Γαλλία-Ιρλανδία 2-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Γαλλία-Ιρλανδία, για τους «16» του Euro.
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Γαλλία-Ιρλανδία (16:00) για τους 16 του Euro
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Γαλλία (Ντεσάν): Γιορίς, Εβρά, Ραμί, Κοσιελνί, Σανιά, Ματουϊντί, Καντέ, Πογκμπά, Παγέ, Γκριζμάν, Ζιρού
Ιρλανδία(Μάρτιν Ο’ Νιλ): Ράντολφ, Κόουλμαν, Κιό, ΜακΚάρθι, Λονγκ, ΜακΚλιν, Ντάφι, Χέντρικ, Γουάρντ, Μπράντι, Μέρφι
Εδώ η διάταξη των ομάδων
Ο Ιταλός Νικολα Ριτσόλι είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης
Οι εθνικοί ύμνοι των δύο ομάδων.
Έναρξη στο ματς!
Πέναλτι για την Ιρλανδία στο δεύτερο λεπτό! Ανατροπή του Λονγκ από τον Πογκμπά και ο Ριτσόλι έδειξε την άσπρη βούλα
3' ΓΚΟΛ για την Ιρλανδία, 0-1! Άψογη εκτέλεση από τον Μπρέιντι που έστειλε την μπάλα δοκάρι και μέσα.
9' Πρώτη καλή στιγμή για τη Γαλλία. Σέντρα του Πογκμπά, κεφαλιά του Γκριζμάν, αλλά η μπάλα κατέληξε πάνω από την αντίπαλη εστία.
19' Κεφαλιά του Γκριζμάν που νίκησε την αντίπαλη άμυνα (μετά την εκτέλεση φάουλ του Παγέ), αλλά όχι και τον Ράντολφ.
21' Σουτ του Μέρφι, έπεσε χαμηλά στην αριστερή του γωνία και έδιωξε ο Γιορίς.
24' Καλή εκτέλεση φάουλ του Πογκμπά, αλλά όχι τόσο καλή για να νικηθεί ο Ράντολφ που μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια την μπάλα.
25' Κίτρινη κάρτα στον Κόουλμαν.
27' Κίτρινη στον Καντέ.
Πολύ κακή η Γαλλία, δεν μπορεί να φτιάξει με τίποτα. Δεν έχει... τρομάξει την Ιρλανδία
40' Κίτρινη στο Χεντρίκ
41' Απειλεί η Ιρλανδία, κεφαλιά του Ντάφι, αλλά ο Γιορίς ήταν σε ετοιμότητα
44' Κίτρινη στον Ραμί
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος
45' +1' Απειλεί η Γαλλία. Ο Ζιρού έστρωσε στον Παγέ που άδειασε αρχικά την αντίπαλη άμυνα, αλλά το σουτ σταμάτησε σε σώματα και το ίδιο έγινε στη συνέχεια με τον Γκριζμάν.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Γαλλία-Ιρλανδία 0-1 με την εκτέλεση πέναλτι του Μπρέιντι στο δεύτερο λεπτό, ύστερα από την ανατροπή του Πογκμπά στον Λονγκ
Έξυπνα στημένη η Ιρλανδία που πάγωσε τους Γάλλους μόλις στο δεύτερο λεπτό. Κακή η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάν στα πρώτα 45 λεπτά. Λίγες οι στιγμές που απείλησε αυτήν του Μάρτιν Ο' Νιλ
Κομάν αντί Καντέ στο ματς για τη Γαλλία
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία. Εκτέλεση φάουλ του Παγέ και εξ' επαφής κεφαλιά του Κοσιελνί που πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Ράντολφ.
52' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιρλανδία. Ο Γιορίς έδιωξε την μπάλα προ του Λονγκ ύστερα από γύρισμα που έγινε από τα αριστερά.
55' Ωραίο σουτ του Ματουιντί, σε κόρνερ ο Ράντολφ.
57' ΓΚΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ, 1-1!
Ωραία σέντρα του Σανιά από τα δεξιά, η άμυνα της Ιρλανδίας ξέχασε τον Γκριζμάν που με ωραία άλμα και κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ράντολφ.
60' Σουτ του Παγέ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
61' ΓΚΟΛ Η ΓΑΛΛΙΑ, 2-1!
Γκριζμάν και πάλι! Μακρινή μπαλιά του Ραμί, κεφαλιά του Ζιρού προς τα πίσω και προς τον επιθετικό της Ατλέτικο Μαδρίτης, ο οποίος νίκησε με συρτό σουτ τον Ράντολφ.
Μέρφι αντί Γουόλτερς για την Ιρλανδία στο 65'
65' Κόκκινη για την Ιρλανδία!
Ο Γκριζμάν βγήκε σε προφανή θέση για γκολ και ο Ντάφι τον ανέτρεψε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή.
Το εκτέλεσε ο Γκριζμάν και η μπάλα βρήκε σε συμπαίκτη και πέρασε εκτός.
Ο' Σέι αντί ΜακΚλίν στο ματς για την Ιρλανδία στο 68'
Θα μπει ο Ζινιάκ στο ματς εντός ολίγου.
Ζινιάκ αντί Ζιρού στο 73' για τη Γαλλία.
76' Καλή στιγμή για τη Γαλλία με τον Ζινιάκ να βγαίνει απέναντι από τον Ράντολφ και λίγο δεξιά, αλλά ο Ιρλανδός τον νίκησε.
77' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ! Ο Ζινιάκ και πάλι πρωταγωνιστής, αλλά το πολύ ωραίο του σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
86' Πολύ καλή στιγμή για την Ιρλανδία. Ο Γουόλτερς έκανε ωραίο σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.