Στο περιθώριο των «καυτών» εξελίξεων που έφερε ο αποκλεισμός από την Μπερ Σεβά και με τον Βίκτορ ακόμα στον πάγκο του, ο Ολυμπιακός φιλοξενείται από την Μπεσίκτας στην Κωνσταντινούπολη, σε φιλικό προετοιμασίας! Παρακολουθήστε το live από το sportfm.gr!

Καλό σας απόγευμα.
19:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Μπεσίκτας στην Κωνσταντινούπολη.
19:48
Ένας αγώνας, στον απόηχο, φυσικά, του οδυνηρού αποκλεισμού από την Μπερ Σεβά, που έφερε... τσουνάμι αλλαγών στην ομάδα του Πειραιά.
19:49
Ο Βίκτορ, πάντως, θα είναι απόψε κανονικά στον «ερυθρόλευκο» πάγκο...
19:49
Πάμε να δούμε την ενδεκάδα των πρωταθλητών Ελλάδας!
19:49
Λεάλι, Βούρος, Μποτία, Ρέτσος, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Ζντιέλαρ, Μπουχαλάκης, Πάρντο, Μανθάτης, Σεμπά.
19:50
19:51
19:54
Ο αγώνας, να σημειώσουμε, θα γίνει στο ολοκαίνουριο και πανέμορφο γήπεδο της Μπεσίκτας, ''Vodafone Arena''.
19:55
Δεν έχει πολύ κόσμο, πάντως, καθώς την ίδια ώρα στην Πόλη γίνονται τεράστιες διαδηλώσεις κατά του πραξικοπήματος.
19:59
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο.
20:00
Στο γήπεδο είναι και ο προπονητής της Αρούκα, αντιπάλου του Ολυμπιακού στα πλέι οφ του Europa League.
20:01
Ο Μιλιβόγεβιτς φοράει το περιβραχιόνιο του αρχηγού απόψε.
20:02
1' Σέντρα στο παιχνίδι.
20:08
5' Τίποτα αξιόλογο στο ξεκίνημα του αγώνα.
20:13
Δεκάλεπτο συμπληρωμένο χωρίς κάποια σημαντική προσπάθεια από αμφότερες τις ομάδες. Μία μικρή υπεροχή έχει η Μπεσίκτας, αλλά ο Ολυμπιακός κλείνει σωστά τους χώρους.
20:17
15' Πρώτη τελική στο ματς, ένα σουτ του Φράι από δεξιά μπλόκαρε εύκολα ο Λεάλι.
20:18
20:25
23' Σουτ του Σαχάν, η μπάλα φεύγει άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Λεάλι...
20:26
25' Ωραία, δυνατή σέντρα του Μανθάτη, κεφαλιά του Ρέτσου, ψηλά η μπάλα, άουτ.
20:27
Τάιμ άουτ τώρα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.
20:28
Βλέπουμε πλάνα του γηπέδου της Μπεσίκτας, εν τω μεταξύ. Πραγματικό στολίδι! Θυμίζει αρκετά την έδρα της Γιουβέντους.
20:28
Συνέχεια στο ματς...
20:29
26' Σέντρα του Ντε λα Μπέγια, κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς, η μπάλα ξανά ψηλά, άουτ.
20:33
30' Πολύ ωραία προσπάθεια του Βούρου από δεξιά και σουτ έξω από την περιοχή, πέφτει και αποκρούσει στη γωνία του ο Μπόικο.
20:34
Δεν παίζει κάνα τρομερό ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός, αλλά οι πιτσιρικάδες του δείχνουν όρεξη. Ίσως αρκούσε μόνο αυτή στα ματς με την Μπερ Σεβά...
20:36
Ωραία πράγματα από τον Μανθάτη από αριστερά. Με διαφορά ο κορυφαίος του γηπέδου, «χάζεψε» την άμυνα της Μπεσίκτας για άλλη μία φορά τώρα, αλλά το γύρισμά του μπλόκαρε ο Μπόικο.
20:37
Φτάσαμε στο 35'.
20:38
Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Κουαρέσμα. Πρωταθλητής Ευρώπης, θυμίζουμε, με την Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος.
20:40
Σκληρό μαρκάρισμα στον Ντε λα Μπέγια, που σφαδάζει πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο, κρατώντας το κεφάλι του!
20:40
Δεν είναι κάτι σοβαρό, τελικά, θα συνεχίσει κανονικά...
20:40
Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό από αριστερά!
20:41
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπουχαλάκης έβγαλε σέντρα με την εκτέλεση του φάουλ, κεφαλιά του Μποτία, η μπάλα μόλις άουτ!
20:43
Ξαναλέμε: Δεν... βγάζει μάτια, αλλά παίζει πιο ορθολογικά, πιο πειθαρχημένα και με περισσότερη όρεξη ο Ολυμπιακός.
20:43
Πιτσιρικάδες και αναπληρωματικοί πιάνουν, προς το παρόν, την ευκαιρία από τα μαλλιά...
20:45
43' Ξαφνικός «κεραυνός» του Πάρντο έξω από την περιοχή και δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο γκολκίπερ της Μπεσίκτας!
20:48
Συμπληρώσαμε τα πρώτα 45'. Θα παιχτεί και ένα λεπτό έξτρα χρόνος.
20:49
45'+1' Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός είναι σαφέστατα καλύτερος από το τελευταίο του παιχνίδι, έχει κάνει και 2-3 φάσεις για να σκοράρει, ενώ ο Μανθάτης είναι μόνιμη πηγή κινδύνου για τους Τούρκους από αριστερά. «Κέρβερος» ο Ρέτσος στην άμυνα, εξαιρετικός και ο Βούρος.
21:06
Μπήκε και ο Κουαρέσμα για την Μπεσίκτας...
21:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
21:14
Τσιμίκας, Ανδρούτσος και Φορτούνης σηκώθηκαν για ζέσταμα.
21:15
Πιο κινητική η Μπεσίκτας στα πρώτα λεπτά του δευτέρου 45λέπτου.
21:19
58' ΓΚΟΛ για την Μπεσίκτας, 1-0! Ολέθριο λάθος του Βούρου, που γύρισε στον Σισμάνογλου και αυτός ανοίγει το σκορ!
21:21
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Τετ-α-τετ του Πάρντο, κάνει τραγικό πλασέ και ο Ολυμπιακός χάνει μεγάλη ευκαιρία για να «απαντήσει» άμεσα.
21:22
Ετοιμάζεται και ο Ιντέγε.
21:23
62' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Φεύγει ο Μανθάτης και περνά στο ματς ο Ιντέγε και ο Ντε λα Μπέγια δίνει τη θέση του στον Τσιμίκα.
21:24
Θα πάει ο Σεμπά αριστερά και ο Ιντέγε στην κορυφή. Για να δούμε...
21:25
64' Κίτρινη κάρτα στον Καμπιάσο.
21:31
71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, στη θέση του Μπουχαλάκη ο Φορτούνης.
21:32
Τάιμ άουτ για να πιουν λίγο νερό οι παίκτες. Έχει αφόρητη ζέστη στην Τουρκία, όπως και στη χώρα μας άλλωστε.
21:39
78' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Ζντιέλαρ ο Ανδρούτσος.
21:40
79' Σέντρα του Τσιμίκα, μόνος του ο Ανδρούτσος από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και δεν ανησυχεί τον τερματοφύλακα της Μπεσίκτας.
21:46
Πέντε λεπτά ακόμη για τη συμπλήρωση των 90'.
21:48
87' Τρομερό σουτ του Ιντέγε έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
21:50
88' Πήγε να βάλει ένα τρομερό γκολ ο Κουαρέσμα! Έπειτα από πάσα του Αντριάνο, ο Πορτογάλος πρωταθλητής Ευρώπης έκανε το σουτ με το εξωτερικό αλλά η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ.
21:53
90' Αλλαγή για τη Μπεσίκτας. Γκοκχαν αντί Χάτσινσον.
21:53
91' Εκτέλεση φάουλ του Κουαρέσμα, ο Λεάλι έδιωξε με τις γροθιές.
21:54
93' Αλλαγή για τη Μπεσίκτας. Μουσταφά αντί του Μπεκ.