρντι Άλμπα.
01:01
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις!
01:02
121' Αποβολή για τη Σεβίλλη! Δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα στον Καρίσο.
01:02
Με εννιά ποδοσφαιριστές συνεχίζει η Σεβίλλη στο ματς.
01:03
122' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα!
01:04
Απίστευτο γκολ για τη Μπαρτσελόνα! Τρομερή μπαλιά του Μέσι στον Νεϊμάρ στην πλάτη της άμυνας της Σεβίλλης μέσα στην περιοχή (!) και ο Βραζιλιάνος με άψογο τελείωμα κάνει το 2-0 και τελειώνει το ματς!
01:05
Δεύτερο σερί νταμπλ για τη Μπαρτσελόνα!
01:05
Τέλος στην αναμέτρηση! Η Μπαρτσελόνα είναι Κυπελλούχος Ισπανίας, η οποία κάνει και το δεύτερο σερί της νταμπλ!
01:06
Μείνετε συντονισμένοι στο sportfm.gr, ακολουθεί το κείμενο το ματς και ότι προκύψει από τον τελικό!