Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ουγγαρία και την Πορτογαλία για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου.

Καλησπέρα σας
18:18
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ουγγαρία και την Πορτογαλία στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Euro.
18:20
Η Ουγγαρία βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς με τη νίκη που πέτυχε κόντρα σε Αυστρία (2-0) και την ισοπαλία (1-1) με την Ισλανδία.
18:20
Από την άλλη μεριά, το φαβορί του ομίλου, Πορτογαλία είναι στην 3η θέση με 2 βαθμούς έχοντας διαδοχικές ισοπαλίες με Ισλανδία (1-1) και Αυστρία (0-0)
18:21
Το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στο νεόκτιστο γήπεδο της Λιόν
18:21
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
18:22
Πορτογαλία (4-4-2): Ρουί Πατρίσιο, Βιεϊρίνια, Πέπε, Ρικάρντο Καρβάλιο, Ελισέου, Ζοάο Μάριο, Μουτίνιο, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Αντρέ Γκόμες, Νάνι, Κριστιάνο Ρονάλντο
18:24
Στον πάγκο: Μπρούνο Άλβες, Φόντε, Γκερέιρο, Έντερ, Άντονι Λόπες, Ντανίλο, Ρενάτο Σάντσες, Ράφα Σίλβα, Ρικάρντο Κουαρέσμα, Σέντρικ, Εντουάρντο, Αντριέν Σίλβα
18:24
Ουγγαρία (4-4-1-1): Κίραλι - Λανγκ, Γκούζμικς, Γιουχάζ, Κόρχουτ - Ντζούντζακ, Γκέρα, Πιντέρ, Λόβρενσικς - Έλεκ - Ζάλαϊ
18:26
Στον πάγκο: Καντάρ, Φιόλα, Νάγκι, Νέμεθ, Ντίμπουζ, Μπόντε, Κλάινχαϊσλερ, Νίκολιτς, Στίμπερ, Πρίσκιν, Μπέσε, Γκουλάσι
18:34
Εικόνα live21960865/121076.bmp
18:41
Η Ουγγαρία έχει προκριθεί σίγουρα και μένει να φανεί η θέση στην οποία θα τερματίσει. Η Πορτογαλία προκρίνεται ακόμα και με ισοπαλία, αλλά με νίκη θα εξασφαλίσει την πρώτη ή τη δεύτερη θέση
18:54
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγλος, Μάρτιν Άτκινσον
18:58
Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση των εθνικών ύμνων και όλα έτοιμα για τη σέντρα
18:59
1' Σέντρα από τους Πορτογάλους και έναρξη του ματς
19:02
2' Πρώτο κόρνερ για τους Πορτογάλους, καθαρίζουν τη φάση οι Ούγγροι
19:05
6' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με το σουτ του Ζοάο Μάριο να περνά άουτ.
19:06
19:12
13' Φάουλ για τους Ούγγρους, απομακρύνει η πορτογαλική άμυνα χωρίς προβλήματα
19:13
13' Κίτρινη κάρτα στον Γκούζμικς για φάουλ στον Νάνι
19:16
17' Αλλεπάλληλα κόρνερ από τους Πορτογάλους που έχουν συνολικά 5 στο παιχνίδι, το 0-0 παραμένει
19:19
19' Γκολ για την Ουγγαρία 1-0 με σκόρερ τον Γκέρα!
19:21
Κόρνερ από τους Ούγγρους, απομακρύνει αρχικά ο Κριστιάνο, στη συνέχεια ο Νάνι θέλησε με δεύτερη κεφαλιά να απομακρύνει, αλλά την έστρωσε στον Γκέρα, που με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Πατρίσιο κάνοντας το 1-0!
19:24
24' Τρομερή ευκαιρία για την Ουγγαρία! Ο Έλεκ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της πορτογαλικής άμυνας, που είχε σταματήσει τη φάση ζητώντας οφσάιντ, έκανε και το σουτ, αλλά ο Πατρίσιο απέκρουσε
19:26
To 1-0 της Ουγγαρίας με τον Γκέρα
19:28
28' Κίτρινη κάρτα στον Γιουχάζ για φάουλ στον Αντρέ Γκόμες
19:28
29' Φάουλ από πολύ μακρινή απόσταση του Κριστιάνο, σε κόρνερ διώχνει ο Κίραλι
19:33
33' Σοκαρισμένη η Πορτογαλία από το γκολ που δέχθηκε από τους Ούγγρους, κόντρα στη ροή του ματς
19:34
34' Κίτρινη κάρτα στον Ζόλταν Γκέρα για φάουλ στον Αντρέ Γκόμες
19:35
36' 7 τελικές για την Πορτογαλία, 4 για την Ουγγαρία
19:40
40' Σέντρα του Κριστιάνο στον Πέπε, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ ο έμπειρος σέντερ μπακ
19:42
42' Γκολ για την Πορτογαλία με σκόρερ τον Νάνι!
19:44
Κάθετη πάσα του Κριστιάνο Ρονάλντο και με άψογο σουτ με τη μία, o Νάνι ισοφαρίζει για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος
19:46
Λήξη α' ημιχρόνου με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια και το σκορ στο 1-1
19:49
19:50
20:01
46' Έναρξη β' ημιχρόνου με την Ουγγαρία στη σέντρα και με τον Ρενάτο Σάντσες να έχει περάσει στη θέση του Μουτίνιο και τον Μπέσε στη θέση του Γκέρα
20:03
47' Γκολ για την Ουγγαρία με γκολ του Ντζούντζακ!
20:04
Φάουλ του Ούγγρου χαφ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και συγκεκριμένα στον Αντρέ Γκόμεζ, αλλάζοντας πορεία και ο Πατρίσιο δεν μπορεί να εμποδίσει το 2-1.
20:05
49' Σουτ του Λόβρενσικς, η μπάλα άουτ
20:06
50' Γκολ για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο Ρονάλντο και 2-2!
20:06
Απίστευτη τακουνιά από τον Πορτογάλο σούπερ-σταρ και ισοφαρίζει άμεσα!
20:11
55' Γκολ για την Ουγγαρία με γκολ του Ντζούντζακ!
20:11
Νέο σουτ του Ντζούντζακ και η μπάλα ξανακοντράρει και γίνεται το 3-2
20:17
Δείτε το τρομερό γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο.
20:17
61' Αλλαγή για την Πορτογαλία! Εκτός ο Γκόμεζ, μέσα ο Κουαρέσμα
20:18
62' Γκολ για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο να κάνει το 3-3!
20:20
64' ΔΟΚΑΡΙ για την Ουγγαρία!
20:21
Πλασέ στην κίνηση του Έλεκ έπειτα από γύρισμα του Τζούτζακ, η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας!
20:26
70' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Ζάλαι εκτός, μέσα ο Νέμεθ
20:29
73' Προσπάθεια του Κριστιάνο να πιάσει την κεφαλιά στον... Θεό, αλλά ίσα που άγγιξε την μπάλα.
20:33
76' Ευκαιρία για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.
20:34
77' Σουτ του Κουαρέσμα, η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κίραλι
20:37
81’ Αλλαγή για τους Ίβηρες. Έξω ο Νάνι, μέσα ο Ντανίλο
20:38
82’ Αλλαγή για την Ουγγαρία. Μέσα ο Στίμπερ, έξω ο Λόβρενκσιτς
20:39
Το 3-3 παραμένει ανάμεσα σε Πορτογαλία και Ουγγαρία. Με αυτό το σκορ, οι Ίβηρες προχωρούν στην επόμενη φάση του Euro, την ώρα που οι Μαγυάροι έχουν ήδη εξασφαλίσει εισιτήριο για εκεί
20:44
Φτάσαμε στο 88ο λεπτό. Τελευταία λεπτά στην αναμέτρηση. Για να δούμε...
20:45
Φάουλ μακριά από την περιοχή έχει κερδίσει η Πορτογαλία. Λογικά θα το εκτελέσει ο Κριστιάνο, παρά την απόσταση
20:46
90’ Εκτελεί απευθείας ο Πορτογάλος, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα
20:47
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
20:49
Λήξη του ματς. Στο 3-3 οι δύο ομάδες, με τον Ρονάλντο να έχει δύο γκολ (το ένα τακουνάκι) και μια ασίστ. Αποτέλεσμα που χάρισε στην Πορτογαλία την πρόκρισή της στους «16» του Euro.