Ρωσία-Σλοβακία 1-2

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ρωσία-Σλοβακία, για τη δεύτερη αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro 2016.
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ρωσία-Σλοβακία, για τη δεύτερη αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro 2016.
Υπενθυμίζεται ότι η Ρωσία έχει έναν βαθμό μετά την ισοπαλία (1-1) με την Αγγλία στην πρεμιέρα με το γκολ του Μπερετζούσκι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ η Σλοβακία ηττήθηκε στο προηγούμενο ματς από την Ουαλία με 2-1
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Ρωσία (Σλούτσκι): Ακινφέεβ, Σμολνίκοβ, Σενίκοβ, Ιγκνάσεβιτς, Μπερεζούτσκι, Γκολόβιν, Κοκόριν, Σάτοφ, Σμόλοβ, Νοϊστέντερ, Ντζιούμπα.
Σλοβακία (Κόζακ): Κόζατσικ, Πέκαρικ, Σκρτελ, Ντούριτσα, Χουμποτσάν, Πετσόβσκι, Κούτσκα, Χάμσικ, Μακ, Βάις, Ντούντα.
Το άλλο ματς του ομίλου, Αγγλία - Ουαλία, γίνεται αύριο στις 16:00.
Ακούμε τους εθνικούς ύμνους των δύο ομάδων αυτή τη στιγμή.
Οι Ρώσοι οπαδοί θα πρέπει να είναι πιο προσεκτικοί αυτή τη φορά, καθώς αν ξεπεράσουν τα όρια αυτήν τη φορά θα αποβληθεί η εθνική τους ομάδα από τη διοργάνωση.
Βασικός και στο δεύτερο ματς της Σλοβακίας ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, Ρόμπερτ Μακ. Στο πρώτο είχε βγάλει την ασίστ στην ισοφάριση της ομάδας του στο ματς με την Ουαλία. Στην αρχική ενδεκάδα και ο πρώην μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις.
Έναρξη στο ματς!
Το ματς γίνεται με κλειστή την οροφή του γηπέδου «Πιέρ Μορουά, όπως συμβαίνει και με τα ματς της Λιλ.
3' Εκτέλεση φάουλ του Μακ από τα δεξιά, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κοκόριν.
9' Καλή στιγμή για τη Σλοβακία! Ο Χάμσικ έκανε κίνηση λίγο έξω από την περιοχή και μόλις μπήκε εντός της έπιασε δυνατό σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
13' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντούριτσα, η μπάλα αρκετά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Ακινφέεβ.
18' Σουτ του Σμόλοβ για τη Ρωσία, η μπάλα έφυγε αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία και ενώ υπήρχαν καλύτερες επιλογές, με αποτέλεσμα να εκνευριστεί ο Σλούτσκι.
23' Απειλεί και πάλι η Ρωσία. O Τζιούμπα έκανε την κεφαλιά και ο Κόζατσικ μάζεψε την μπάλα με διπλή προσπάθεια σε μια φαινομενικά εύκολη φάση.
28' Κοντά στο γκολ η Ρωσία. O Τζιούμπα έκλεψε την μπάλα από τα αριστερά και έδωσε στον Σμόλοβ που έκανε καλό-συρτό σουτ λίγο έξω από την περιοχή και η μπάλα έφυγε ξυστά από το δεξί δοκάρι του Κόζατσίκ.
Καλύτερη στα τελευταία λεπτά η Ρωσία.
32' Γκολ ο η Σλοβακία με τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Βλάντιμιρ Βάις, 0-1!
Εξαιρετική μπαλιά του Χάμσικ πίσω από το κέντρο, ο Βάις υποδέχθηκε την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, μπήκε εντός και άδειασε την άμυνα της Ρωσίας και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Ακινφέεβ.
42' Καλή στιγμή για τη Σλοβακία. Ο Χάμσικ ελίχθηκε ωραία έξω από την περιοχή, έπιασε δυνατό σουτ και η μπάλα έφυγε εκτός.
45' Γκολ η Σλοβακία, 0-2!
Ο Χάμσικ ταλαιπώρησε τον Σατόφ από τα αριστερά και έπιασε τρομερό σουτ στέλνοντας την μπάλα δοκάρι και μέσα.
Ημίχρονο. Ρωσία-Σλοβακία 0-2
Ανώτερη η Σλοβακία στο πρώτο μέρος σε γενικές γραμμές και προηγείται με τα ωραία τέρματα Βάις (32'), Χάμσικ (45'). Πάντως, θα μπορούσε να είχε ανοίξει η Ρωσία το σκορ στο 28' με το συρτό σουτ του Σμόλοβ.
Με δύο διαφορετικά πρόσωπα θα παρουσιαστεί η Ρωσία στο δεύτερο μέρος. Μαμάεβ στη θέση του Γκολοβίν και Γκλουσακόβ στη θέση του Νοϊστέντερ
Έναρξη δεύτερου μέρους.
46' Κίτρινη για τον Ντούριτσα της Σλοβακίας.
49' Απειλεί η Σλοβακία. Κόρνερ του Μακ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντούντα, με την μπάλα να φεύγει πάνω από την αντίπαλη εστία.
Κοντά σε τρίτο γκολ η Σλοβακία. Ο Μακ βγήκε απέναντι από τον Ακινφέεβ, σούταρε, αλλά νικήθηκε από τον Ρώσο τερματοφύλακα.
57' Σουτ του Σατόφ έξω από την περιοχή, η μπάλα μακριά από την εστία της Σλοβακίας.
Πιέζει τα τελευταία λεπτά η Ρωσία και η Σλοβακία έχει υποχωρήσει
65' Απειλεί με τον Κοκόροφ η Ρωσία
66' Τελική προσπάθεια με απόσταση λίγων δευτερολέπτων από τους Σμόλοφ και Γκλουσάκοφ για τη Ρωσία.
67' Νέμετς αντί Ντούντα στο ματς για τη Σλοβακία.
72' Αλλαγή για τη Σλοβακία. ο Σβέντο αντί του Βάις που χειροκροτήθηκε έντονα από τον κόσμο.
75' Σιρόκοφ αντί του Κοκόριν. Αυτή είναι η τελευταία αλλαγή της Ρωσίας.
79' Σουτ του Μαμάεβ, εκτός εστίας η μπάλα.
80' Τελευταία αλλαγή για τη Σλοβακία. Ο Μακ έξω, ο Ντούρις εντός.
80' Γκολ η Ρωσία, μειώνει σε 1-2!
Σέντρα του Σατόβ, κεφαλιά του Γκλουσακόβ και η Ρωσία μπαίνει και πάλι στο ματς.
Έχει πάρει φωτιά το ματς, η Ρωσία πιέζει πολύ και η Σλοβακία δεν πατάει καλά στον αγωνιστικό χώρο.
86' Σουτ του Γκλουσακόβ με καλές προϋποθέσεις, η μπάλα άουτ.