Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Μπρούνο Βάλε, Αγγελή, Βινίσιους, Βασιλείου, Στυλιανού, Κυριάκου, Μπάρμπαρο Ντα Σίλβα, Αντόν, Αμπραχάμ, Ζοάο Πέδρο.
Στον πάγκο των Κύπριων: Νούνο Μιγκέλ, Σακέτι, Καρώ, Ντουντού, Μακρίδης, Μιγκέλ, Αρκάντιους, Φανή, Παπαστυλιανού, Γουίλερ, Κίσσας, Πίττας, Κυριάκου, Ψύχας, Ανδρέου, Σιλβέστρος, Παπαχαραλάμπους.
1' Σέντρα στο ματς
20:29
Προληπτικά εκτός έχει μείνει ο Αθανασιάδης που έχει ενοχλήσεις στον τένοντα του προσαγωγού του
20:31
2' Σουτ του Ροντρίγκες, μπλοκάρει εύκολα ο Βάλε
20:36
7' Ψάχνονται ακόμα στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
20:40
11' Χαμηλός ρυθμός στο ματς, με τον Απόλλωνα να έχει κλειδώσει καλά την επιθετική λειτουργία του ΠΑΟΚ
20:43
15' Ωραία ενέργεια του Ροντρίγκες από αριστερά, βγάζει τη σέντρα, όπως-όπως σε κόρνερ οι αμυντικοί του Απόλλωνα
20:44
20:45
17' Ενοχλήσεις έχει ο Μάτος στο δεξί του πόδι...
20:46
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
20:48
Αντεπίθεση του «Δικεφάλου» έπειτα από κόρνερ του Απόλλωνα, ο Τσίμιροτ θέλοντας να σιγουρέψει το γκολ απέναντι στον Βάλε, πασάρει στον Κάμπος, αλλά ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ θα νικηθεί στο τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα των Κύπριων.
20:52
23' Καλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λεμεσού, με ωραίο σουτ του Μπάρμπαρο έξω από την περιοχή. Η μπάλα καταλήγει άουτ με τον Γλύκο να ελέγχει τη φάση
20:53
Ετοιμάζει Κίτσιου ο Ίβιτς αντί του Μάτος
20:55
26' Σουτ του Κάμπος εκτός περιοχής, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Βάλε.
20:57
28' Σουτ του Ντα Σίλβα από μακρινή απόσταση, άουτ καταλήγει η μπάλα
20:57
Τώρα γίνεται η αλλαγή...
20:57
29' Ο Μάτος εκτός, στη θέση του στο δεξί άκρο ο Κίτσιου
21:06
37' Αντιμετωπίζει προβλήματα ο ΠΑΟΚ στην επιθετική του ανάπτυξη και δεν μπορεί να απειλήσει σε οργανωμένη άμυνα
21:08
21:08
40' Μικροπρόβλημα με τον Κρέσπο που είχε ματώσει στο χείλος, από μία διεκδίκηση
21:12
43' Εντείνει την πίεση του στα τελευταία ο ΠΑΟΚ, αλλά χωρίς να απειλεί ουσιαστικά
21:14
45' Ένα λεπτό καθυστέρησης
21:15
Λήξη α' ημιχρόνου με τον ΠΑΟΚ να έχει κλειδωθεί από τον Απόλλωνα Λεμεσού
21:30
Ετοιμάζεται να μπει ο Χαρίσης στο β' ημίχρονο
21:33
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Οι Χαρίσης και Μπίσεσβαρ μπαίνουν στο παιχνίδι, εκτός Τσίμιροτ και Πέλκας
21:33
Έναρξη β' ημιχρόνου
21:38
49' Ωραία ομαδική προσπάθεια του ΠΑΟΚ από τα δεξιά, ο Κουλούρης γύρισε την μπάλα στο πέναλτι, αλλά εκεί απομάκρυναν οι παίκτες των Κύπριων
21:39
51' Ο Μπίσεσβαρ έκανε την πάσα στον Κίτσιου, ο τελευταίος γυρίζει στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Κουλούρης δεν βρίσκει καλά την μπάλα.
21:44
56' Ξέσπασμα αποδεικνύεται η επιθετική δραστηριότητα του ΠΑΟΚ, αφού ξανακατεβάζει ταχύτητα...
21:49
61' Έξι παίκτες περνούν τώρα από πλευράς Ίβιτς
21:50
Μέσα οι Μπρκιτς, Γιαννούλης, Μαλεζάς, Τζιόλης, Ζάιρο, Περέιρα
21:51
Έξω Γλύκος, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Ροντρίγκες, Κάμπος και Σάκχοφ
21:57
68' Τίποτα το σπουδαίο στο ματς, με το ρυθμό να είναι πολύ αργός και καμία από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να απειλήσει
21:58
22:01
Διπλή επέμβαση του Βάλε σε ισάριθμα σουτ του Κίτσιου και Κουλούρη! Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ
22:07
79' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Κάνιας και Πούγγουρας, εκτός Κρέσπο και Κουλούρης
22:11
84' Πέναλτι για τον Απόλλωνα! Ο Πούγγουρας ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Πιέχ και ο Κύζας έδωσε την παράβαση
22:12
85' Γκολ για τον Απόλλωνα
22:13
Ο Αρκάντιους Πιέχ νικάει τον Μπρκιτς και κάνει το 1-0 για τους Κύπριους
22:17
89' Προσπάθησε να κάνει απίστευτη ενέργεια ο Ζάιρο, αλλά τελικά έχασε την μπάλα
22:18
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις
22:19
92' Γκολ για τον ΠΑΟΚ με σκόρερ τον Τζιόλη!
22:20
Κόρνερ του Περέιρα, ο Τζιόλης παίρνει την κεφαλιά, κάνοντας το 1-1
22:23
Λήξη της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ να μένει ισόπαλος κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού με σκορ 1-1.