Βέστερλο-Ολυμπιακός

20:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του δεύτερου φιλικού του Ολυμπιακού επί βελγικού εδάφους και τέταρτο συνολικά, με αντίπαλο την Βέστερλο.
20:42
Την περασμένη Παρασκευή, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν αντιμετωπίσει την Γάνδη και είχαν έρθει 2-2, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.
20:46
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
20:47
Βέστερλο (Μπομπ Πίτερς): Φαν Λάνχεντονκ, Άπαου, Σχούερμανς, Ντάεμς, Μουστόε, Χίλαντ, Χέιμανς, Χένκενς, Μόλενμπεργκς, Ντε Κέουλαρ, Μανιάς.
20:47
Βασικός ο Μιχάλης Μανιάς για τη Βέστερλο, που αγωνιζόταν μέχρι πρότινος στον ΠΑΣ Γιάννινα.
20:48
Ολυμπιακός (Βίκτορ Σάντσεθ): Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Μαζουακού, Κασάμι, Ζντιέλαρ, Ανδρούτσος, Μανθάτης, Σεμπά, Πουλίδο.
20:49
Βασικούς τους πιτσιρικάδες Ανδρούτσο και Μανθάτη έχει επιλέξει ο Ισπανός τεχνικός των Πειραιωτών.
20:50
Στον πάγκο: Λεάλι, Χουτεσιώτης, Μιλιβόγεβιτς, Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Σιόβας, Ντε Λα Μπέγια, Βούρος, Τσιμίκας, Πάρντο, Ιντέγε, Καμπιάσο.
20:52
Τσόρι, Μανιάτης και Ρέτσος δεν θα αγωνιστούν στο φιλικό από τη στιγμή που δεν προπονήθηκαν χθες.
20:56
Σε ένα πεντάλεπτο θα έχουμε σέντρα στο ματς.
20:58
Την ερχόμενη Παρασκευή, ο Ολυμπιακός δίνει ένα ακόμη φιλικό στο Βέλγιο και αντιμετωπίζει την Κλαμπ Μπριζ.
21:03
1' Σέντρα στην αναμέτρηση!
21:06
3' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
21:07
Ο Πουλίδο έγινε κάτοχος της μπάλας ανάμεσα στα δύο στόπερ και περίπου 15 μέτρα έξω από την περιοχή, επιχείρησε τη λόμπα αλλά ο Φαν Λάνχεντονκ μπλόκαρε δύσκολα.
21:14
10 λεπτά στην αναμέτρηση! Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Βέστερλο και Ολυμπιακό.
21:16
Βρίσκεται συνεχώς όρθιος ο Βίκτορ και δίνει οδηγίες στους ποδοσφαιριστές του.
21:18
14' Κόρνερ του Χέιμανς, κεφαλιά του Σχέρμανς, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:18
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
21:19
Έπειτα από σουτ του Κασάμι που κόντραρε, η μπάλα στρώθηκε στον Πουλίδο που εξ επαφής δεν κατάφερε να νικήσει τον Βαν Λάνγκεντονκ.
21:22
Ο Βίκτορ ζητάει από τα δύο μπακ (Φιγκέιρας-Μαζουακού) να ανεβαίνουν ψηλά, ώστε να συγκλίνουν προς τον επιθετικό (Πουλίδο) οι δύο εξτρέμ (Σεμπά-Μανθάτης).
21:25
22' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
21:26
Ο Πουλίδο έκανε τρομερή ατομική προσπάθεια μέσα στην περιοχή, γύρισε προς τον Μανθάτη αλλά το -κακό- σουτ που επιχείρησε ο πιτσιρικάς κόντραρε στα σώματα. Πολύ καλή στιγμή για να ανοίξει το σκορ ο Ολυμπιακός.
21:29
Συμπληρώσαμε 25 λεπτά στο ματς. Έχει ανεβάσει κατά πολύ την απόδοσή του ο Ολυμπιακός μετά το πρώτο 10λεπτο.
21:32
29' Σουτ του Κασάμι, η μπάλα αρκετά μέτρα μακριά από την εστία.
21:36
33' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό!
21:37
Εκτέλεση κόρνερ του Μανθάτη, ο Κασάμι έκανε την ψιλοκρεμαστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
21:38
21:40
37' Πολύ ωραία ενέργεια του Μανθάτη αλλά το σουτ του θα σταματήσει στον Σχέρμανς.
21:41
38' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
21:42
Ο Μαζουακού έκανε τη σέντρα, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Από που το είχε πολύ κοντά στο σώμα του, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.
21:43
39' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
21:43
Ο Πουλίδο έστειλε στη δεξιά γωνία τον τερματοφύλακα, αριστερά τη μπάλα και ανοίγει το σκορ στο ματς. 1-0 ο Ολυμπιακός τη Βέστερλο.
21:46
41' Ζήτησαν πέναλτι οι άνθρωποι της Βέστερλο σε πέσιμο του Μόλεμπερχς μέσα στην περιοχή, ωστόσο δεν υπήρξε κάτι το μεμπτό.
21:49
Ημίχρονο στο φιλικό. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 της Βέστερλο, χάρη στο γκολ του Πουλίδο με πέναλτι στο 39ο λεπτό. Παράβαση που καταλογίστηκε από το διαιτητή, ο οποίος θεώρησε πως ο Από βρηκε τη μπάλα με το χέρι σε σέντρα του Μαζουακού.
22:05
Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε αντί του Πουλίδο, ο Χουτεσιώτης αντί του Καπίνο και ο Ντε λα Μπέγια αντί του Μποτία. Θα παίξει στόπερ ο Ισπανός στη σημερινή αναμέτρηση.
22:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
22:19
55' Aλλαγές για τη Βέστερλο. ΜακΝτόναλντ αντί Μανιά και Αννίς αντί Χέιμανς.
22:20
Παίζουμε ένα τέταρτο στο δεύτερο μέρος. Δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο στο ματς.
22:21
62' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
22:22
Ο Μανθάτης έκανε ωραία προσπάθεια και βρήκε τον Ανδρούτσο, ο οποίος πέρασε εξαιρετικά τον Σχέρμανς και με άψογο πλασέ έκανε το 2-0.
22:23
Οκτώ αλλαγές για τον Ολυμπιακό! Με την πρώτη ευκαιρία θα σας τις μεταφέρουμε.
22:24
Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού μετά τις αλλαγές με διάταξη 4-2-3-1: Χουτεσιώτης- Βούρος, Μιλιβόγεβιτς, Ντε λα Μπέγια, Τσιμίκας- Καμπιάσο, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Πάρντο- Ιντέγε
22:25
65' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!
22:25
Πλάγιο του Βούρου προς τον Πάρντο, αυτός γύρισε ωραία τη μπάλα και ο Ιντέγε με πλασέ με το αριστερό σκόραρε. 3-0 ο Ολυμπιακός!
22:28
68' ΔΟΚΑΡΙ για τη Βέστερλο!
22:29
Αντεπίθεση για σεμινάριο από τους παίκτες της Βέστερλο, ο Μόλεμπερχς έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι της εστίας.
22:30
70 λεπτά στο ματς.
22:33
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Σιόβας αντί Ντε λα Μπέγια.
22:34
Δεν έχει κάποιο πρόβλημα ο Ισπανός, ωστόσο ο Βίκτορ φαίνεται πως δεν θέλει να τον πιέσει πολύ.
22:42
82' ΓΚΟΛ για την Βέστερλο!
22:43
Πολύ ωραία κεφαλιά του Γκαμβουλά, ο Χουτεσιώτης ήταν αδύνατο να καταφέρει να αντιδράσει με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Μειώνει με ένα πολύ ωραίο τέρμα η Βέστερλο.
22:44
85' Πονηρό σουτ του Ντουρμάζ, έδιωξε ο τερματοφύλακας των Βέλγων.
22:49
90' ΓΚΟΛ για τη Βέστερλο!
22:50
Από λάθος του Μιλιβόγεβιτς, ο Ντε Κέλαρ έκανε ωραίο πλασέ και νίκησε τον Χουτεσιώτη, μειώνοντας σε 3-2.