Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 3η αγωνιστικής των play-off της Super League ανάμεσα σε Πανιώνιο και ΠΑΟΚ. Ραδιοφωνική μετάδοση από ΣΠΟΡ FM 94,6

Καλησπέρα σας
17:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική των play-off της Super League.
17:40
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στη 2η θέση της ειδικής βαθμολογίας με 4 βαθμούς και ο Πανιώνιος στην 4η με μόλις 1 βαθμό
17:40
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
17:41
Πανιώνιος: Διούδης - Βλάχος, Τασουλης, Ρισβάνης, Οικονόμου - Κόρμπος, Σιώπης - Μασούρας, Χαλκιαδάκης, Καραμάνος - Ανσαριφάρντ
17:42
Στον πάγκο για τους Νεοσμυρνιώτες: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Πατσατζόγλου, Μπαργκάν, Καθάριος, Ποζατζίδης και Βιγιάλμπα. Εκτός έμεινε τελικά ο Μπακασέτας (που ήταν στην αρχική αποστολή), αφού σύμφωνα με πληροφορίες «έκλεισε» στην ΑΕΚ.
17:44
ΠΑΟΚ: Γλύκος - Λέοβατς, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Κίτσιου - Χαρίσης, Τσίμιροτ, Πέλκας - Μακ, Ροντρίγκες, Αθανασιάδης.
17:44
Στον πάγκο: Βελλίδης, Σκόνδρας, Χατζηισαϊας, Μπερμπάτοφ, Μυστακίδης, Κοροβέσης, Αντόνις
17:52
Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί φέτος 4 φορές (δύο στη Super League, δύο στο Κύπελλο Ελλάδας)
17:55
Οι Νεοσμυρνιώτες έχουν επικρατήσει μία φορά σε αυτή τη σειρά των αγώνων (3-1 στη Νέα Σμύρνη για το πρωτάθλημα) ενώ ο ΠΑΟΚ έχει νικήσει επίσης μία φορά (2-1 στο ματς της Τούμπας).
17:57
Στα ματς του Κυπέλλου Ελλάδας σημειώθηκαν δύο ισοπαλίες (1-1 στη Νέα Σμύρνη και 0-0 στην Τούμπα) με την πρόκριση να παίρνει ο ΠΑΟΚ.
18:07
Στο στάδιο της Νέας Σμύρνης βρίσκονται και περίπου 400-500 οπαδοί του ΠΑΟΚ
18:12
Αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο
18:15
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος. Βοηθοί του ο Ιωάννης Σίπκας και Ιορδάνης Δημητριάδης. Τέταρτος ο Δημήτρης Καραντώνης
18:16
1' Έναρξη του ματς
18:18
3' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
18:19
Ο Λέοβατς έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Αθανασιάδης που έκανε την προβολή από τα 2-3 μέτρα έστειλε άουτ την μπάλα
18:21
Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν από την έναρξη της αναμέτρησης τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του Πανιωνίου, Αχιλλέα Αθανασούλα που «έφυγε» σε ηλικία 75 ετών. Μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ δεν τήρησε στην αρχή τη σιγή, με αποτέλεσμα να τα ακούσουν από τους φίλους των γηπεδούχων.
18:26
10' Υποψία ευκαιρίας για τον Πανιώνιο. Ο Χαλκιαδάκης βρήκε χώρο μπροστά του, πάσαρε στον Ανσαριφάρντ, αλλά ο Ιρανός «σάστισε» αφήνοντας την μπάλα να φύγει πολύ πλάγια και απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ
18:26
Εξαιρετικός ο ρυθμός του ματς, με την μπάλα να πηγαίνει «πάνω-κάτω»
18:31
15' Γρήγορη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής και στα πόδια του Πέλκα, αλλά η μπάλα από το σουτ που επιχείρησε είναι στο κέντρο της εστίας και καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη
18:33
17' Σουτ του Λέοβατς από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ
18:34
18' 1 τελική για τον Πανιώνιο, 3 για τον ΠΑΟΚ
18:34
19' Φάουλ του Χαρίση στον Καραμάνο που σήκωνε και κίτρινη κάρτα. Μόνο παρατηρήσεις από Αρετόπουλο
18:36
18:37
22' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο
18:38
Ο Ανσαριφάρντ βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Λέοβατς και κατέληξε σε κόρνερ
18:39
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ και πάλι με τον Αθανασιάδη!
18:39
Σέντρα του Γκάρι Ροντρίγκεζ από τα δεξιά, αμαρκάριστος ο Αθανασιάδης πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Διούδης απομακρύνει με εξαιρετική επέμβαση
18:39
18:41
18:43
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ με τον Κλάους Αθανασιάδη!
18:45
Σέντρα του Κίτσιου από δεξιά, το κακό κοντρόλ του Πέλκα στο ύψος του πέναλτι μετατρέπεται σε ασίστ στον Αθανασιάδη και ο φορ του ΠΑΟΚ χωρίς να τον σκεφτεί, «σκοτώνει» τον Διούδη για το 1-0 του ΠΑΟΚ
18:47
31' Άρτια οργανωμένη επιθετική προσπάθεια του ΠΑΟΚ με συνεχόμενες πάσες με τη μία, η μπάλα έφτασε στον Ροντρίγκεζ που σουτάρει άστοχα, η μπάλα πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Διούδη
18:49
18:50
35' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Ροντρίγκεζ, παρά το γεγονός ότι βρίσκει μπάλα στο τάκλιν που επιχείρησε
18:55
40' Πέντε λεπτά απομένουν για τη λήξη του α' ημιχρόνου
18:59
43' Διατηρεί την κατοχή της μπάλας (40%-60%) και φυσικά το προβάδισμα στο σκορ ο ΠΑΟΚ που είναι πολύ καλύτερος από τον Πανιώνιο
19:01
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να προηγείται δίκαια 1-0 του Πανιωνίου με γκολ του Αθανασιάδη
19:16
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού ο Ανσαριφάρντ, στη θέση του ο Μπαργκάν.
19:16
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
19:18
46' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα για φάουλ στον Χαλκιαδάκη. Σωστή απόφαση.
19:22
51' Παράλληλη μπαλιά του Ροντρίγκεζ, απομακρύνει σε καίρια θέση ο Ρισβάνης
19:29
57' Συνεχίζει να πατά πολύ καλύτερα ο ΠΑΟΚ, τη στιγμή που ο Πανιώνιος είναι ανήμπορος να δημιουργήσει επιθετικά.
19:32
60' Φάουλ κερδίζει ο Πανιώνιος από εξαιρετική θέση.
19:32
61' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση
19:33
62' Εξαιρετική εκτέλεση από τον Μπαργκάν, αποκρούει ο Γλύκος που ήταν σε ετοιμότητα
19:37
65' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πανιώνιο!
19:38
Λάθος του Τζαβέλλα, ο Καραμάνος παίζει το 1-2 με τον Μασούρα, κάνει και το σουτ εντός περιοχής, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω στον Μαλεζά
19:40
69' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο.
19:40
Σουτ του Χαλκιαδάκη, πέφτει στη γωνία του ο Γλύκος και αποκρούει σε κόρνερ.
19:46
74' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να πασάρει μέσα στην περιοχή θέλοντας να βρει τον Αθανασιάδη, αλλά ο Διούδης απέκρουσε σε κόρνερ
19:46
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Πέλκας, μέσα ο Μπερμπάτοφ
19:46
75' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Κόρμπος, μέσα ο Καθάριος
19:48
77' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Μακ!
19:49
77' Ο Τσίμιροτ με πολύ εύκολη πάσα βρήκε τον Μακ, ο Σλοβάκος ντριπλάρει τον Ρισβάνη και με εξαιρετικό πλασέ με το αριστερό «σκοτώνει» τον Πανιώνιο, κάνοντας το 2-0
19:53
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Λέοβατς, μέσα ο Σκόνδρας
19:55
84' Αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Χαλκιαδάκης, μέσα ο Βιγιάλμπα
19:58
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Χατζηισαΐας, εκτός ο Μαλεζάς
19:59
88' Πέναλτι για τον Πανιώνιο!
20:00
Ο Χατζηισαΐας ανατρέπει τον Καθάριο!
20:00
89' Άστοχη εκτέλεση από τον Οικονόμου που στέλνει την μπάλα άουτ!
20:02
90' Σουτ του Ροντρίγκεζ, η μπάλα άουτ