LIVE: Ουγγαρία-Πορτογαλία 3-3

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ουγγαρία και την Πορτογαλία για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ουγγαρία και την Πορτογαλία στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου του Euro.
Η Ουγγαρία βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς με τη νίκη που πέτυχε κόντρα σε Αυστρία (2-0) και την ισοπαλία (1-1) με την Ισλανδία.
Από την άλλη μεριά, το φαβορί του ομίλου, Πορτογαλία είναι στην 3η θέση με 2 βαθμούς έχοντας διαδοχικές ισοπαλίες με Ισλανδία (1-1) και Αυστρία (0-0)
Το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί στο νεόκτιστο γήπεδο της Λιόν
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Πορτογαλία (4-4-2): Ρουί Πατρίσιο, Βιεϊρίνια, Πέπε, Ρικάρντο Καρβάλιο, Ελισέου, Ζοάο Μάριο, Μουτίνιο, Γουίλιαμ Καρβάλιο, Αντρέ Γκόμες, Νάνι, Κριστιάνο Ρονάλντο
Στον πάγκο: Μπρούνο Άλβες, Φόντε, Γκερέιρο, Έντερ, Άντονι Λόπες, Ντανίλο, Ρενάτο Σάντσες, Ράφα Σίλβα, Ρικάρντο Κουαρέσμα, Σέντρικ, Εντουάρντο, Αντριέν Σίλβα
Ουγγαρία (4-4-1-1): Κίραλι - Λανγκ, Γκούζμικς, Γιουχάζ, Κόρχουτ - Ντζούντζακ, Γκέρα, Πιντέρ, Λόβρενσικς - Έλεκ - Ζάλαϊ
Στον πάγκο: Καντάρ, Φιόλα, Νάγκι, Νέμεθ, Ντίμπουζ, Μπόντε, Κλάινχαϊσλερ, Νίκολιτς, Στίμπερ, Πρίσκιν, Μπέσε, Γκουλάσι
Εικόνα live21960865/121076.bmp
Η Ουγγαρία έχει προκριθεί σίγουρα και μένει να φανεί η θέση στην οποία θα τερματίσει. Η Πορτογαλία προκρίνεται ακόμα και με ισοπαλία, αλλά με νίκη θα εξασφαλίσει την πρώτη ή τη δεύτερη θέση
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγλος, Μάρτιν Άτκινσον
Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση των εθνικών ύμνων και όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Σέντρα από τους Πορτογάλους και έναρξη του ματς
2' Πρώτο κόρνερ για τους Πορτογάλους, καθαρίζουν τη φάση οι Ούγγροι
6' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με το σουτ του Ζοάο Μάριο να περνά άουτ.
13' Φάουλ για τους Ούγγρους, απομακρύνει η πορτογαλική άμυνα χωρίς προβλήματα
13' Κίτρινη κάρτα στον Γκούζμικς για φάουλ στον Νάνι
17' Αλλεπάλληλα κόρνερ από τους Πορτογάλους που έχουν συνολικά 5 στο παιχνίδι, το 0-0 παραμένει
19' Γκολ για την Ουγγαρία 1-0 με σκόρερ τον Γκέρα!
Κόρνερ από τους Ούγγρους, απομακρύνει αρχικά ο Κριστιάνο, στη συνέχεια ο Νάνι θέλησε με δεύτερη κεφαλιά να απομακρύνει, αλλά την έστρωσε στον Γκέρα, που με αριστερό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Πατρίσιο κάνοντας το 1-0!
24' Τρομερή ευκαιρία για την Ουγγαρία! Ο Έλεκ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της πορτογαλικής άμυνας, που είχε σταματήσει τη φάση ζητώντας οφσάιντ, έκανε και το σουτ, αλλά ο Πατρίσιο απέκρουσε
To 1-0 της Ουγγαρίας με τον Γκέρα
28' Κίτρινη κάρτα στον Γιουχάζ για φάουλ στον Αντρέ Γκόμες
29' Φάουλ από πολύ μακρινή απόσταση του Κριστιάνο, σε κόρνερ διώχνει ο Κίραλι
33' Σοκαρισμένη η Πορτογαλία από το γκολ που δέχθηκε από τους Ούγγρους, κόντρα στη ροή του ματς
34' Κίτρινη κάρτα στον Ζόλταν Γκέρα για φάουλ στον Αντρέ Γκόμες
36' 7 τελικές για την Πορτογαλία, 4 για την Ουγγαρία
40' Σέντρα του Κριστιάνο στον Πέπε, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ ο έμπειρος σέντερ μπακ
42' Γκολ για την Πορτογαλία με σκόρερ τον Νάνι!
Κάθετη πάσα του Κριστιάνο Ρονάλντο και με άψογο σουτ με τη μία, o Νάνι ισοφαρίζει για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος
Λήξη α' ημιχρόνου με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν ισόπαλες στα αποδυτήρια και το σκορ στο 1-1
46' Έναρξη β' ημιχρόνου με την Ουγγαρία στη σέντρα και με τον Ρενάτο Σάντσες να έχει περάσει στη θέση του Μουτίνιο και τον Μπέσε στη θέση του Γκέρα
47' Γκολ για την Ουγγαρία με γκολ του Ντζούντζακ!
Φάουλ του Ούγγρου χαφ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και συγκεκριμένα στον Αντρέ Γκόμεζ, αλλάζοντας πορεία και ο Πατρίσιο δεν μπορεί να εμποδίσει το 2-1.
49' Σουτ του Λόβρενσικς, η μπάλα άουτ
50' Γκολ για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο Ρονάλντο και 2-2!
Απίστευτη τακουνιά από τον Πορτογάλο σούπερ-σταρ και ισοφαρίζει άμεσα!
55' Γκολ για την Ουγγαρία με γκολ του Ντζούντζακ!
Νέο σουτ του Ντζούντζακ και η μπάλα ξανακοντράρει και γίνεται το 3-2
Δείτε το τρομερό γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο.
61' Αλλαγή για την Πορτογαλία! Εκτός ο Γκόμεζ, μέσα ο Κουαρέσμα
62' Γκολ για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο να κάνει το 3-3!
64' ΔΟΚΑΡΙ για την Ουγγαρία!
Πλασέ στην κίνηση του Έλεκ έπειτα από γύρισμα του Τζούτζακ, η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας!
70' Αλλαγή για την Ουγγαρία. Ο Ζάλαι εκτός, μέσα ο Νέμεθ
73' Προσπάθεια του Κριστιάνο να πιάσει την κεφαλιά στον... Θεό, αλλά ίσα που άγγιξε την μπάλα.
76' Ευκαιρία για την Πορτογαλία με τον Κριστιάνο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.
77' Σουτ του Κουαρέσμα, η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Κίραλι
81’ Αλλαγή για τους Ίβηρες. Έξω ο Νάνι, μέσα ο Ντανίλο
82’ Αλλαγή για την Ουγγαρία. Μέσα ο Στίμπερ, έξω ο Λόβρενκσιτς
Το 3-3 παραμένει ανάμεσα σε Πορτογαλία και Ουγγαρία. Με αυτό το σκορ, οι Ίβηρες προχωρούν στην επόμενη φάση του Euro, την ώρα που οι Μαγυάροι έχουν ήδη εξασφαλίσει εισιτήριο για εκεί
Φτάσαμε στο 88ο λεπτό. Τελευταία λεπτά στην αναμέτρηση. Για να δούμε...
Φάουλ μακριά από την περιοχή έχει κερδίσει η Πορτογαλία. Λογικά θα το εκτελέσει ο Κριστιάνο, παρά την απόσταση
90’ Εκτελεί απευθείας ο Πορτογάλος, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
Λήξη του ματς. Στο 3-3 οι δύο ομάδες, με τον Ρονάλντο να έχει δύο γκολ (το ένα τακουνάκι) και μια ασίστ. Αποτέλεσμα που χάρισε στην Πορτογαλία την πρόκρισή της στους «16» του Euro.