Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr το δεύτερο φιλικό της ΑΕΚ στην Πολωνία κόντρα στην Κορόνα Κίελτσε.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το φιλικό της ΑΕΚ απέναντι στην Κορόνα Κίελτσε.
18:23
Πρόκειται για το δεύτερο τεστ των κιτρινόμαυρων επί πολωνικού εδάφους.
18:23
Στο πρώτο φιλικό, την περασμένη Τετάρτη, η Ένωση επικράτησε 1-0 κόντρα στην Μπάνικ Οστράβα, χάρη σε τέρμα του Λαμπρόπουλου με κεφαλιά.
18:28
H σημερινή αντίπαλος της ΑΕΚ τερμάτισε την περσινή σεζόν στην 10η θέση του πολωνικού πρωταθλήματος. Η προετοιμασία της έχει μπει στο τελικό στάδιο αφού την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει τις επίσημες υποχρεώσεις της.
18:35
18:47
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
18:48
Κορόνα Κίελτσε (Τόμαζ Βίλμαν): Πέσκοβιτς, Ριμάνιακ, Ντέιμεκ, Βιέρχοβτσοβ, Καλάστε, Γκρζέλακ, Γκάμποβς, Γκέμπουλα, Μόζντζεν, Πίλιπτσουκ, Πρζίμπιλα
18:48
ΑΕΚ (Τιμούρ Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Γιόχανσον, Σιμόες, Βάργκας, Μάνταλος, Μπαρμπόσα, Μπακασέτας
18:50
4-2-3-1 η διάταξη της ΑΕΚ, με τον Τάσο Μπακασέτα να παίζει στην κορυφή της επίθεσης.
18:58
19:06
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:10
4' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κάθετη του Μάνταλου στον Μπακασέτα, που βγαίνει από πλάγια θέση απέναντι στον Πέσκοβιτς όμως δεν μπορεί να τον νικήσει.
19:15
10΄ Η ΑΕΚ δεν έχει απειληθεί καθόλου μέχρι στιγμής και προσπαθεί με υπομονή να κυκλοφορήσει την μπάλα.
19:17
11' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο να μην σπάει σωστά την μπάλα στον Βάργκας.
19:18
12' Φάση για την Κορόνα. Ο Πίλιπτσουκ ανοίγει στον Πρζίμπιλα, ο οποίος νικήθηκε από τον Κολοβέτσιο και δεν πρόλαβε να κάνει σουτ.
19:19
13' Ατομική ενέργεια και σουτ του Βάργκας, ο Πέσκοβιτς μπλόκαρε εύκολα.
19:23
17' Η ΑΕΚ ελέγχει τον ρυθμό και λειτουργεί καλά ανασταλτικά, καθώς δεν έχει επιτρέψει στους Πολωνούς να φτιάξουν παιχνίδι.
19:26
21' Πρόβλημα στο μάτι αντιμετωπίζει ο Ντίντακ, έπειτα από μονομαχία με αντίπαλο.
19:28
21' Καλή στιγμή για την Κορόνα. Ο Γκρζέλακ βλέπει την μπάλα να του στρώνεται και επιχειρεί πολύ δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, το οποίο έφυγε λίγο άουτ.
19:30
24΄ Ο Μπακασέτας δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
19:32
26' Ωραία ενέργεια του Βάργκας, που επιχειρεί φαλτσαριστό σουτ από τα αριστερά, αλλά ο Πέσκοβιτς πέφτει και διώχνει.
19:37
31΄Δοκάρι για την ΑΕΚ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, Τσιγκρίνσκι και Ντίντακ κινούνται στην πορεία της μπάλας αλλά δεν την βρήκαν και ο Πέσκοβιτς αφού παρενέβη είδε την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο.
19:44
38' Έχει πέσει ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά.
19:46
19:47
41' Φάση για την ΑΕΚ. Όμορφή εναλλαγή της μπάλας από τους κιτρινόμαυρους, αυτή έφτασε στον Μπαρμπόσα, που όμως από πλάγια θέση και πιεζόμενος δεν μπόρεσε να πιάσει γεμάτα το σουτ.
19:49
43' Νέα χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία μπαλιά του Γιόχανσον στον Μάνταλο, που μπήκε στην περιοχή από πλάγια θέση αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε πολύ άουτ. Χειροκρότησε ο Κετσπάγια.
19:51
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:51
Στο 0-0 το φιλικό της ΑΕΚ απέναντι στην Κορόνα Κίελτσε
19:52
Αρκετές φάσεις για την Ένωση, που είχε και δοκάρι με τον Μάνταλο στο 31', ενώ στην άμυνα δεν απειλήθηκε ουσιαστικά.
19:53
20:08
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:09
Ο Μπάρκας πέρασε αντί του Ανέστη.
20:10
48' Κίτρινη κάρτα στον Γκρζέλακ που αρπάχτηκε με τον Βάργκας.
20:14
52΄ Αναστάτωση στην περιοχή της Κορόνα, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βάργκας, όμως οι Πολωνοί κατάφεραν να αποφύγουν τον κίνδυνο.
20:15
Ετοιμάζει αλλαγές ο Κετσπάγια
20:16
54' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Βάργκας, Μπαρμπόσα και Γκάλο εκτός, στις θέσεις τους οι Πλατέλλας, Αραβίδης και Μπακάκης.
20:17
55' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος κάνει σουτ έξω από την περιοχή, ο Πέσκοβιτς έδιωξε δύσκολα.
20:19
57' Αλλαγές και για την Κορόνα.
20:20
58' Σχεδόν σε κάθε της στημένη φάση η ΑΕΚ δημιουργεί προβλήματα.
20:24
62' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Τσιγκρίνσκι και Σιμόες εκτός, στις θέσεις τους οι Λαμπρόπουλος και Τζανετόπουλος
20:26
64' Γύρισμα του Πλατέλλα, ο Μπακασέτας, παρότι σε καλή θέση, βρήκε αέρα.
20:27
65' ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ 1-0!!!
20:28
Ο Πέτρος Μάνταλος ανοίγει το σκορ. Ωραίο γύρισμα του Αραβίδη, οι Πολωνοί δεν μπορούν να διώξουν, η μπάλα στρώνεται στον διεθνή μεσοεπιθετικό που σκοράρει με δυνατό σουτ.
20:29
66' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος και Μπακασέτας εκτός, στις θέσεις τους οι Πέκχαρτ και Ανάκογλου.
20:32
70' Μακρινό σουτ του Μόζντεν, η μπάλα φεύγει άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Μπάρκα.
20:32
70΄ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σβάρνας στη θέση του Κολοβέτσιου
20:36
74' ΓΚΟΛ 2-0 Η ΑΕΚ!!!
20:38
Ο Τζανετόπουλος ανοίγει το παιχνίδι στον Ζόριτς, που έκανε ωραίο γύρισμα στον Αραβίδη που πλάσαρε εύστοχα από κοντά.
20:42
80' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς μπήκε στην περιοχή και το σουτ που επιχείρησε βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
20:46
84' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
20:49
87΄ Ωραίο σουτ του Ουνιάτ έξω από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει ο Μπάρκας.
20:51
89' Φάση για την Κορόνα. Κεφαλιά του Ντιαό, η μπάλα φεύγει άουτ.
20:57
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης