LIVE: Γαλλία - Ρουμανία

Όλα έτοιμα! Παρακολουθήστε από το sportfm.gr την εξέλιξη της εναρκτήριου ματς για το Euro 2016 ανάμεσα στην οικοδέσποινα Γαλλία και τη Ρουμανία που διεξάγεται στο Σταντ ντε Φρανς.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του εναρκτήριου ματς για το Euro 2016, ανάμεσα στη διοργανώτρια Γαλλία και τη Ρουμανία.
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάμπ, 4-3-3): Γιορίς – Σανιά, Κοσιελνί, Ραμί, Εβρά – Καντέ, Πογκμπά, Ματουιντί – Γκριζμάν, Παγέ, Ζιρού
Ρουμανία (Άνχελ Ιορντανέσκου, 4-3-3): Ταταρουσάνου – Σαπουνάρου, Γκριγκόρε, Κίρικες, Ρατς – Χόμπαν, Πιντίλι, Στάνκιου – Στάνκου, Πόπα, Αντόνε
Στον πάγκο για τους Γάλλους: Ζαλέ, Καμπάιγ, Ζινιάκ, Μαρσιάλ, Σνάιντερλιν, Μανγκαλά, Μανταντά, Ντιν, Σισοκό, Κομάν, Ουμτιτί, Κοστίλ
Στον πάγκο για τους Ρουμάνους: Παντιλίμον, Ματσέλ, Μότσι, Κιπτσίου, Άλιμπεκ, Τόρζε, Κεσέρου, Γκάμαν, Φίλιπ, Σανμαρτεάν, Λουνγκ, Πρεπελίτσα.
Το ματς διεξάγεται στο Σταντ ντε Φρανς
Η τελετή έναρξης αυτή την ώρα στον αγωνιστικό χώρο του Σταντ ντε Φρανς
1' Όλα έτοιμα και έναρξη στο ματς
3' Πρώτο σουτ από τον Πιντίλι, καμία ανησυχία για τον Γιορίς
4' Απίστευτη ευκαιρία για τους Ρουμάνους!
Οι Γάλλοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα από τα καρέ τους σε εκτέλεση κόρνερ των Ρουμάνων, ο Στάνκου βρέθηκε μόνος του με το τέρμα, αλλά έστειλε την μπάλα εξ επαφής στον Γιορίς!
Η μεγάλη ευκαιρία των Ρουμάνων για να ανοίξουν το σκορ
10' Ευκαιρία γα τη Γαλλία με τον Ζιρού!
Σέντρα του Παγέ από τα αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Ζιρού, η μπάλα καταλήγει άουτ
14' Δοκάρι για τη Γαλλία!
Σέντρα του Σανιά, ο Γκριζμάν δεν βρίσκει σε πρώτο χρόνο την μπάλα, ωστόσο τη ξαναβρίσκει μπροστά από άτσαλη απομάκρυνση των παικτών της Ρουμανίας και με το κεφάλι τη στέλνει στο δοκάρι
21' Στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο η Ρουμανία που κρατάει την μπάλα στα πόδια της
26' Σουτ του Πογκμπά, δεν ανησυχεί ο Ταταρουσάνου
32' Κίτρινη κάρτα στον Κίρικες
36' Εξαιρετική ευκαιρία και πάλι με πρωταγωνιστή τον Γκριζμάν που δεν εκμεταλλεύεται την άψογη ασίστ του Παγέ
43' Δυσκολεύεται για τα καλά η Γαλλία που έχει εγκλωβιστεί στο ρυθμό των Ρουμάνων
45' Κίτρινη κάρτα στον Ρατς για φάουλ στον Ζιρού
45'+1' Κεφαλιά του Ζιρού από την καρδιά της περιοχής της Ρουμανίας, αλλά η μπάλα περνά άουτ.
Λήξη α' ημιχρόνου με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα σε Γαλλία και Ρουμανία
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
48' Μεγάλη ευκαιρία με τον Στάνκου, που εντελώς αμαρκάριστος τέλειωσε άτσαλα τη φάση και έστειλε την μπάλα άουτ.
52' Πλασέ του Ζιρού, απ' ευθείας στην αγκαλιά του Ταταρουσάνου
57' Εξαιρετική ασίστ του Παγέ στον Πογκμπά, σουτ από τον χαφ της Γιουβένους λέει «όχι» ο Ταταρουσάνου
58' ΓΚΟΛ η Γαλλία με σκόρερ τον Ζιρού!
Σέντρα του Παγέ, που κάνει τα πάντα στο γήπεδο, ο Ταταρουσάνου πηδάει σε λάθος χρόνο και... τόπο, με αποτέλεσμα ο Ζιρού να ανοίξει το σκορ με κεφαλιά!
61' Αλλαγή για τη Ρουμανία. Εκτός ο Αντόνε, μέσα ο Άλιμπεκ
64' Πέναλτι για τη Ρουμανία!
Ο Εβρά ανατρέπει τον Στάνκιου
65' ΓΚΟΛ για τη Ρουμανία με τον Στάνκου να ισοφαρίζει!
66' Αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός ο Γκριζμάν, μέσα ο Κομάν.
Το 1-0 του Ζιρού
To 1-1 από τον Στάνκου
69' Κίτρινη κάρτα στον Ζιρού
72' Αλλαγή για τη Ρουμανία. Εκτός ο Στάνκιου, μέσα ο Στίπτσιου
77' Αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός ο Πογκμπά, μέσα ο Μαρσιάλ
78' Κίτρινη κάρτα στον Πόπα
82' Αλλαγή για τη Ρουμανία. Εκτός ο Πόπα, μέσα ο Τόριε
Τίποτα το αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά του ματς με τη Ρουμανία να κρατά άνετα την ισοπαλία
89' ΓΚΟΛ για τη Γαλλία με γκολ του Παγέ!
Μοναδικό γκολ με σουτ έξω από την περιοχή από τον άσο της Γουέστ Χαμ!
91' Αλλαγή για τη Γαλλία. Εκτός ο Παγέ, μέσα ο Σισοκό
Λήξη στο ματς με τη Γαλλία να επικρατεί της Ρουμανίας 2-1