Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Ρωσίας απέναντι στην Ουαλία για την τελευταία αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ρωσίας απέναντι στην Ουαλία.
Πρόκειται για ματς στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του 2ου ομίλου.
Την ίδια ώρα και η άλλη αναμέτρηση του ίδιου γκρουπ, ανάμεσα σε Σλοβακία και Αγγλία.
21:00
Ας δούμε την βαθμολογία: 1.Αγγλία 4 / 2.Ουαλία 3 / 3.Σλοβακία 3 / 4.Ρωσία 1
21:01
Οι Ρώσοι θα παλέψουν για τη νίκη που θα τους δώσει τουλάχιστον την 3η θέση, καθώς με δικό τους τρίποντο και ήττα της Σλοβακίας στο άλλο ματς μπορούν ακόμη και το απευθείας εισιτήριο μέσω της 2ης.
21:03
Απ' την άλλη πλευρά, η Ουαλία θα βολευτεί με την ισοπαλία για την απευθείας πρόκριση εφόσον οι Σλοβάκοι (τους έχουν νικήσει και υπερτερούν) δεν νικήσουν την Αγγλία.
21:37
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
21:38
Ρωσία (Λέονιντ Σλούτσκι): Ακινφέεφ, Σμολνίκοφ, Ιγκνάσεβιτς, Β.Μπερεζούτσκι, Κομπάροφ, Γκλουσάκοφ, Μαμάεφ, Σμόλοφ, Κοκόριν, Σιρόκοφ,Τζιούμπα
21:38
Ουαλία (Κρις Κόουλμαν): Χένεσι, Γκάντερ, Τσέστερ, Γουίλιαμς, Ντέιβις, Τέιλορ, Λέντλεϊ, Άλλεν, Ράμσεϊ, Βόουκς, Μπέιλ
21:38
21:52
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γιόνας Έρικσον από την Σουηδία.
22:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
22:01
2' Μεγάλη φάση για την Ουαλία. Αντεπίθεση με τον Άλεν, που ανοίγει στον Μπέιλ αυτός κάνει το σουτ και ο Ακινφέεφ διώχνει.
22:09
Αρκετά επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις τους οι Ουαλοί, δημιουργούν πρόβλημα στην αργή ανασταλτική γραμμή των Ρώσων.
22:10
11' ΓΚΟΛ 1-0 η Ουαλία!
22:11
Με κόντρα επίθεση, ο Άλεν βγάζει εξαιρετική κάθετη στον Ράμσεϊ που περνάει την μπάλα άψογα πάνω από το σώμα του Ακινφέεφ.
22:12
12' Πρώτη τελική για τους Ρώσους. Μακρινό σουτ του Κοκόριν, η μπάλα άουτ.
22:16
17΄ Κίτρινη κάρτα στον Βόουκς.
22:19
20' ΓΚΟΛ 2-0 η Ουαλία!
22:20
Ξανά από αντεπίθεση, ο Μπέιλ παίρνει την μπάλα την κόβει κάθετα στον Τέιλορ που με δεύτερη προσπάθεια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των Ρώσων.
22:26
26΄ Οι Ρώσοι έχουν την κατοχή αλλά δεν μπορούν να πλησιάσουν την αντίπαλη εστία.
22:26
26' Τελική για την Ουαλία. Κεφαλιά του Βόουκς ο Ακινφέεφ μαζεύει εύκολα.
22:27
27' Μεγάλη ευκαιρία για την Ρωσία. Ο Ακινφέεφ κάνει το βολέ, ο Γουϊλιαμς δεν διώχνει σωστά όμως ο Τζιούμπα δεν μπορεί να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Χένεσι, που διώχνει σε κόρνερ.
22:30
30' Τεράστια ευκαιρία για την Ουαλία. Εξαιρετική προσπάθεια του Μπέιλ, που τρέχει από την μία άκρη στην άλλη, η μπάλα φτάνει στον Βόουκς αλλά διώχνει ο Ακινφέεφ με τα πόδια.
22:32
33' Ευκαιρία για την Ουαλία. Μακρινό σουτ του Ράμσεϊ, ο Ακινφέεφ δεν μπορεί να μπλοκάρει και η μπάλα φεύγει κόρνερ.
22:37
38' Σέντρα-σουτ από τον Μπέιλ, ο Ακινφέεφ μπλοκάρει.
22:38
39' 9-3 οι τελικές προσπάθειες υπέρ των Ουαλών.
22:40
40' Νέα τελική για την Ουαλία. Τους κάνει πλάκα ο Μπέιλ. Αυτή την φορά πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, απέφυγε δύο αμυντικούς αλλά ο Ακινφέεφ μπλοκάρε το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση.
22:44
44' 64-36% η κατοχή υπέρ των Ρώσων, που όμως είναι παντελώς ακίνδυνη.
22:46
45+1' Σουτ του Σμόλοφ, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Χένεσι.
22:46
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:46
Η Ουαλία προηγείται άνετα 2-0 κόντρα στην Ρωσία.
22:47
Ράμσεϊ (11') και Τέιλορ (20') οι σκόρερ της ομάδας του Κόουλμαν που κάνει ό,τι θέλει στο γήπεδο.
23:01
46' Αλλαγή για την Ρωσία. Στην θέση του Βασίλι Μπερεζούτσκι, περνάει ο δίδυμος αδερφός του Αλεκσέι.
23:01
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
23:03
47' Ατομική ενέργεια και σουτ από τον Μπέιλ, ο Ακινφέεφ μπλοκάρει.
23:06
50' Ωραία επίθεση για την Ουαλία, ο Ράμσεϊ βγάζει κάθετα τον Γκάντερ αλλά το παράλληλο γύρισμα απομακρύνεται από τον Μπερεζούτσκι.
23:08
52΄ Αλλαγή για την Ρωσία. Στη θέση του Σιρόκοφ πέρασε ο Γκολοβίν.
23:11
55' Ευκαιρία για την Ουαλία. Κάθετη του Ράμσεϊ στον Μπέιλ, που πλασάρει αλλά ο Ακινφέεφ του λέει "όχι" με το πόδι.
23:12
56' Μακρινό σουτ του Τέιλορ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
23:14
58' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ, η μπάλα φεύγει άουτ με τον Ρώσο γκολκίπερ να μην ανησυχεί.
23:19
63' Ευκαιρία για την Ρωσία. Ο Σακόφ δοκιμάζει σκαστό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
23:21
64΄ Κίτρινη κάρτα στον Μαμάεφ, που έβαλε σώμα χωρίς λόγο στον Άλεν.
23:23
67' ΓΚΟΛ 3-0 η Ουαλία!
23:24
Και πάλι έπειτα από κάθετη του Ράμσεϊ, αυτή την φορά με αποδέκτη τον Μπέιλ που πλάσαρε εύκολα.
23:25
70' Αλλαγή για την Ρωσία. Στη θέση του Σμόλοφ πέρασε ο Σαμέντοφ.
23:30
74' Αλλαγή για την Ουαλία. Στη θέση του Άλεν πέρασε ο Έντουαρντς.
23:32
76' Αλλαγή για τους Ουαλούς. Ο Κινγκ και στο ματς αντί του Λέντλεϊ
23:35
79' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιγκνάσεβιτς, η μπάλα άουτ.
23:39
83' Αλλαγή για την Ουαλία. Στην θέση του Μπέιλ, που αποθεώνεται πέρασε ο Τσερτς.
23:41
85' Ευκαιρία για την Ρωσία. Σέντρα του Μαμάεφ από τα αριστερά, ο Τζιούμπα αστοχεί με κοντινή προβολή.
23:44
88' Σουτ του Ράμσεϊ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
23:47
90+1' Σουτ του Τζιούμπα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
23:48
90+2’ Τέλος της αναμέτρησης