Χορν-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του πρώτου φιλικού του Ολυμπιακού στο Λάνγκενφελντ της Αυστρίας, κόντρα στη Χορν.

18:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου φιλικού του Ολυμπιακού κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας στο Λάνγκενφελντ της Αυστρίας με αντίπαλο τη Χορν.
18:46
Ο Βίκτορ Σάντσεθ, που διαδέχτηκε τον Μάρκο Σίλβα, κάνει σήμερα ντεμπούτο στον πάγκο του Ολυμπιακού.
18:46
Ντεμπούτο κάνει και ο Φιγκέιρας, ο οποίος είναι η μοναδική μέχρι στιγμής μεταγραφή των Πειραιωτών.
18:46
Μια… περίεργη ενδεκάδα με αρκετούς πιτσιρικάδες έχει επιλέξει ο Βίκτορ Σάντσεθ για το ματς. Βέβαια, πρώτο φιλικό είναι και ο Ισπανός τεχνικός έχει την ευκαιρία να δοκιμάσει όσα θέλει να δει.
18:46
Πάμε να δούμε την αρχική σύνθεση του Ολυμπιακού.
18:47
Ολυμπιακός (Βίκτορ Σάντσεθ): Καπίνο, Φιγκέιρας, Βούρος, Μποτία, Μαζουακού, Μπουχαλάκης, Ρέτσος, Πάρντο, Φορτούνης, Μανθάτης, Πουλίδο.
18:48
Χορν: Πέτερμαν, Χάβενααρ, Ντένερ, Βάλτσι, Τακουσμάνι, Αντρά, Ιγιομπόσα, Ζατς, Τάνο, Γιοσίνα, Σουλιμάνι
18:49
18:53
O προπονητής της Χορν είναι ο 44χρονος Ιάπωνας, Μασανόρι Χαμαγιόσι.
18:54
Σε ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
18:55
Η Χορν ανέβηκε φέτος στην δεύτερη κατηγορία του αυστριακού πρωταθλήματος. Κατηγορία στην οποία θα αγωνιστεί, μόλις για τέταρτη φορά.
18:57
Σε πολύ λίγο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
19:02
1' Σέντρα στο ματς!
19:03
Ανάβουν καπνογόνα και φωνάζουν συνθήματα οι ομογενείς φίλοι του Ολυμπιακού που βρίσκονται στο γήπεδο, θέλοντας να στηρίξουν την αγαπημένη τους ομάδα.
19:06
5' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
19:07
Ο Φιγκέιρας βρίσκει με πλάγιο τον Πάρντο, ο οποίος μπαίνει μέσα στην περιοχή και κάνει την παράλληλη μπαλιά προς τον Πουλίδο, που δεν δυσκολεύεται να σκοράρει.
19:11
9' Ωραίο σουτ του Γιασίντα, ο Καπίνο έδιωξε αρχικά ενώ στην επαναφορά το σουτ του Σουλιμάνι, έδιωξε ξανά ο πορτιέρε του Ολυμπιακού.
19:11
Μεγάλη διπλή επέμβαση από τον Στέφανο Καπίνο.
19:16
Πολύ ορεξάτος στο πρώτο τέταρτο ο Φορτούνης, καλά δείγματα από τον Φιγκέιρας, ενώ αρκετή διάθεση έχουν και οι Πάρντο, Πουλίδο.
19:19
Παίζει πολύ από τα πλάγια και κυρίως από τα δεξιά ο Ολυμπιακός με τους Πάρντο και Φιγκέιρας.
19:21
19:24
23' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
19:25
Τρομερή ενέργεια του πιτσιρικά Μανθάτη κάνει και το σουτ αλλά αποκρούει ο Πέτερμαν και τελικά ο Πουλίδο σε κενή εστία γράφει το 2-0, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
19:26
Από τα μεγάφωνα του γηπέδου ακούστηκε αυτή τη στιγμή και το αποτέλεσμα του Ιταλία-Ισπανία (0-0 στο 25').
19:31
29' Κόρνερ του Φορτούνη, ο Μποτία κάνει ολομόναχος την κεφαλιά αλλά τη στέλνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:33
Μισή ώρα στο φιλικό. Ο Ολυμπιακός προηγείται 2-0 της Χορν χάρις στα τέρματα του Άλαν Πουλίδο. Καλή κυκλοφορία από τους «ερυθρόλευκους», που παίζουν συνεχώς από τα πλάγια.
19:36
34' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
19:37
Καταπληκτικό γκολ από τον Φορτούνη! Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού βλέπει εκτός θέσης τον τερματοφύλακα της Χορν και με τρομερή εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια (σχεδόν από τη γραμμή του πλαγίου άουτ), στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα!
19:37
Τρομερή έμπνευση από τον Φορτούνη.
19:38
36' Ο Μανθάτης βγάζει τον Πουλίδο απέναντι από τον Πέτερμαν, ωστόσο ο τερματοφύλακας θα βρει τη μπάλα και εν τέλει οι αμυντικοί θα διώξουν πριν περάσει τη γραμμή.
19:41
Πέντε λεπτά ακόμη μέχρι την ανάπαυλα.
19:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός προηγείται 3-0 της Χορν χάρις στα τέρματα των Πουλίδο (2) και Φορτούνη.
20:04
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
20:05
Έχει αλλάξει όλη η ενδεκάδα του Ολυμπιακού, με την πρώτη ευκαιρία θα σας πούμε τη σύνθεση των ερυθρολεύκων.
20:06
Χουτεσιώτης, Μπέρτος, Σιόβας, Γούτας, Τσιμίκας, Κασάμι, Ανδρούτσος, Γιαννιώτας, Τσόρι, Σεμπά, Ολαϊτάν η ενδεκάδα του Ολυμπιακού στο δεύτερο 45λεπτο.
20:12
53' Ο Σεμπά γυρίζει τη μπάλα στον ολομόναχο Ολαϊτάν που σκοράρει αλλά ο βοηθός υποδεικνύει τον πρώτο σε θέση οφσάιντ. Λανθασμένη απόφαση, καλυπτόταν ο εξτρέμ του Ολυμπιακού.
20:13
55' ΓΚΟΛ για τη Χορν!
20:14
Ο Τάνο με κοντινό σουτ νικάει τον Χουτεσιώτη στην κλειστή του γωνία και μειώνει σε 3-1 για τους Αυστριακούς.
20:14
56' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
20:15
Ωραία σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, ο Γιαννιώτας έκανε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. 4-1 ο Ολυμπιακός.
20:17
Πολύ δραστήριος ο Σεμπά, όπως και ο Τσιμίκας. Πολύ διάθεση δείχνει και ο Γιαννιώτας.
20:21
20:22
64' O Tσόρι έφυγε στην αντεπίθεση, έκανε το τσίμπημα αλλά ο Πέτερμαν έδιωξε τη μπάλα.
20:23
65 λεπτά στην αναμέτρηση. Ο Ολυμπιακός προηγείται 4-1 της Χορν στο πρώτο του φιλικό κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας στο Λάνγκενφελντ της Αυστρίας.
20:25
67' Μακρινό σουτ του Γιούριτς, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης.
20:26
68' Σουτ του Ολαϊτάν, μπλόκαρε ο Πέτερμαν.
20:29
71' Κόρνερ του Τσόρι, κεφαλιά του Γούτα, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:36
Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς.
20:38
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του φιλικού.
20:48
Συμπληρώθηκαν τα 90'.
20:49
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο Ολυμπιακος επικράτησε 4-1 της Χορν στο πρώτο του φιλικό κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας.